Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Температура на водата след смяна на термостат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Температура на водата след смяна на термостат

    Здравейте колегиОт известно време насам Мареата ми (1.6 16v 97-а) не се справяше добре с водата общо взето трудно загряваше, на дълъг път изтиваше , в задръстване загряваше , отделно че перката имаше същия проблем като на всички с изгорялата букса - която отремонтирах Днес дойде времето и на термостата , смених го , обезвъдушена е колата. На пръв поглед супер - загря бързо закова средата за известно време тръгнах да се прибирам към вкъщи (6.5 километра)И започна пак да играе - подмина средата - наблъсках парното , свали малко после пак качи до средата опита се да подмине .. нещо не е наредперката се включва но имам чувството че го прави по-късно от необходимото. Дайде съвет къде може да е проблема - температурни датчици ? Къде се намират (до колкото знам са 2) Всякакви насоки и съвети ще са от полза.
    Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
    Fiat Marea 1.6 16v

    #2
    Температурните датчици са два на самия термостат са- единия с по-голямата букса е за температурата на водата и предава информацията на ЕКУ-то, а другия е за температурата,която се показва на таблото. Все пак си мисля,че имаш още въздух в системата,пробвай пак по малко да развиеш и двете пробки и ако има въздух да излезе. При мене и на Бравото и на Мареата първа степен на перката се пуска малко над средата.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      благодаря колегаи аз се съмнявам че е добре обезвъздушенано преди не ми минаваше средата сега защо го прави незнам
      Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
      Fiat Marea 1.6 16v

      Коментар


        #4
        Нищо и няма колега и моета минава стедата и тогава включва перката (една чертичка над средата)
        MOTOCROSS POWER YAMAHA WR250F KAWASAKI KX250 HONDA CR250 KTM SX125

        Коментар


          #5
          дано да съм се заблудил иначе .. парното ми не се траемирише на стопено чак от жега ...тва да смениш термостат .. прави егати разликатамного жега
          Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
          Fiat Marea 1.6 16v

          Коментар


            #6
            Колкото и да си обезвъздушавал отвреме на време отваряй капачката за антифриза и доливай. Първите няколко дни ще забележиш понижаване нивото на антифриза, защото все някъде е останало въздух.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              странноднес като се прибрахи в разширителния съд не беше останало място ...беше доста над максимума
              Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
              Fiat Marea 1.6 16v

              Коментар


                #8
                На напълно истинал мотор нагласи нивото да е между двете чертички"min -max". Когато мотора загрее е нормално нивото на охлаждащата течност да е на максимума или малко над него...това е съвсем нормално!
                now. BMW E39 523i '98 170hp
                ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                Коментар


                  #9
                  То и да е повече - не му пречи - капачката има клапан и ще изхвърли излишното. Въпроса е да не е по-малко.

                  Коментар


                    #10
                    Аз знам че се разширява като загрее - то нали и затова се нарича разширителен съд имах друго в предвид - просто явно има прекалено много въздух който измества доста голям обем от систематазащото казанчето беше пълно .. значи както е самото казанче наклонено нали долния край е където са бележките min и max нивото на водата беше запълнила долния край на казанчето и беше започнало да се вдига чак към капачката самата течност общо взето 5-6 сантиметра над бележката MAX което мисля е бая повечко :D
                    Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
                    Fiat Marea 1.6 16v

                    Коментар


                      #11
                      А ти сигурен ли си , че новият ти термостат работи ? Провери и това. А ! И - каква марка ти е новият термостат ?
                      FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

                      Коментар


                        #12
                        ?

                        моето пунто,което неска купих,пък не включва перката стои запалена на 1 място и загрява,и загрява.... ? кво да правя А 1 от другите проблеми постоянно си мени оборотите:стои си на 750 дигам го до 1500 и при спадането понякога сваля на 500,дига се на 750 и се усешта леко претръсване в колата

                        Коментар


                          #13
                          Re: ?

                          KpaeB написа:
                          моето пунто,което неска купих,пък не включва перката стои запалена на 1 място и загрява,и загрява.... ? кво да правя А 1 от другите проблеми постоянно си мени оборотите:стои си на 750 дигам го до 1500 и при спадането понякога сваля на 500,дига се на 750 и се усешта леко претръсване в колата
                          В твоят случай, най-вероятно датчика на радиатора не работи. Опитай да дадеш накъсо изводите в датчика. Ако тръгфне перката - сменяй датчика.А, за оборотите - най-вероятно е машинката з апразен ход. Но за да си сигурен - намери друга и опитай с нея. Ако ли не - ...отивай в сервиз.
                          FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

                          Коментар


                            #14
                            При всички случаи ще ходя на маийстор за ремаци и др. Но след няколко седмици като си зема книгата Несмея да бъзикам нищо, мерси все пак. Дано дае нещо малко и да не излязат други проблеми,че нямам нерви за такива работи.А на колко Градуса (коя чартичка) трябва да се включва тая перка ?И това със оборотите също много ме дразни,много е податлива на огасване трябва да нея оставаш да пада под 1000 об./м.

                            Коментар

                            Working...
                            X