Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с климатик на фиат браво 1,4 12v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с климатик на фиат браво 1,4 12v

    здравейте имам проблем с климатик на фиат браво 1,4-12v когато натисна копчето на климатика включва когато си иска интересуваме как се управлява климатика имали през-остати и къде се намират те ,ходих да ми го заредят проблема си остана някой ако може да помогне

    #2
    има да пресостат намира се точно(при 1.4 12в) върху филтър дехидратора навит е на резба но незнам кво ше разбереш от него. иди на някои климатичен сервиз да ти закачат колата за машината и да пуснеш климатика и да следят как е налягането да не да вдига много високо налягане и за това да изключва компресора, включва ли перката на радиатора, много чест проблем е да се прецаква бобината на компресора , пресостата също може да е виновник да не включва климатика но трябва да се замери от човек който знае какво прави а са малко тези най много на проба грешка да ти го сменят и да видят дали ще се оправи, при нашия модел няма кой знае какво управление..едно копче има което подава +12В на компютъра да си вдигне оборотите и да пусне компресора от там е пресостата да види дали има нялагане в системата и да пусне компресора след като тръгне компресора пресостата управлява перката в зависимост от налягането на системата....има и един датчик на изпарителя вътре под таблото тои след кога обледява изпарителя...моя климатик си го слагах допълнително и съм шунтирал всички тези управления, в момента в който натисна копчето и тръгва и компресора и перката отпреде и нямам проблем 2 години вече.налягането ми е 17-18 бара на празен ход и 23бара при 2000 борота на място но не виждам логически смисъл да я държа на място на 2000 оборота...ако се прецака нещо не ми дреме особено всичко аз съм го правил ако стане нещо свалям ремъци , компресор тръби...наскоро ми изпсуан системата заради това че като съм монтирал тръбите едната е опирала в купето и е изстънила от вибрациите и е изпуснала от там..веднага я свалих заварих я качих я пак напълних с фреон и така ...сори че се отклоних малко надявам се да съм ти помогнал не че те насърчавам да си шунтираш управлението..но просто на мене нямаше кой да ми го свърже понеже нямам заводска инсталация за климатик
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    Коментар

    Working...
    X