Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

студен въздух от парното

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    студен въздух от парното

    колеги помагайте!значи като карам с над 60 -70 км/ч в краката на пасажерската седалка духа студено.колкото е по-голяма скороста толкова повече духа,парното е идеално ,но изглежда влиза студения въздух отвън.незная дали има филтър тази кола(пунто 2 ) ,няма климатик ,и духа само когато клапата вътре/вън е в позиция да взима въздух отвън ?

    #2
    Разглоби и огледай клапите дали са на правилнте места като ги връткаш от копчетата. Нещо е станало с тях. Трябва да се види, иначе ще изпишем една камара "умни" съвети и никой няма да уцели поблема.
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #3
      Re: студен въздух от парното

      punto_2 написа:
      колеги помагайте!значи като карам с над 60 -70 км/ч в краката на пасажерската седалка духа студено.колкото е по-голяма скороста толкова повече духа,парното е идеално ,но изглежда влиза студения въздух отвън.незная дали има филтър тази кола(пунто 2 ) ,няма климатик ,и духа само когато клапата вътре/вън е в позиция да взима въздух отвън ?
      точно там ти е филтъра има едно капаче държи се с две винчета с шестограмна глава и отверка сваляш го и вътре е филтъра излиза с леко подръпване на кутиика му надолуогледаи дали това капаче е там и дали е поставено добре защото това е единственото място преди радиатора и кадето може да духа студено огледаи да няма спукано или счупено по кутията пак там ПП: а променя ли се осезаемо шума като местиш отвън/вътре клапата при включен вентилатор
      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

      Коментар


        #4
        Re: студен въздух от парното

        todorshalev написа:
        ПП: а променя ли се осезаемо шума като местиш отвън/вътре клапата при включен вентилатор
        не ,почти няма промянаа сигурен ли си че имам филтър на купето при положение че нямам климатик?

        Коментар


          #5
          Re: студен въздух от парното

          punto_2 написа:
          todorshalev написа:
          ПП: а променя ли се осезаемо шума като местиш отвън/вътре клапата при включен вентилатор
          не ,почти няма промянаа сигурен ли си че имам филтър на купето при положение че нямам климатик?
          мии 99% съм сигурен това дали имаш клима или не мисля че не е от значениеами щом няма промяна в шума (при мен е осезаема) погледни нещата който съм записал най вероятно или капака на филтъра и филтъра липсват или нещо е счупено там просто се наведи отдясно в крака (под жабката) и снимай това дето виждаш и ще гледам да помогна
          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

          Коментар


            #6
            в краката в дясно няма нищо,отдолу е само моторчето,махнах жабката ,но отзад пластмасата е залепена за таблото и няма как да се бръкне или да се види,само с голям зор видях че в горната част на моторчето има някаква пластмасова решетка и зад нея е празно и като тръгна оттам дуга студения въздух ?!ограденото в червено е въпросното
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              А баш там ти е филтъра
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                е има ли представа някой как се разглобява там?

                Коментар


                  #9
                  S_BANKOV написа:
                  А баш там ти е филтъра
                  абе не е баш там колега не ти затвара клапата за външен въздух или липсва пробвай следното щом ги виждаш и можеш да пипнеш смени положението на клапата (вънка/вътре) и пак пипни ако и при двата вариянта има дупка и не затваря там то значи проблемата ти е в клапата за външен/вътрешен въздух (или е счупена или я няма(което за мен е много странно))
                  punto_2 написа:
                  е има ли представа някой как се разглобява там?
                  труднооо виж тази тема и се пробвай да се орянтираш при сички случай за да стигнеш да там е сваляне на таблото (което никак не е лесно)ПС:сетих се от каде можеш да стигнеш до клапата пробвай да свалиш моторчето и да бръкнеш от там и да опипаш какво е положението
                  Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                  Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                  Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                  Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                  Коментар


                    #10
                    Абе баш се и там, при цялото разглобяване дали е в кръга или е точно до него едва ли е от такова значение
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      S_BANKOV написа:
                      Абе баш се и там, при цялото разглобяване дали е в кръга или е точно до него едва ли е от такова значение
                      ми не е чак от такова значение ама са си 15см. между двете клапата/филтъраи до едното има достъп отдолу под жабката а до другото само като свалиш таблото
                      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                      Коментар


                        #12
                        благодаря най-вече за снимковия материал ,като имам време ще огледам всичко

                        Коментар


                          #13
                          punto_2 написа:
                          благодаря най-вече за снимковия материал ,като имам време ще огледам всичко
                          моля снимките са от моито Пунто като сменявах радиатора на парното
                          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                          Коментар


                            #14
                            Не съм сигурен какъв точно е проблема.Колегата е написал че духа студено.При отворена клапа САМО.Което показва,че клапата работи.Обаче не е написал от къде духа.Ако е от въздуховода ще е странно само едната тръба да духа студено.Значи му духа от другаде,така ли?Смятам,че отговора се крие във въпроса.

                            Коментар


                              #15
                              от всички клапи духа топло,а само в движение духа от тая решетка ли е ,клапа ли е

                              Коментар

                              Working...
                              X