Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на термостат на Фиат Стило 1.6 16В

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на термостат на Фиат Стило 1.6 16В

    Здравейте, колегиот както застудя леко, забелязах че стрелката на температурата трудно достига до средата, а когато карам извънградско при околна температура около 3 градуса или когато спускам по надолу на свободна скорост не достига средата.Иначе лятото(а и наскоро когато не беше толкова жега) когато колата работеше на място стрелката често мърдаше леко надясно и се пускаше перката за да охлади, което не знам нормално ли е, от термостата ли е или може да не е зацепен добре ангренажния ми ремък и т.н.Искам да сменя термостата, защото смятам че причината е в него(разбира се ако имате други мнения моля пишете), но искам да попитам какъв да взема?Бях чел, че при Стило 1.9жтд(на който термостата му струва май над 100 лв.) идеално работи и става термостат от рено 5, който струва 9 лв.Има ли подобно решение и при Стило 1.6, или трябва да си взема специално за моята кола?Благодаря!

    #2
    Слагай оригинален, не се занимавай с глупости.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Не знам за 1.6, но днес си купих от Стамболийски Behr за 95лв с датчик. На други места ми искаха от 118 до 140 лв.
      Lancia Thesis 2.4 20V LPG 2003 г.
      Peugeot 3008 1.6 HDI 120 2018 г.

      Коментар


        #4
        хмкомпютъра на Стило не застопорява ли стрелката в средата при голям диапазон от стойности?ако е така прекалено големи ми изглеждат разликите и може да пробваш следното (ако не е така - направо си за термостат)закачи я със FES (fiatecuscan) за да видиш какви стойности показва на температурата на антифризаи да замериш с мултицет стойностите на датчика
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Не знам дали я застопорява, но при мен съм сигурен, че е от термостата, защото парното изчезва когато стрелката пада, а тя пада много, до началото на скалата, когато пускам по нанадолнище.Като го сменя ще видим.
          Lancia Thesis 2.4 20V LPG 2003 г.
          Peugeot 3008 1.6 HDI 120 2018 г.

          Коментар


            #6
            Сев - от 78 градуса, до около 90 по спомени е 1.6
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              според мен е 80-100, не съм виждал на мойто 1.6 16в, да подминава средата дори и през лятото, на вкл климатроник!

              Коментар


                #8
                При първа степен на перката на охлаждане пак е на _І_

                Коментар


                  #9
                  аз да се включа в темата на колегата, че съм и аз на тази вълна (до преди месец нищо нямаше и сега изведнъж едвам загрява и щом покарам повече от 3 минути направо с около 60км/ч и почва да изстива) та въпросът ми е в този магазин на стамболииски задължиутелно ли вървят с датчик и може ли без него да се вземе да е по тънкана.Аз не съм със Стило но стрелката се колебае много около средата (в много малки граници) от 85до към 96-97 градуса. Мине ли тези граници вече почва да се отклонява изведнъж в доста по големи. но това е само при коли с 1 датчик.
                  Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                  182A4.000 IAW49F
                  LPG - Lovato EasyFast
                  ----------------------------
                  "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                  Коментар


                    #10
                    Аз съм със Stilo 1.6 и миналата година по това време имах същия проблем, като стана студено, стрелката не се качваше до средата. Смених термостата и проблема изчезна.

                    Коментар


                      #11
                      [quote="Ewing"]аз да се включа в темата на колегата, че съм и аз на тази вълна (до преди месец нищо нямаше и сега изведнъж едвам загрява и щом покарам повече от 3 минути направо с около 60км/ч и почва да изстива) та въпросът ми е в този магазин на стамболииски задължиутелно ли вървят с датчик и може ли без него да се вземе да е по тънкана.Ами не знам за твоя дали върви с датчик, за моя като изключение беше без.
                      Lancia Thesis 2.4 20V LPG 2003 г.
                      Peugeot 3008 1.6 HDI 120 2018 г.

                      Коментар


                        #12
                        Ами и моя е без ама защото си писал, че е 95 с датчика и мислех че е комплект. Иначе на мен ми искат 95 само за термостата а датчика отделно е към 30-35 и а това се учудих. Това на друго място де не на Стамболийски. днес ще проверя и там колко е. Но преди това ще направя тестове (довечера по Цариградско ) дали наистина е от термостата, че не е малко пари да го сменям без време.
                        Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                        182A4.000 IAW49F
                        LPG - Lovato EasyFast
                        ----------------------------
                        "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                        Коментар

                        Working...
                        X