Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Термостат от Рено на BRAVA TD 100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Термостат от Рено на BRAVA TD 100

    Колеги изчетох доста форуми за поставянето на термостат от Рено на Фиат ама не намерих никъде инфо дали става на TD100.Във фиат форума пише че става термостат от Рено 5, а в Ланчия форума пише че трябва термостат от Рено21 и друг маркуч с уширения. Ще съм много благодарен ако някой колега с мотор като моя е правил тази процедура да сподели резултата и подробности за поставянето на този термостат, защото 90лв за нов ми се виждат много. Благодаря предварително и лека и безаварийна!!!
    НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

    #2
    Аз съм слагал ,влиза с много грес и псувни работи идеално ,пробий малка дупка 1-2мм в периферията му за обезвъздушаване ,градусите са 82-3 и такъв от рено ще намериш много трудно.

    Коментар


      #3
      Re: Термостат от Рено на BRAVA TD 100

      Валентино_88 написа:
      Колеги изчетох доста форуми за поставянето на термостат от Рено на Фиат ама не намерих никъде инфо дали става на TD100.Във фиат форума пише че става термостат от Рено 5, а в Ланчия форума пише че трябва термостат от Рено21 и друг маркуч с уширения. Ще съм много благодарен ако някой колега с мотор като моя е правил тази процедура да сподели резултата и подробности за поставянето на този термостат, защото 90лв за нов ми се виждат много. Благодаря предварително и лека и безаварийна!!!
      Колега незнам дали си попадал на този линк:http://download.fiat-bg.org/Books/Br...at.pdfТова е за JTD, но мисля че и на теб ще ти свърши работа.Аз на Капата съм по същия начин. Термоста влезе в маркуча с малко напъване, но без никакви други проблеми.И РАБИТИ, което e най-важното .Термоста го взех от "Евро 07" за 12 лв. и мисля беше точно на 82-83 градуса.

      Коментар


        #4
        В аутодатата дават за JTD 86 градуса а за TD 82

        Коментар


          #5
          На ТД100 термоса е за 75гр !
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Благодаря колеги за отговорите. Утре ще мина из Евро 07 и ако има ще се помъча и ще попсувам после :P . Ако стане ще пиша резултата. Ще търся такъв за 83 градуса.
            НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

            Коментар


              #7
              Както каза колегата емзо за ТД е 75*С. Или поне моят справочник така показва.Премери колко ти е външният диаметър на тръбата към радиатора, че като гледам картинките ми се струва че е по тънка от този на ЖТДто дето е даден отдолу като картинка. Но може картинките да са преоразмерени.Намери някъква тръба Ф30 с нея да натиснеш термостата, като си смазал тръбата снещо преди това. Няма да ти трябва гореща вода , няма разправии.
              Прикачени файлове
              Bravo JTD 105 '98

              Коментар


                #8
                Аз съм с такъв от рено 5 само че трябва да е 72-73 градуса , влиза доста лесно не ми трябваха нито грес нито вряла вода , просто трябва колата да е покарана малко Дай някво инфо след монтажа да направим сравнение

                Коментар


                  #9
                  Абе че става става ама аз ли4но не съм доволен от резултата. не стига 4е дадох 12 кинта за термостат от рено ами и взе 4е се сцепи марку4а посред зима поради раздуването. а и температурата на двигателя варираше постоянно. та в наи големия студ се наложи да сменям хем термостат за 100 кинта ами и марку4 за 15 кинта. така или ина4е ще ти се наложи да свалиш термостата за да го изкормиш, щото не се знае в какво положение е заседнал. вземи та прежали 100 кинта и си згласи колицата както трябва за да не плащаш после за по сериозни ремонти
                  Bravo 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    Днес направих операцията. Термостата влезна лесно с малко грес и затоплен маркуч във топла вода. Резултата е много добър- колата загрява доста бързо и стрелката стои малко под средата (83 градуса) той и термостата е за 83. Днес след като сложих термостата направих една разходка до Велинград и всичко е ок. Благодаря на всичко които помогнаха с идеи, защото разликата между 100лв. и 9лв. за термостат е доста голяма
                    НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

                    Коментар

                    Working...
                    X