Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

посъветвайте ме какво да правя с датчика за външна температу

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    [quote="lubomm"]колега ако може пусни и снимки и описание[/quoteСнимки евентуално в събота
    Bravo 1.2 16v
    Lancia Dedra 1.8 16v
    Suzuki GSXR250R

    Коментар


      #17
      Някой наяма ли да напише все пак дали се е получило
      Fiat Bravo 1.2 16v
      http://www.spritmonitor.de/en/detail/298072.html

      Коментар


        #18
        bochi написа:
        Някой наяма ли да напише все пак дали се е получило
        Ми колега по горе писах че при мен се получи!Е като е минус 3 ми показва 0 ама пък е без пари а цяло огледало?
        Bravo 1.2 16v
        Lancia Dedra 1.8 16v
        Suzuki GSXR250R

        Коментар


          #19
          Вече работи без грешка http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=378029#378029
          Fiat Bravo 1.2 16v
          http://www.spritmonitor.de/en/detail/298072.html

          Коментар


            #20
            а може ли датчика да пречи на паленето .В смисъл когато е над 10 градуса ми показва -7.Да дава богата смес и да не пали или нещо такова.моля за отговор че в чудо се виждам

            Коментар


              #21
              baj написа:
              Днес проверих за този датчик за външна температура и ми казаха, че се продава само в комплект с огледалото. Сигурно има някъде по моргите на старо... В някоя тема мернах преди време, че може да се използва някакъв универсален датчик от Метро, но много не ми е ясно как може да се помести на същото място в огледалото.
              Продава се само термоелемент в Ауто Италия и преди три години струваше около 52лв с ДДС - купувал съм го. Имаше на скоро тема във Форума с приспособяване на ТЕ за около 1-2лв. Най-евтин е този начин, стига ТЕ да е със същата характеристика.
              FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

              Коментар


                #22
                Flow написа:
                baj написа:
                Днес проверих за този датчик за външна температура и ми казаха, че се продава само в комплект с огледалото. Сигурно има някъде по моргите на старо... В някоя тема мернах преди време, че може да се използва някакъв универсален датчик от Метро, но много не ми е ясно как може да се помести на същото място в огледалото.
                Продава се само термоелемент в Ауто Италия и преди три години струваше около 52лв с ДДС - купувал съм го. Имаше на скоро тема във Форума с приспособяване на ТЕ за около 1-2лв. Най-евтин е този начин, стига ТЕ да е със същата характеристика.
                ами аз там четох ама не съм сигурен дали смущава сутрешното палене ,защото аз имам проблем се по трудно пали когато стана по топло.и климатроника не ми се включва защото датчика показва -8 и лъже компа на колата мисля аз .Искам някой дет е имал тоз проблем или е по веш да даде мнение дали съм прав или греша.мерси

                Коментар


                  #23
                  lubomm написа:
                  ами аз там четох ама не съм сигурен дали смущава сутрешното палене ,защото аз имам проблем се по трудно пали когато стана по топло.и климатроника не ми се включва защото датчика показва -8 и лъже компа на колата мисля аз .Искам някой дет е имал тоз проблем или е по веш да даде мнение дали съм прав или греша.мерси
                  Едното, паленето, няма общо с другото, работата на климатроника.Дори си мисля, че и климатроника ти трябва да работи, щом има някакво показание, дори да е и не реално.При мен със сигурност климатроника ми не работеше на AUTO, когато липсваше датчика за околна температура.
                  FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                  Коментар


                    #24
                    Flow написа:
                    baj написа:
                    Днес проверих за този датчик за външна температура и ми казаха, че се продава само в комплект с огледалото. Сигурно има някъде по моргите на старо... В някоя тема мернах преди време, че може да се използва някакъв универсален датчик от Метро, но много не ми е ясно как може да се помести на същото място в огледалото.
                    Продава се само термоелемент в Ауто Италия и преди три години струваше около 52лв с ДДС - купувал съм го. Имаше на скоро тема във Форума с приспособяване на ТЕ за около 1-2лв. Най-евтин е този начин, стига ТЕ да е със същата характеристика.
                    Аз си купих универсален ТЕ (отрязах го от стаен термометър, на който със жичка се извежда ТЕ да мери външната температура) обаче явно не съм улучил модела, който са използвали другите. При мен нещо не се получи..даваше ми грешка на климатика и си върнах стария, който все още работи, но не мери съвсем вярно. Според manual-a съпротивлението на ТЕ при 25 градуса трябва да е 10КОма, а на този беше 37. До lubomm: Нямам наблюдения да се влияе паленето от този датчик.
                    Brava 1.6 103к.с. 99г.

                    Коментар


                      #25
                      Здравейте, Днес сутринта в sinoptik.bg температурата в София беше -10, по bTV -11. Паля колата и ми показва -3. Yellow_Flash_Colorz_PDT_30 Колата запали без проблеми. Почнах да чистя стъклата и след това ми показа -7, след около 5 мин -6. Като стигнах пред работа -8. Не ме интересува много колко градуса е на вън. Това което ме притеснява е че подгрева зависи от външната температура.Въпроса ми е как да разбера дали е датчика ? Как да сваля огледалото, за да го погледна ?В тази тема е описано как се сменя датчика, но не и как се разглабя огледалото. От къде да го купя новия датчик TS103 С2 ?
                      04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                      Коментар


                        #26
                        Отивате в първия магазин за електрони компоненти и търсите термистор на 10к слагате го на мятото на вече прецакания и готово струва 50/60 стотинки .дори преди време имаше и тема със снимки потърсете я да видите нагледно колко лено става подмяната.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=36741 ето и линка.
                        FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                        Коментар


                          #27
                          vgeorgiev написа:
                          .... как се разглабя огледалото. ...
                          Тук е показано как е за лявото, дяснато е аналогично.По темата за датчика, лятото при мен показваше от удивителните +83°С до ненормалните -38°С. Разглобих, почистих връзките и забравих за проблема.
                          Fiat Marea 1.8i 16V
                          Fiat Tipo 1.4i 8V
                          Fiat Punto 1.6i 8V
                          www.italauto-bg.net/forum/

                          Коментар


                            #28
                            vgeorgiev написа:
                            Здравейте, Днес сутринта в sinoptik.bg температурата в София беше -10, по bTV -11. Паля колата и ми показва -3. Yellow_Flash_Colorz_PDT_30 Колата запали без проблеми. Почнах да чистя стъклата и след това ми показа -7, след около 5 мин -6. Като стигнах пред работа -8. Не ме интересува много колко градуса е на вън. Това което ме притеснява е че подгрева зависи от външната температура.Въпроса ми е как да разбера дали е датчика ? Как да сваля огледалото, за да го погледна ?В тази тема е описано как се сменя датчика, но не и как се разглабя огледалото. От къде да го купя новия датчик TS103 С2 ?
                            от всеки магазин за електрони части но не винаги се казва TS103 С2 това е номер на оределен производител което значи температурен сензор 10 килоома 3 него разчитам а С2 е номера на корпуса или формата.по правилно се казва термистор на 10 килоома какъвто и корпус дае няма значение все ще ти върши работа.
                            FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                            Коментар

                            Working...
                            X