Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

запотяване+средно парно и бавно качване на темп. Темпра

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    запотяване+средно парно и бавно качване на темп. Темпра

    Здравейте, от скоро карам Фиат Темпра 1.8 двигател 159-двувалов с климатроник. Значи докато беше студено преди месец сутрин до работата на 6 км. около 20 минути до там на таблото температурата ми стой на 40-50 градуса. Незнам колко точно е щот съм с таблото от Седморката на блейк :D за електронното табло говоря. Светят две деления. Към края на пътя до там където почва задръстването, щот до там съм по околовръстното и карам с 80км.ч - температурата е към 60-75 градуса. Парното духа слабо и е топло но нещо не ми е достатъчно и не изчиства стъклата достатъчно. Тези дни вали и стъклата са много запотени. Много зле като в жигула :P . И сега се чудя термостат и филтър на купето ли да сменям или... ? Помогнете с опит моля защото незнам даже от къде да си купя читави части. От София съм.

    #2
    Забравих да кажа че течове или миризма на антифриз нямам!

    Коментар


      #3
      Като за начало смени филтъра на купето и провери дали ти работи клапата за рециркулация на въздуха.Ако е умряла на затворено ще се потеш и още как
      Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
      EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
      EX.Fiar Ritmo 105TC

      Коментар


        #4
        Колега и аз имах същия проблем с БРАВА.Сменях фиртъра и пак същата.Оказа се,че е много малка дупчица в радиатора на парното.Налях 1 шише LYQI-MOLY за течове в охл.с-ма и край на потенето на стъклата,а за това че не загрява е термостата-100%.Минах и през това.Сега карам СТИЛО като гледам и той не загрява много добре.Успех!
        STILO-2003-115 HP-JTD Power
        Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

        Коментар


          #5
          Прекалено бавно загрява.Аз за 5-6км. с 2-3 спирания на светофар съм стигнал вече оптимална температура и имам екстра парно.Обърнато в минути това са не повече от 10-12мин. каране.Термостата според мен е за смяна.Аз филтър нямам на купето,но ти щом имаш в интерес на твоето здраве е да го смениш ако не е сменян.15-тина лв е.Термостата мисля,че и той ще е някъде толкова на Vernet.Аз съм взимал 2-3 такива(не за Фиат),но цените им са добри и са качествени.За магазин в твоя град за съжаление не мога да те упътя...Успех
          EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
          Fiat Punto 1.2 16v Sporting

          Коментар

          Working...
          X