Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странно парно при Пунто МК1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странно парно при Пунто МК1

    След като тапата на блока ми протече демонтирах скоростната кутия за да я сменя.Докато колата беше разглобена реших да видя какво става с радиаторчето на парното отвътре.Разглобих го изцяло.Тялото на радиатора беше разглобено и се виждаха всичките 18 тръбички вътре.Като ги продухвах две по две само една двойка беше отпушена.След манипулации с оцет,бензин и всякакви други препарати всичките тръбички бяха отпушени и тялото на радиаторчето сглобено.Когато монтирах всичко отново в колата заедно с всички маркучи запалих колата и я обезвъздуших.След като поработи 5-10 мин на място пуснах парното и нямаше никой.Отвъртях врътката за обезвъздушаване на маркуча преди радиаторчето и от там излизаше вряла вода,но парно нямаше.След като почнах да форсирам мотора парното дойде.Като се задържи колата в обороти парното го има,не е горещо,а топло.Когато обаче се остави колата на нормални 900-1000 оборота парното постепенно изчезва.Какъв може да е проблема сега?Радиаторчето е отпушено.Клапата топло-студено се усеща,че работи,защото като я завъртя на студено ми замръзва ръката,а като е на топло-духа по-топъл въздух...

    #2
    прилича на водна помпа

    Коментар


      #3
      Ми по скоро прилича на въздух в системата или термостат.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        S_BANKOV написа:
        Ми по скоро прилича на въздух в системата или термостат.
        залагам на Въздух като колегата аз правих подобна манипулация по коледа е 3 дена си играх докато изгоня проклетия въздух е сега е ЧУК паля и след 2-3 мин почва да духа хладко
        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

        Коментар


          #5
          И аз мисля,че е въздух.Погледни дали имаш пробка и на радиатора и ако има би трябвало да е отгоре демек на големия кръг,така като загрее и отвори термостата тогава обезвъздушаваш и отгоре и би трябвало да се оправи.
          Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

          Коментар

          Working...
          X