Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

температура фиат браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Както споменах и аз съм със същия проблем дори като загрее /много бързо в центъра/ ми падат оборотите светва лампичката за маслото и понякога си гасне.Гадна работа. Перката постоянно се включва.А Бравото няма чертички на термометъра и незнам кое колко е и кое е нормално но ми стига почети до червения сектор. Дано някой помогне.
    Brava 1.6/16

    Коментар


      #17
      Както споменах и аз съм със същия проблем дори като загрее /много бързо в центъра/ ми падат оборотите светва лампичката за маслото и понякога си гасне.Гадна работа. Перката постоянно се включва.А Бравото няма чертички на термометъра и незнам кое колко е и кое е нормално но ми стига почети до червения сектор. Дано някой помогне.
      Brava 1.6/16

      Коментар


        #18
        vr1 написа:
        бате ти си добре 6том ти се вдига една 4ерти4ка над или в средата моита даже отива кам две 4ерти4ки над средата и направо се 4уда какво 6е става лятото, някои ако е карал през лятото със същия проблем да пише не6то
        Спокойно колега не са само бравотата са така, моето пунто е същото - зимата на -10 градуса в града си върви на перка. Смених му термостат, датчик на радиатора, смених антифриз, обезвъздуших абе всичко което се сетиш - дори и перката защото от честото включване се беше разбил лагера и. И сега положението - пак същото . Мина ли 10 км температурата е черта над средата, перката включва и така. И ако знаеш как със свито сърце чакам лятото да стане 40 градуса. Но честно да ти кажа почвам и аз да си мисля че е нормално температурата да седи малко над средата и при положение че перката включва и охлажда би трябвало да няма проблем, но пак казвам на лято ще видим.
        Punto SX 1.1 55

        Коментар


          #19
          Ааа,нищо не пипам.Колата си върви добре.Дори и при дълъг преход 200-300км стрелката на темп.отива най много до над средата на първата половина.За к’во да пипам нещо и да го правя така,както са вашите,от които всички се оплаквате.Че то лятото ще иде и по горе сигурно,а сега си е добре.
          Фиат Браво СХ 1.4 12V / Фиат 2 х 7850hp

          Коментар


            #20
            Re: температура фиат браво

            здравеите искам да ви кажа че ходих в сервиза на мотоехперт и се оказа 4е проблема е във водното охлаждандане не6то се беше запушило и го оправиха

            Коментар


              #21
              Колеги, миналата седмица случайно се заговорих с едно майсторче, и човекът ми каза, че когато катализатора е запушен или е тръгнал към запушване колата започва да загрява повече и да показва симптомите, които описвате тук. Не зная дали сте си свалили катализаторите, но тези които все още си ги имат и колите им греят постоянно е добре да им направят една проверка в сервиз.Успех
              Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
              Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

              Коментар


                #22
                При мен ако карам нормално стрелката стои на втората или третата чертичка.Само няколко пъти е стигала до средата на скалата и то като карам на ниските предавки с над 4000 оборота за по-дълго време.При тия случая съм забелязал че спирам двигателя, а перката се върти още извесно време.Това нормално ли е?Двигателя ми е 182А3.000

                Коментар


                  #23
                  това, че върти след като си загасил двигателя е нормалноа щом рядко стига до средата, значи нещо не е в редако в средата на скалата ти се включва перката, сигурно показанието на таблото не е точноби трябвало да се включва една две идеи след средатапоказанието зависи от един датчикпри мен се намира на термостатапри теб сигурно е другаде
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #24
                    Колеги и аз имам проблем с охлаждането. През зимата например температурата винаги ми беше под средната черта, но напролет като се качиха температурите и в града започна да ми прави мизерии. Започва да качва стрелката 2 чертички над средната и даже като съм по задръствания да си стои постоянно там. Като тръгнех извънградско пада една идея под средате. Проблема се оказа в неработеща първа степен на перката. Буксата беше нагоряла. След като оправих този проблем в градски условия стрелката се качваше между средата и първата стрелка и си стоеше там а извънградско малко под средата. От около месец обаче забелязах че има случаи в които при излизане от софия на извънградско при движение с около 100 км/ч температурата ми се задържа над средата някъде около първата чертичка което според мен не е нормално. Също така наблюдавам че ако пусна по инерция по магистралата в продължение на 1-2 км температурата пада 2 черти под средата. Преди 2 дни ходих на Батак и там имаше едно доста стръмно изкачване около 20 км и тогава температурата ми се качи до третата черта над средата, което ми се видя вече прекалено много. Не мога да разбера къде е проблема ако някой може да помогне ще бъда благодарен. Само да отбележа че съм пипал радиатора горещ е навсякъде като загрее колата чак не може да се пипа и затова предполагам че термостата си работи нормално. Снощи промивах охладителната система с течност за почистване поизтече малко ръжда и днес си държа нормална температура като идвах на работа но не знам как ще бъде като тръгна пак на дълго или на някое изкачване. ще поживеем и ще видим.
                    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

