Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поленов филтър с активен въглен, откъде?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Sash0 написа:
    Аз съм на същото мнение като jenshen73,иначе ако има в София магазин Еuro 07 - питай там.На мен ми казаха цена за такъв,какъвто ти търсиш от порядъка на 50-60 лева.А някой да знае някакъв начин за обезмирисяване на вентилационната с-ма,че ужасно мирише на умряло като пускам климатика ??
    Знам да - разглобяване, почистване, измиване, напръскване с препарат против мухъл, измиване, подсушаване и ще се научиш да си спираш климатика преди да си угасиш двигателя. Изчакваш да спре да духа студено, изчакваш още малко да спре да ти мирише на влажно и тогава гасиш. Vladim: Не виждам никаква изцепка освен конкретната твоя. Прочети си първия пост, интелигентен си - помисли и ... ако трябва го редактирай. Иначе - спасението е противогаз.
    КИМИ написа:
    За спиране на изгорели газове има едно копче с автомобилче и стрелка в кръг около него- като сте в задръстване или тунел- натиснете го и ще имате само въздуха в купето- той ви е достатъчен за 4-5 часа.
    Ти сериозно ли? Само 4-5 часа??? Хм, не знаех, че колата ми е тотален херметик... Иначе аз си карам само на "вътрешна циркулация"...
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #17
      jenshen73 написа:
      ...
      КИМИ написа:
      За спиране на изгорели газове има едно копче с автомобилче и стрелка в кръг около него- като сте в задръстване или тунел- натиснете го и ще имате само въздуха в купето- той ви е достатъчен за 4-5 часа.
      Ти сериозно ли? Само 4-5 часа??? Хм, не знаех, че колата ми е тотален херметик... Иначе аз си карам само на "вътрешна циркулация"...
      Може да си сигурен че при падане в река имаш 10 минути при затворени стъкла и около 4- 5 часа живот вътре в колата без вентилация преди СО да ти види сметката.
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #18
        jenshen73 написа:
        Абе хора, това си е чист "Въздушен филтър" за купето - да влиза само въздух, а не и мръсотия. Това не е активен противогаз. Това с активния въглен е върховна простотия - как да стане тоя номер да филтрира смрадта на предните коли??? МММ??? Аз си купувам филтри на MANN - 15-17лв. зависи дали са от познат. Доволен съм, защото като пусна духалките не ми хвърля съчки и листа в очите. А тва с изгорелите газове - питайте Торнадо няма ли някой излишен противогаз - да ви даде да карате с такъв.
        Точно два от по 17-18 лв изхвърлих и то чисто нови. Старият филтър, колкото и да беше мръсен, поне не смърдеше на мухъл, за разлика от новите. След като монтирах, т. нар. карбонов смрадта изчезна.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #19
          като бивш астматик с малкото си алергии , бих казал че тези по скъпите (с въглена) не правят проблеми с прахта, докато от обикновените се побърквам да кихам Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 така че според мен определено има ефект, незнам как
          Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
          Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

          Коментар


            #20
            Бивш астматик и бивша курва няма. Според мен всички си въобразявате, а най-вече това със смърденето на мухъл. Поленовият филтър е на такова място, че остава сух през цялото време на живот - т.е. ако от там влизаше вода, за да може той да мухляса - лошо, много лошо.От моя опит с климатичните и вентилационните системи на нашите коли мога да кажа - мухъл, миризма на мухъл или гнило се получава във радиатора на климатика и/или в тавата за конденза под него. Понеже мястото е трудно достъпно - никой не си играе да го чисти, а обвинява поленовия си филтър. За да ви мирише по-малко на мухъл - преди да изгасите колата - спирайте климатика, пускайте вентилатора на 4 и изчаквайте 10тина минутки. Така хем ще му дадете възможност да сгрее и изсуши радиатора, хем следващия път като пуснете климатика няма да смърди.
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #21
              jenshen73 би ли прочел пак заглавието на темата и това, което питам? И би ли бил така добър да не ми разясняваш, какво представлява филтъра и да ми даваш тъпи идеи? ОТКЪДЕ ДА ЗАКУПЯ ПОЛЕНОВ ФИЛТЪР С АКТИВЕН ВЪГЛЕН???Отностно смрадта в купето - има изписани осем кофи мастило! Относно копчето за циркулация навъздух в купето и вкарване на въздух отвън също. А, защо зимата не се шофира със затворена клапа така, че въздуха да циркулира само в купето се замислете, ако все още не ви се е случвало зимата да карате със затворена клапа и то когато е влажно.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #22
                Поленов филтър с активен въглен за твоята кола - мога да ти кажа къде във Варна може да се поръча - Impas56 и/или във всяка една добра фирма за автоклиматици.
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #23
                  Да се включа и аз понеже гледам че се изписаха сумати постове и коментари...А колегата питаше от къде да си купи филтър с активен въглен.Ако все още не си го направил просто отиди до първият магазин на "Косер" и си вземи от там-номерчето е К1035А или пък до първият магазин на "Евро 07"-там също предлагат-марка ZAFFO-номер 350 или 401-дават ги еднакви/водят се карбонови/.
                  LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                  LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                  LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                  Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                  Grande Punto 1.2 LPG

                  Коментар


                    #24
                    mitaka_71 написа:
                    Да се включа и аз понеже гледам че се изписаха сумати постове и коментари...А колегата питаше от къде да си купи филтър с активен въглен.Ако все още не си го направил просто отиди до първият магазин на "Косер" и си вземи от там-номерчето е К1035А или пък до първият магазин на "Евро 07"-там също предлагат-марка ZAFFO-номер 350 или 401-дават ги еднакви/водят се карбонови/.
                    Благодаря!
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #25
                      и да споделиш впечатления!

                      Коментар


                        #26
                        u_bo написа:
                        valst написа:
                        Каде се намира този филтър на(Marea Weekend 1.9jtd)и сменя ли се лесно?
                        под дясната чистачка. има капак с две видии - под него
                        благодаря, открих го
                        Marea jtd

                        Коментар

                        Working...
                        X