Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Източване и смяна на охладителната течност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    kerrirose написа:
    Здравейте отново.Днес покарах колата около 7км и спрях за 10 мин без да гася двигателя и по едно време взе да излиза пара от под капака на Бравото ми,изгасих почаках 10мин да спадне температурата и пак потеглих.Не изминах и 2-3 км и колата взе да загрява доста аз пуснах парното на макс малко да издуха но ефекта беше нулев и после даже парното спря да духа топло и нещо взе да штрака при жабката.спрях погледнах и видях че водата в разширителния съд почти ври но беше пълно,след 5-10 мин някъде водата изчезна от съда,аз отворих и леко ми миришеше на нещо гадно.почаках малко но тя грам не можа да изстине и я зарязах докато не разбера какво и е станало и какви мерки да взема щото ми писна само по майстори
    ема ти как караш така с калпаво охлаждане? то човек да ти се чуди. имал съм проблем с охлаждането, но като твоя не. мога да ти кажа само едно - имаш перка, която трябва да включва на около 92-6 градуса. при теб обаче перката не сработва, оттам ти тръгват ядовете иии вземи ходи дай на някой който разбира да ти смени охл.течност. поздрави
    FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

    Коментар


      #32
      В понеделник изпаднах в същата ситуация. Тръгнах към офиса и в срдата на пътя при Булбанк гледам стрелката на температурата леко минава средата, нормално, там си пуска перката вкичко е ток. На жълтите павета обаче гледам температурата продължата да катери бавно, викам нещо не е наред. Вече стигна до средата между средата и червеното. Отбих и като изгасих, перката не продължи да върти както прави обикновенно. Проверих вода имаше. Вчера отидох до едни електриджии, провериха токовете няма проблем, после вързаха на перката някакво акумулаторче и тя почна да пуши. Явно и е дошло времето и едно съпротивление била стопила. Съответно нова перка от Италианеца, моя човек каза че е избрал най- безшумната за 80лв + 30лв за работа и колата е готова. :D Между другото докато я оправяха ми разправяха че всяка седмица имат по две - три италианки с избушили перки и че охлаждането е калпаво...
      Brava 103HP
      ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

      Коментар


        #33
        miro2177 написа:
        В понеделник изпаднах в същата ситуация. Тръгнах към офиса и в срдата на пътя при Булбанк гледам стрелката на температурата леко минава средата, нормално, там си пуска перката вкичко е ток. На жълтите павета обаче гледам температурата продължата да катери бавно, викам нещо не е наред. Вече стигна до средата между средата и червеното. Отбих и като изгасих, перката не продължи да върти както прави обикновенно. Проверих вода имаше. Вчера отидох до едни електриджии, провериха токовете няма проблем, после вързаха на перката някакво акумулаторче и тя почна да пуши. Явно и е дошло времето и едно съпротивление била стопила. Съответно нова перка от Италианеца, моя човек каза че е избрал най- безшумната за 80лв + 30лв за работа и колата е готова. :D Между другото докато я оправяха ми разправяха че всяка седмица имат по две - три италианки с избушили перки и че охлаждането е калпаво...
        аз точно неразбрах защо си сменил перката при положение, че има едно съпротивление за степените. предполагам че то е било проблемно, то кво да и стане на тая перка? съгласен съм до някъде, че италианките са с малко калпавичко охлаждане
        FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

        Коментар


          #34
          slavy_ivanov написа:
          аз точно неразбрах защо си сменил перката при положение, че има едно съпротивление за степените. предполагам че то е било проблемно, то кво да и стане на тая перка? съгласен съм до някъде, че италианките са с малко калпавичко охлаждане
          Ми да ти кажа грам не разбирам от токове и т.н. Момчето каза че перката е заминала, стопила е съпротивлението. освен товаа напоследък като се пускаше перката осезаемо се усещаше като вибрации и спъваше колата. като това било от перката като белег че била на свършване
          Brava 103HP
          ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

          Коментар

          Working...
          X