Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Клапа вътрешен\външен въздух, Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Клапа вътрешен\външен въздух, Браво

    Здравейте колеги. Някой ремонтирал ли е въпросната клапа? Моята не работи и ме дразни. Рових се, но така е завряно моторчето, че ми се струва, че без сваляне на таблото няма да мине работата.
    BRAVO 1.6 16V

    #2
    Колега не се занимавай с глупости освен ако нямаш слонски нерви и бол свободно време.Ремонта е голям филм като цяло.Остави си клапата постоянно отворена и си свиркай .
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #3
      Тук. Успех
      Fiat Marea 1.8i 16V
      Fiat Tipo 1.4i 8V
      Fiat Punto 1.6i 8V
      www.italauto-bg.net/forum/

      Коментар


        #4
        Тук са и моите "размишления" по тази тема:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=65762Само да добавя, че все още работи моя метод, но я ползвам доста рядко. Бих казал, че не си заслужава да се разправяте с това
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          Rokambol написа:
          Тук. Успех
          Много интересно колега. Аз имам същия проблем. Но при мене моторчето е съвсем различно. Освен, че в него е вграден някакъв команден модул (заводско), излизат и три кабела вместо два както е при това, което си показъл. Вчера купих такова моторче като на снимките, понеже никъде ненамерих като моето. Та сега въпроса ми е такъв, има ли начин да направя от двете едно или да си правя система тип: тел-жабка? Колата е Фиат Браво SX 95-а година с климатик
          Fiat Tipo 1.6 SX '92 159.A3 - X
          Lancia Y 1.2 '00 850.А3 000 - X
          Fiat Bravo 1.6 16V SX `96 182.A4000
          Piaggio Vespa PK50XL
          Иж Планета 2 '67, Иж Юпитер 3К '73

          Коментар


            #6
            Ако механически може да се вгради, не виждам никакъв проблем да се върже и електрически.
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              кола

              То моторчето ще се оправи или ще се купи друго ама въпроса е свалянето на цялата клапа при мен моторчето работи ама клапата не мърда и съм Я (а не "е") оставил така за сега
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Re: кола

                kluchar написа:
                То моторчето ще се оправи или ще се купи друго ама въпроса е свалянето на цялата клапа при мен моторчето работи ама клапата не мърда и съм Я (а не "е") оставил така за сега
                добре де ... а има ли някъв по лесен начин от разглобяването на половината кола за да установя дали проблема в счупените зъбчатки на моторчето или в счупената ос на клапата?
                FIAT Bravo Club Plovdiv
                Con Asistencia di Veloce

                Коментар


                  #9
                  колеги, и на моята клапа май й дойде редът. все още работи, но в крайните положения се чува едно стържене, все едно, че натяга нещо. самата клапа се движи бавно и плавно - не знам дали е нормално, но преди се чуваше едно хлопване, което ме кара да мисля, че по принцип би трябвало да се движи бързо. въпросът е, дали мога да направя нещо за да я спася преди да се е прецакала окончателно. четох из темите за някакви релета, дето се прецаквали и пускали повече ток, ама не ми стана много ясно.
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар

                  Working...
                  X