Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Капе вода в краката на водача- Мареа 1.8 16!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Капе вода в краката на водача- Мареа 1.8 16!

    Колеги вчера забелязах нещо странно.Като бях на равно и на едно място в краката ми нямаше следи от капки(вчера валя цял ден), тръгнах да покарам малко и забелязах капчици на прага точно до говорителя на лявата врата.Спрях колата на един паркинг с наведена предница и като се върнах гледам , че точно на издатината на която си поставяме левия крак да почива видях как капе капка след капка .Прибрах се в къщи за махнах таблото на бушоните, локализирах от къде капе но идея нямам как да решя проблема.Веднага изкочих отпред и погледнах дренажа под чистачката и видях че има вода(въпреки че ги бях чистил пак задържаше вода).Не знам дали заради това влиза вода в купето но нека, който е имал такъв проблем да пише.Опитах се да махна говорителя на таблото но не се виждаше нищо.Ето снимки на мястото от където според мен капе.от там излиза сноп с кабели.От пред от към чистачките в еднин гумне шлаух(тапа влиза сноп кабели и маркуча за пръскалката на задната чистачка.Да обаче маркучето влиза в купето една идея по надоло, а този сноп с кабели не успях да го проследя кой е и от къде идва, видях само къде отива( в един сноп с кабели минаващ зад кората на прага)Ето снимка ако някой е имал подобен случай да помага, все пак там са бушоните но засега не се мокрят.п.с.Друга Мареа така се пълнеше с вода и според тях бе от дренажите но мояте за сега са чисти(след вчерашната ми намеса), дали от задържалата вода под лявата чистачка се случи това!?Че си изгорих и муцуната с подвижната лампа
    Прикачени файлове
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    #2
    Много се извинявам, че сбърках раздела!Моля модераторите да я изместят в правилния раздел!ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    Коментар


      #3
      кола

      Трябва да се оправи да не тече че може да се развали-да се намокри централата на аербега или като се пуска парното да се потят стъклата
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Става дума за теч в ляво до левия крак на водача!Сниманото място е зад лявата духалка тази до волана към вратата, а не около централата на еърбега.Тая операция със смяната на радиаторчето я направих още като купих колата и няма потене или мирис на антифриз!
        now. BMW E39 523i '98 170hp
        ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
        ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

        Коментар


          #5
          Изчистих отново всички дренажи, 3 кофи с вода по предното стъкло отвсякъде под колата капеше но не и в купето.Махнах и пластмасите под предното стъкло и нищо нередно не открих.Дано проблема е бил в запушения вчера дренаж от страната на водача!Ще следим в дъждовете какво ще стане
          now. BMW E39 523i '98 170hp
          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

          Коментар


            #6
            Пак капе от същото място Някой колега да е имал подобен проблем!
            now. BMW E39 523i '98 170hp
            ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
            ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

            Коментар


              #7
              dimmX написа:
              Махнах и пластмасите под предното стъкло и нищо нередно не открих.Дано проблема е бил в запушения вчера дренаж от страната на водача!Ще следим в дъждовете какво ще стане
              Предполагам говориш за пластмасите които са под чистачките? И при мен там се събираше вода, но след като "пробих" всички запушени дупки, няма проблем. Само че при мен капече от страната на пътника, от там където влиза свежия въздух. Предлагам ти пак да свалиш тези пластмаси (под чистачките) и да огледаш хубаво да няма някоя друга запушена дупчица и да се събира вода.Другото, което се сещам е да ти е счупен подкалника и гумата да мята вода, някъде от където после си намира място да влезе в купето. Успех.Знам колко е гадно да ти капе нещо в колата, дори и след като е спряло да вали навън.

              Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

              Коментар


                #8
                В момента вали стабилно и покапва.Тея дренажи вече ми разказаха играта.Толкова вода излях за да се убедя , че всико е ок..... и всичко се оттича мигновенно.Остана да има нещо дренаж под моторчето на чистачките или там под него да влизат сноп кабели, защото там от където капе в купето излиза сноп с кабели!Довечера се запрятам и почвам да разглабям,п.с.В форума на Фолцваген видях подобна тема от дупка на под калника...да обаче при мен там от където тече е високо под говорителя в таблото,Уплътненията на предното стъкло са добре....както казваш неприятна работа!
                now. BMW E39 523i '98 170hp
                ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                Коментар

                Working...
                X