Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли ефект от добавка за радиатор?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Holts RADweld - http://www.holtsauto.com/products/index.htmlИ отзиви от форуми:- http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...ghlight=holts- http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...holts&start=0- http://www.vwclub-bg.org/forum/viewt...2b8e29145486b- http://www.vwclub-bg.org/forum/viewt...ht=holtsДве години изкарах с такава добавка без проблеми. Преди 2 седмици смених антифриза и стъклата започнаха да ми се потят адски (теч най-вероятно на радиаторчето на парното) - сипах пак от същата добавка и се надявам пак да се оправи проблема - е трябва да си сменя и филтъра за купето сигурно . Преди да я сипвате - четете внимателно инструкциите на опаковката!!! И писаното по форумите ...
    BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
    Среден разход на газ

    Коментар


      #17
      Едно време, като нямаше такива добавки, слагахме подправки - червен пипер. Някой беше направил рационализация - червеният пипер примесен с боза. Наскоро пък гледах по дискавъри разбивачите на митове. Оказа се, че не много големи пробойни ефективно се запушват, като в охладителната течност се сипе сурово яйце. Звучи доста кулинарно, обаче си е изпробвана система.
      Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
      Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

      Коментар


        #18
        Аз наскоро патих с арадиатора, ефект е нулемв или временен и ще ти се струпа в най неподходящия момент!
        Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
        Втората......пак същата!
        (_-_)______////_______(_-_)
        Punto75-Вече на жената!
        Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

        Коментар


          #19
          bmahob написа:
          Аз наскоро патих с арадиатора, ефект е нулемв или временен и ще ти се струпа в най неподходящия момент!
          колега явно си попаднал на смотана марка .до преди 2 месеца и аз доливах по 100гр. антифриз на седмица,но налях някакъв препарат на ликви моли ,и той спря теча.не отказвай колегата ’alvanovo’ нека опита.все пак тези добавки струват м/у 8 и 12 лева

          Коментар


            #20
            Колега, пробвах всякакви, скъпи евтини, и то се със изпитан ефект, Холтз-синята опаковка, , прахчета /после разбрах че прахчетат не се препоръчват защото могат запушат парното/
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #21
              Яйчице му е майката :P
              Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
              Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

              Коментар


                #22
                bmahob написа:
                Колега, пробвах всякакви, скъпи евтини, и то се със изпитан ефект, Холтз-синята опаковка, , прахчета /после разбрах че прахчетат не се препоръчват защото могат запушат парното/
                явно дупката на радиатора е била от големите

                Коментар


                  #23
                  Ако дупката е толкова голяма, че да не я запечатват препаратите, ще тече бая яко. И ще се вижда. Пробвай с гастрономията. Сериозно. Около шепа червен пипер ще свърши работа, омесен с около 300 гр. боза. Запушвал съм по този начин охладителната система на Москвич, пък както знаем, в руските машини всичко е голямо, включително и дупките.
                  Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
                  Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

                  Коментар


                    #24
                    ivchotr написа:
                    Ако дупката е толкова голяма, че да не я запечатват препаратите, ще тече бая яко. И ще се вижда. Пробвай с гастрономията. Сериозно. Около шепа червен пипер ще свърши работа, омесен с около 300 гр. боза. Запушвал съм по този начин охладителната система на Москвич, пък както знаем, в руските машини всичко е голямо, включително и дупките.

                    Коментар


                      #25
                      едвам течеше и не губеше повече от 500-700мл течност
                      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                      Втората......пак същата!
                      (_-_)______////_______(_-_)
                      Punto75-Вече на жената!
                      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                      Коментар


                        #26
                        Значи и баща ми на негова Астричка 1.6 преди 3-4 години имаше лек теч на радиатора и макар и той да бе скептично настроен ми се довери.Налях му добавка за запушване на течове на СТП и от тогава няма никакви грижи.
                        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                        Коментар


                          #27
                          На един служебен форд по време на командировка преди време му протекъл радиаторът. Колегите купили добавка от някаква попътна бензинджийница, сипали я и от Пловдив до София колата хвърли глава. Оказа се, че имало леко разхлабен болт, част от добавката се набила между гарнитурата и главата, спекла се там и ето ти изкривяване. Доколкото си спомням добавката била на основата на метален прах, алуминиев струва ми се. Затова препоръчвам природни продукти. При попадане на горещи повърхности се спичат, като запушват отворите. В системата обаче си остават в циркулация. Е, възможно е да се получи някъде наслояване, но не е фатално. Преди да се сипе посочената по-горе смес обаче, двигателят трябва да е достигнал оптималния си за работа температурен режим.
                          Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
                          Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

                          Коментар

                          Working...
                          X