Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Перката се включва по-късно от преди. Възможно ли е?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Перката се включва по-късно от преди. Възможно ли е?

    Здравейте, наскоро в едно задръстване след като колата (Брава 1,6 16V) загря доста забелязах, че перката не се включва. Добре, че беше студено и след като надух парното, успях да предпазя колата от прегряване. Закарах колата на майстор и той видя, че има прекъснати жици, оправи ги и сега перката се включва отново. НО - карам колата вече 2 години (с газова е между другото) и перката винаги се е включвала милиметър-два след средата на скалата. Никога стрелката не е минавала 2 милиметра след средата на скалата. Сега обаче перката се включва около половин сантиметър след средата на скалата. Майстора ми вика, че си въобразявам и че най-вероятно винаги там се в ключвала, но аз си познавам колата достатъчно добре и знам кога се включваше досега. Имал ли е някой досега подобен проблем и кога точно би трябвало да се включва перката на този модел?

    #2
    Да не се влючва направо втората степен и да ти е изгорял реостата за първа.
    Fiat Marea SX 1.6. 16V '98
    Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V '99

    Коментар


      #3
      Ами уж казва, че се включвала на две степени като я тествал, но аз лично не усетих. Лошото е, че аз нищо не разбирам. Може би ще трябва да посетя друг майстор...

      Коментар


        #4
        Нещо от сорта ли е?Не е кой знае какъв проблем, така я карах 3,5 години.
        Ex Fiat 126P
        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
        Alfa Romeo 147 1.6 TS
        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

        Коментар


          #5
          trace написа:
          Нещо от сорта ли е?Не е кой знае какъв проблем, така я карах 3,5 години.
          И мойта е така..На тези чертички си включва перката..
          Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

          Коментар

          Working...
          X