Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило - нагревател на въздуха в купето

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило - нагревател на въздуха в купето

    Това ли е въпросния допълнителен нагревател/отоплител на въздуха в купето ?Стандартно ли се монтира или е допълнителна екстра ?В случая това излиза по моя VIN.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    #2
    кола

    как ще се каже е все тая би трябвало да е екстра ако е с климатроник напримерНА АУДИ има нагревател и е с 40 ампера бушони и релета може да се извади и да се сложи и на други коли
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      това че по VIN излиза не означава че го имаш :D доплаща се
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        @Sev - това няма нищо общо с печката, да не се бърка !В 147 го има този нагревател, ще сменям поленовия тия дни и да се подготвя теоретично, къде да го търся Има ли го , няма ли го, има ли място да се монтира допълнително и т.н.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          не съм и помислял за печка :D там говорим за много пари, даже на някои пазари и не може да се поръчваговоря за това което има при Браво/Бравопри Стило сигурно е нещо подобнона картинката в ЕПЕР какво има?
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            абсурд да го има при браво. Говорим за нагревател вътре във въздуховода, електрическо парно така да се каже.
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              При Браво/а са свещи на антифриза.iakvvu има снимка на въпросния нагревател от 147, дано да се включи в темата.Иначе става дума за подчертаното на снимката - Е200 additional heater
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Аз също съм мислил по въпроса, обаче пак стигаме до проблема с мощността и ефикасността. То може супер лесно да се сложи нещо там да грее, даже ако трябва със самостоятелно вентилаторче, лесна работа, обаче за да има смисъл трябва да е мощно, а това знаеш си иска ток, който нямаме в излишък- като псукаме сега фарове задължително, отпление на прозорци и стъкла, радио, вентилатор на парното и накрая ще се окаже, че може да си позволиш нагревател 200 вата, от който смисъл няма... По-лесно е калорифер за кола дето им викат по 20 кинта, то и точно този калорифер е доказателството на моите думи. Ако искаш този вариант, вземи един калорифер и му модни малко реотана, обаче тогава пак тока.... вари го, печи го, пак ще стигнем до печка. 300-500 кинта и това е.
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  Разбирам те идеално, в случая ме интересува предвиден ли е от завода още, всички ли го имат или е като екстра.Да не се окаже като темпомата
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Интересно е дали го имат всички стилота. Моето при 6 градуса за по малко от 2км духа вече топъл въздух.
                    FIAT STILO 1.9JTD 2002

                    Коментар


                      #11
                      Е, явно го нямат всички. Води се като допълнение "Е205" във вентилацията. На снимката от водещия пост - някъде може ли да се цъкне и това цялото нещо да се види на съставни части? Както например скоростна кутия се вижда като едно цяло, но може да се разгледа и на съставни части.----Намерих си го. На първата снимка в темата не е ли подчертано "205"? Това 205 е допълнителната печка, на картинка 3 от първата снимка се виждат и тръбите, които я свързват с радиаторчето. (На прикачената снимка)Провери елемент с номер 77363257. Прилича на голям радиатор, а предвид релета с номер 46520412 и 46520419, едното от които е 50 А, нищо чудно този "радиатор" да е голям реостат с мощност 500 вата. На мен лично на такова ми прилича.Ред.2: Май не е това. Има го и на останалите, които нямат допълнителен нагревател. Обаче като че ли има разлика в управлението на вентилацията и парното отпред на таблото - за модели с допълнителен нагревател и такива без. Може би е някаква допълнителна позиция на някоя от врътките, подобно на MAX DEF на Бравото.KUM4o, колко точно е топъл този въздух, който ти духа? Защото 6 градуса околна си е висока температура и е нормално всяка кола да духа топъл въздух за такова разстояние.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #12
                        кола

                        Е добре че на мен не ми трябва щото има хубаво парно Пунтото че това лапане на енергия е повече от все едно работи климатика .Макар че стрелката не се вдигана повече от 1/4 от деленията .
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          Колега за да разбереш дали го има твоето Стило погледни от страната на пасажера дали по средата в кутията на парното влизат дебели червени кабели и кафяви с дебелина около 4 квадрата ако влизат значи има.
                          Fiat Coupe karam nishto ne baram.

                          Коментар


                            #14
                            Хм интересно, аз дали не го имам това чудо, къде то кабели от към пасажерската страна не съм виждал, някой да каже някакъв друг начин да разберем дали го имаме този калорифер или не :D

                            Коментар


                              #15
                              Лошото е , че само един човек знам да има стило с най-високо ниво на оборудване и той е бензинов.Ще проверя аз за тез кабели.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар

                              Working...
                              X