                    Коментар


                      #25
                      ivandd написа:
                      Колеги и аз имам проблем с охлаждането. През зимата например температурата винаги ми беше под средната черта, но напролет като се качиха температурите и в града започна да ми прави мизерии. Започва да качва стрелката 2 чертички над средната и даже като съм по задръствания да си стои постоянно там. Като тръгнех извънградско пада една идея под средате. Проблема се оказа в неработеща първа степен на перката. Буксата беше нагоряла. След като оправих този проблем в градски условия стрелката се качваше между средата и първата стрелка и си стоеше там а извънградско малко под средата. От около месец обаче забелязах че има случаи в които при излизане от софия на извънградско при движение с около 100 км/ч температурата ми се задържа над средата някъде около първата чертичка което според мен не е нормално. Също така наблюдавам че ако пусна по инерция по магистралата в продължение на 1-2 км температурата пада 2 черти под средата. Преди 2 дни ходих на Батак и там имаше едно доста стръмно изкачване около 20 км и тогава температурата ми се качи до третата черта над средата, което ми се видя вече прекалено много. Не мога да разбера къде е проблема ако някой може да помогне ще бъда благодарен. Само да отбележа че съм пипал радиатора горещ е навсякъде като загрее колата чак не може да се пипа и затова предполагам че термостата си работи нормално. Снощи промивах охладителната система с течност за почистване поизтече малко ръжда и днес си държа нормална температура като идвах на работа но не знам как ще бъде като тръгна пак на дълго или на някое изкачване. ще поживеем и ще видим.
                      100% термостата на колата не работи коректно. Смени го и всичко ще си дойде на мястото.
                      SEAT Leon Cupra 300
                      Triumph Street Triple 765 R

                      Коментар


                        #26
                        Вчера правих промивка на системата с добавка за почистване на охладителна система и после като наливах водата последния литър го пое доста бавно. Напълни се разширителния съд и нивото спадаше бавно. Минаха около 5 минути докато протече вода от пробката на радиатора. Дали това е нормално или имам някъде по системата запушване и бавно циркулира водата?
                        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

                        Коментар


                          #27
                          Аз също се шашках като ми се качваше температурата над средата, ама в крайна сметка хората са означили с червено опасната зана и според мен ако не е там стрелката няма какво да го мислите. Даже винаги има презастраховане от страна на инжинерите. Друг е въпроса колко са точни уредите в колата. А иначе имам един въпрос - перката при мен се върти само на контакт. Като изключа - спира. Май не трябва да е така? На баща ми на Уното (1983! година производство) перката продължаваше да върти и след изключване. Дали е фабрично така или някой "спец" в Италия се е учил на мойта (колата от подписа)?
                          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                          Коментар


                            #28
                            ivandd написа:
                            Вчера правих промивка на системата с добавка за почистване на охладителна система и после като наливах водата последния литър го пое доста бавно. Напълни се разширителния съд и нивото спадаше бавно. Минаха около 5 минути докато протече вода от пробката на радиатора. Дали това е нормално или имам някъде по системата запушване и бавно циркулира водата?
                            мисля, че положението е горе-долу нормално. при мен термостата/оказа се заводския/ не затваряше напълно и колата трудно загрява. смених го с нов беер, промих системата, свалих и радиатора да го измия, измих и този пред него на климата. всичко по охл ми ситема е перфектно. колата се държи по следния начин:- извънградско при нормално каране една идея под средата- извънградско по дълго изкачване с голяма скорост се покачва много малко и стига средата или минава съвсем малко средата, но перки не пуска. говоря за скорост над 100- извънградско изкачване байр със скорост до 60-70 покачва темп, според дължината на байра може д апусне перка, но това става само при наистина дълъг байр- ако карам зад камион с 40 и има изкачване или го чакалствам и седя в обороти примерно на 2 загрява и пуска перка сравнително бързоаз знам на какво се дължи една част от тези "проблеми" със загряването по байр и тя е на газта. сега сложих тап и ще видя има ли промяна. понякога при калпава газ ми грее повече и по същщия маршрут. тогава ако сляза и затворя малко притока на газ се оправя. ако е много богата сместта/въпреки че книгите казват, че грее при бедна смес/ то загрява, като затворя малко кранчето си заспива. според мен горе долу добре ти бачка колата, особенно ако си с газ.
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #29
                              На метан е колата демек на газ. Може и да е нормално не знам. Оня ден като се прибирах от морето времето беше по-хладно и стрелката стоя през цялото време под средата. Преди лятото не ги е правила тези неща и затова ми е странно и се притеснявам да не прегрее. Струва ми се странно защото при градско каране в колкото и голямо задръстване да съм колата не качва повече от една черта над средата а веднъж при едно изкачване към язовир Батак ми беше вдигнало температурата на третата чертичка над средата и въртеше втората степен на перката. Беше си голяма жега а и този баир около 25 км да го качвам 2-ра 3-та с 4 човека в колата може и да е нормално ама на мен ми се видя стрелката заплашително близо до червения сектори и затова реших да поразпитам ако някой може да ми сподели как се държи неговата кола в такива условия.
                              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

                              Коментар

                              Working...
                              X