Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задните духалки на климатроника на Марея Уикенд

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задните духалки на климатроника на Марея Уикенд

    Та да си поговорим за духането... Става въпрос за двете духалки под двете предни седалки и за средната при пепелника, които би трябвало да духат топло/студено за пътниците отзад.При мен работи само средната, която е под пепелника, при това оттам духа в най-добрия случай хладен въздух.От другите две, които са под седалките не духа при нито едно положение на врътката за съответните духалки.Естествено направих пробата при максимална сила на вентилатора и при загрят двигател. От духалките на предната конзола излиза горещ въздух - отзад - нъцки. Според мен, някъде нещо се е откачило, но къде и какво - чакам идеи. Благодаря предварително.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    #2
    Re: Задните духалки на климатроника на Марея Уикенд

    kiro_of_the_day написа:
    Та да си поговорим за духането... Става въпрос за двете духалки под двете предни седалки и за средната при пепелника, които би трябвало да духат топло/студено за пътниците отзад.При мен работи само средната, която е под пепелника, при това оттам духа в най-добрия случай хладен въздух.От другите две, които са под седалките не духа при нито едно положение на врътката за съответните духалки.Естествено направих пробата при максимална сила на вентилатора и при загрят двигател. От духалките на предната конзола излиза горещ въздух - отзад - нъцки. Според мен, някъде нещо се е откачило, но къде и какво - чакам идеи. Благодаря предварително.
    на кромата бяха затапени с един парцал

    Коментар


      #3
      При мен имаше подобен яд но само с "духането" под седалката на водача.Проблема се оказа извадена тръба"въздуховод" в краката на водача.Нанизахго както му е реда и заспа.Погледни първо там.Махни корите в краката на водача и пътника, погледни въпросните тръби да не би да са се измъкнали.Там където влизат въздуховодите има едни дунапрени"кръгли...ама го обясних, дано съм ти от полза Успех
      now. BMW E39 523i '98 170hp
      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

      Коментар


        #4
        dimmX написа:
        При мен имаше подобен яд но само с "духането" под седалката на водача.Проблема се оказа извадена тръба"въздуховод" в краката на водача.Нанизахго както му е реда и заспа.Погледни първо там.Махни корите в краката на водача и пътника, погледни въпросните тръби да не би да са се измъкнали.Там където влизат въздуховодите има едни дунапрени"кръгли...ама го обясних, дано съм ти от полза Успех
        Подозирах, че някъде оттам минават, но за всеки случай да си питам за да не разглабям излишно. При първото свободно време ще го оправя и ще снимам за да го онагледим във форума. Благодаря.
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          При мен е малко "афиф" с тия духалки. Тръбите съм ги проверил, но за да духа като хората - трябва да надуя яко вентилатора, позицията за духане е или в краката или комбинирано напред-долу. Помага и леко затваряне на клапите отпред.

          Коментар


            #6
            Това лято свалих подлакътник от Мареа за мойта Брава.Под барчето на Мареата имаше една квадратна "тръба" минаваща около скоростния лост,която подаваше въздух назад към решетката под пепелника на барчето, и други две плоски минаващи външно на първата, които бяха свързани към "тръби" под мокета, подаващи струята въздух под краката на шофьора и под краката на пасажера.За да провериш дали последните въздуховоди са свързани, пусни парното на мах да духа в краката и сложи ръка отстрани на барчето до мокета по продължение на скоростния лост.Горе-долу там е връзката на въздуховодите.Ако духа от там, значи са разкачени тръбите и да ги свържеш ще трябва да разхлабиш или демонтираш барчето.То се държеше на два винта откъм облегалките на предните седалки, един в подлакътника,един до монетника,един под пепелника и по една щипка в страните отпред в краката на шофьора и пасажера.Не знам дали се разбира какво съм написал, дано да се е изяснило поне малко.
            Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
            ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
            ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
            ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

            Коментар


              #7
              хм... и как стои подлакътника на Брава-та? Защото и аз на мойта няма къде да си държа ръката
              Fiat Brava 1.4 12V
              One Shot! One Head! One Dead! [MT]

              Коментар

              Working...
              X