Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

въпрос за вентилатора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    въпрос за вентилатора

    здр колеги имам фиат брава 1.6 16в 98г с климатик и въпроса ми е следния когато е вклучен вентилатора да духа на 4 степен и пусна да въри въздина в купето от копчето до това за климатика и почва да духа по силно все едно се едно се вклучжа 2-ри вентилатор при всички ли е така или не и ако да как да си го оправя защото спря да работи благодаря предварително
    FIAT BRAVA 1.6 16V 98

    #2
    колеги кажете нещо де
    FIAT BRAVA 1.6 16V 98

    Коментар


      #3
      Това до копчето на климатика трябва да ти е решетката зад която вентилаторче засмуква въздуха от купето и го насочва към термодатчика който измерва вътрешната темепература в купето. Провери дали това вентилаторче не е замърсено от прах и не може да се върти.
      Bravo 1.6 / 16

      Коментар


        #4
        благодаря а като го натисна нали все пак почва да духа по бързо
        FIAT BRAVA 1.6 16V 98

        Коментар


          #5
          tampico написа:
          колеги кажете нещо де
          "Спря да работи"? Най-вероятно ти е блокирала клапата за затваряне на външния въздух.
          ex. Fiat Marea 1.6 16V
          ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
          Lancia Kappa 2.0 VIS

          Коментар


            #6
            а къде се намира тая клапа аз съм разглобил всичко но може да съм изпуснал нещо
            FIAT BRAVA 1.6 16V 98

            Коментар


              #7
              Намира се горе над жабката, за достигането и май се разглабя таблото из основи. Когато превключиш клапата, вентилаторът започва да духа по-силно, защото намалява съпротивлението - вече не тегли външен въздух през филтъра, а само вътрешен, на който нищо не му пречи. Особено ако филтърът е запушен - ефектът е още по-осезаем. Ако имаш късмет - клапата се е развалила в отворено положение. Ако нямаш - още при първия дъжд ще усетиш стабилно изпотяване на стъклата, което трудно ще изчезне, дори и сам да си, пак може да не изчезне.

              Коментар


                #8
                "Помощ от приятел" - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=13694

                Коментар


                  #9
                  колеги много ви благодаря имате по една бира с картофи от мен 0883308944 е телефона ми когато сте в русе се обадете
                  FIAT BRAVA 1.6 16V 98

                  Коментар


                    #10
                    Защо вентилатора на парното заработи само на трета степен?Пунто-55-96г.
                    Fiat Punto 1,1- 1996г.
                    газ-бензин , "Lovato"

                    Коментар

                    Working...
                    X