Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно монтаж на водна помпа на Пунто 1,1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно монтаж на водна помпа на Пунто 1,1

    Здравейте, трябва да си сменя водната помпа на Пунтото от подписа и имам следния въпрос:Трябва ли между гарнитурката, блока и помпата да се мазне с тънък филм силикон или не? Достатъчна ли е тази гарнитурка (която я дават заедно с новата помпа) за да уплътни?Ако някой има опит моля нека сподели?Благодаря

    #2
    Re: Въпрос относно монтаж на водна помпа на Пунто 1,1

    Buch написа:
    Здравейте, трябва да си сменя водната помпа на Пунтото от подписа и имам следния въпрос:Трябва ли между гарнитурката, блока и помпата да се мазне с тънък филм силикон или не? Достатъчна ли е тази гарнитурка (която я дават заедно с новата помпа) за да уплътни?Ако някой има опит моля нека сподели?Благодаря
    ... М на мен ми казаха ,че със силкон се оплътнявало .... едни ми викат ако си купиш цяла помпа ти я праштат с гарнитурата ,аз си поръчах помпа доиде в кутика без гарнитура немога зацепа какво е цяла и нецяла помпа ? Викат ,че нямало шото се лепяла с силикон .... накрая маи кои както му оттърва така го обеснява Мацаи и не са плаши....
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    Коментар


      #3
      Аз не слагам силикон, след като има гарнитура. Намазвам я тънко с грес.
      Fiat Marea 1.8i 16V
      Fiat Tipo 1.4i 8V
      Fiat Punto 1.6i 8V
      www.italauto-bg.net/forum/

      Коментар


        #4
        Rokambol написа:
        Аз не слагам силикон, след като има гарнитура. Намазвам я тънко с грес.
        .........и аз съм по скоро на това мнение но искам, но не знам дали няма да протече пак?

        Коментар


          #5
          Така. Положението е такова.На колегата дето са му продали помпата без гарнитура,и отгоре на всичкото са му се карали ,(поне така разбрах, щом са му викали...иначе защо някой да вика ?!) най-вероятно гарнитурата е извадена от кутията и е дадена на някой "свой" човек. И той го е отнесъл .. Всички помпи се продават с въпросната гарнитура. Която е напълно достатъчна да уплътни. Дори заводското изпълнение е с гарнитура, и не се слага силикон. Е, вече когато ти дадат помпа без гарнитура (защото магазинера я е извадил предварително...), няма как - слагай и не се плаши !
          FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

          Коментар


            #6
            Оказа се че теча не от водната помпа ..... Това го установих, след като я смених за съжаление.....След водната помпа има една тръба, която води към радиатора исе куплира към блока, там където излиза потока от водната помпа. Има едно О - пръстенче на тази въпросна тръба, което беше станало на кокъл и оттам подлизваше яко!

            Коментар

            Working...
            X