Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Охлаждане на Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    четох четох но и аз да кажа се пак карам същия мотор след смяната на радиатора перката започна да включва на 105 градуса тоест радиатор боклук от Евро 07 и почнах да сменям датчик, термостат с по ниски температури за да докарам както трябва да есега темостата е 78/85 а датчика 82/87 а според уреда на таблото на 92 включва и на 89 изключва както си беше с стария радиатор а уреда на таблото показва много точно защото мерих с електронен термометър
    Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

    Коментар


      #17
      Какво стана ,имаш ли напредък
      Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
      EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
      EX.Fiar Ritmo 105TC

      Коментар


        #18
        Извади термостата и карай без него. Ако проблема остане, или помпата превърта или сваляй главата - гарнитурата е издухана, вече не знам какво друго остава.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #19
          Мисля че оправих проблема (за сега) След като ми протече и радиатора, установих че има голямо налягане и няма от къде да излиза въздуха... Разглобих капачката и я малко побългарих Сипах от добавката за радиатор на Лики Моли, и спря да тече. Ключето за перката си го използвам. Включвам я като стигне 90. А се чудя какъв датчик за перка да сложа, за да сваля градусите вместо на близо 100 да я включва, да го направя на 92 като както трябва. Ще стане ли от някаква друга марка с по-ниска температура на включване?

          Коментар


            #20
            колега датчика за перката на почти всички автомобили резбата е почти същата така че може да си поръчаш датчик с доста ниски температури (каквито пожелаеш) наи лошия случаи жака на кабелите ще е различен но се надявам че ще намериш дори и като твоя жак(наи вероятно няма да има в магазина но с поръчка стават и чудеса)
            ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
            ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

            Коментар


              #21
              Датчика на москвич е 87-82,но това няма да ти реши проблема с налягането http://italauto-bg.net/forum/viewtop...егледаи тази тема за моите размисли и проблеми и може да намериш някои общи проблеми
              Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
              EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
              EX.Fiar Ritmo 105TC

              Коментар


                #22
                Сега маркучите са меки та меки
                Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                EX.Fiar Ritmo 105TC

                Коментар


                  #23
                  Вече не избива от никъде вода след като преправих капачката малко. Сега дори на 90 градуса като изгася мотора и развъртя капачката няма никакво налягане. Нормално ли е ? Иначе остана само датчика. Трябва да взема някакъв с по-ранно включване и съм готов. Надявам се да нямам този проблем като при теб с гарнитурата на главата. Времето ще покаже

                  Коментар


                    #24
                    Налягане трябва да има,все пак работи на почти 1 бар системата.Датчка ти казах от Москвич 87-82,но да не се окаже че термостата ти е по-топъл
                    Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                    EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                    EX.Fiar Ritmo 105TC

                    Коментар

                    Working...
                    X