Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Температура охлаждаща течност 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Температура охлаждаща течност 1.6

    Здравейте, колата е Брава 1.6 , ’96г. Кара се на газ. Прави ми впечетление , че когато работи на място загрява над средата и се включва перката. В движение нямам проблем, в по студените дни стрелката е малко под средата, а в по горещите около средата. Чета че перката била с 2 степени, аз до сега само по един начин съм чувал/виждал да се върти. Възможно ли е една от степените да не работи? И преди всичко нормално ли е да ми загрява над средата на делението когато работи на място? Благодаря

    #2
    Нормално е да ти загрява над средата, когато си на място. Колата има ли климатик? Ако да - има две степени, обикновено първата, по-бавната - не работи. Втората се включва доста по-късно - на около 3/4 от скАлата. Това го казвам по спомен, може и на друго място да беше.

    Коментар


      #3
      Колата има климатик, прав си , някъде около 3/4 от скалата се включва. Това означава ли че първата степен не ми работи и ако ’да’ къде да търся проблема? Благодаря

      Коментар


        #4
        Реостатът за първата степен се намира долу вдясно на радиатора, смени го с нов след проверка.
        Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

        Коментар


          #5
          Благодаря, ще погледна

          Коментар


            #6
            Възможно е да няма контакт между буксата и реостата, а самият реостат да е здрав и да работи. Провери и това, може да те подведе.

            Коментар


              #7
              реостата е, най-вероятно са обгорели купулунзите, сложи кабелни обувки на тяхно място(да са подходящи за клемите на реостата); замери с мултицет реостата трябва да дава 0.5 или 0.3 ома съпротивление, ако няма съпротивление си взимаш нов и си готов

              Коментар


                #8
                съвсем аматьорски проверих реостата, като откачих буксата и окъсих между куплонзите, оказа се че пак само едната степен работи. Според мен в случая проблема не е от реостата...

                Коментар


                  #9
                  Това си го правил, когато стрелката е била над средата, нали?

                  Коментар


                    #10
                    не, но в случая мисля е без значение къде е стрелката защото аз играх ролята на реостат като подавах сигнал на системата след реостата окъсявайки изводите...

                    Коментар


                      #11
                      само че реостата не е часта която подава сигнала за перката(той само намалява тока за да върти по бавно) .Ако искаш да провериш на късо се дават кабелите на датчика на радиатора който е в другия край на радиатора(син на цвят)
                      1.6 16v 96 г. 103 hp.
                      България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
                      Да мина да те взема...или да взема да те мина?

                      Коментар


                        #12
                        е колега, няма как да се включи първа степен като няма температура за първа степен... остави кабелите на реостата така окъсени, и остави колата да загрява на място докато мине средата съвсем малко над средата и ще видиш че ще се пусне първа степен

                        Коментар


                          #13
                          Да не се окаже, че съм откачил и тествал датчика, а не реостата? Намира се в долният край на радиатора, от страната на шофьора... ?

                          Коментар


                            #14
                            да син на цвят е и има 3 кабела като се направи мост между 2-ва(като не помна комбинацията ) тръгва 1-ва или 2-ра степен даже и без контакт тръгва
                            1.6 16v 96 г. 103 hp.
                            България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
                            Да мина да те взема...или да взема да те мина?

                            Коментар


                              #15
                              да същият , тръгва само едната степен - така ли трябва да е?

                              Коментар

                              Working...
                              X