Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с парното на Brava 1.9 D и температурата на Bravo1.2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с парното на Brava 1.9 D и температурата на Bravo1.2

    Колеги помагайте, времето се застуди а колата на ниски обороти няма парно ако я изфорсирам малко тръгва но като я оставя на място пак почва да духа само студено. И малко извън тази тема но... да не пускам друга Имам и Bravo 1.2 16V при нея парното е супер но от месец имам следния проблем както си карам стрелката не температурата тръгва нагоре и малко преди да влезне в червения сектор си пада където трябва да е - това нормално ли е? но не го прави всеки път засега сам я засичал 2 или 3 пати - то колата я кара жената де
    over the counter ed treatment

    #2
    На дизеловата кола - наред ли е термостата? Може да имаш намален дебит към радиатора на парното - проблем с водна помпа, или запушване на радиатора. НА бензиновата - провери дали когато стрелката подмине средата, се върти вентилаторът. Ако не - възможно е да има проблем с първата степен на охлаждането.

    Коментар


      #3
      На дизеле термостат е на няма и година но днес ми се струва че отнякаде капи в краката отпред вдясно );а за бензина ще проверя
      over the counter ed treatment

      Коментар


        #4
        Пак да питам - термостатът на дизеловата кола наред ли е, проверен ли е дали работи правилно? Не питам на колко месеца или години е, защото няма значение това.

        Коментар


          #5
          е

          Колега я кажи какво става с бравото 1.2 защото имам същия проблем , както си карам изведнъж стрелката е 1 черта над средата! Вентилатора не работи!Покарам я още малко връща се в нормална позиция... а за другата кола наистина е възможно термостата да ти е проблема !Защото на моето браво точно такъв беше ..
          Enjoy...

          Коментар


            #6
            С бензиновата няма развитие с дизела днес купих нов термостат и до 1-2 дена ще го сложа и ще пиша
            over the counter ed treatment

            Коментар


              #7
              колега когато стрелката започне да ходи на горе удари таблото отгоре с не много голяма сила да видиш дали ще има резултат при мене след удар всичко е ок и аз имам такъв проблем
              Bravo 1.9d 97г

              Коментар


                #8
                а

                удрях го веднъж, ама малко силно беше ще пробвам леко ама не вярвам от това да е !перката не ми се включва незнам какво да правя! видях и един маркуч на двигателя отгоре около 30 см-ров разклонен сълзи масло от него ! ще ида на сервиз да видя какво ще ми кажат и за перката и за маркуча!
                Enjoy...

                Коментар


                  #9
                  Re: а

                  Дизела е вече със сменен термостат но няма никакъв ефект ); но установих че ми изчезва антифриза );Бензинката днес стрелката отиде почти в червеното и перката не се въртеше... барнах радиатора и не беше горещ, опитах с удар по таблото но стрелката не марда... но както се беше запатила към червения сектор изведнyж падна малко по нагоре от средата почти там където трябва да е.Ходих да питам един майстор той каза "термостат или датчик" но не знаел кое ); Някои има ли идея къде се намира датчика който отчита температурата на таблото. Ако някой може да помогне ще съм му много задължен или ако знае добър майстор за Fiat в Добрич да ме упъти
                  over the counter ed treatment

                  Коментар


                    #10
                    удара ти е бил слаб колега и при мен беше така докато не свалих таблото и натегнах контактните пластинки на измервателните уреди
                    Fiat Bravo 1.2 16v
                    http://www.spritmonitor.de/en/detail/298072.html

                    Коментар


                      #11
                      :D

                      bochi написа:
                      удара ти е бил слаб колега и при мен беше така докато не свалих таблото и натегнах контактните пластинки на измервателните уреди
                      От ударите сега ми се наложи да ми презапояват по таблото :D! Това и сменен датчик за "водата" и проблема със стрелката е разрешен !
                      Enjoy...

                      Коментар


                        #12
                        ???

                        ПичКакво стана със Дезловата? че имам същия проблем а мнения многа и незнам какво да правя

                        Коментар


                          #13
                          По скоро удари таблот като започне да се вдига стрелката, и после пиши резултата
                          Fiat Bravo 1.2 16v
                          http://www.spritmonitor.de/en/detail/298072.html

                          Коментар


                            #14
                            Случайно маркучите за антифриз на дизеловата да са твърди?
                            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                            Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                            Коментар

                            Working...
                            X