Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля за съвет относно температура!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Re: Моля за съвет относно температура!

    MadHead написа:
    При тази температура си отварям капачката на разширителния съд и нищо нищо не се променя. Не хвърля вода или нещо подобно. Смених и капачката на разширителния съд...няма промяна.
    Сигурен ли си,че имаш налягане в системата?Защото по това изречение личи,че май мямаш.Провери си маркучите,да ме изпуска отнякъде.
    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

    Коментар


      #17
      Миналата година имах подобен проблем с моето Браво. Загрява много бързо и перката преминава директно от 1 на 2 степен. По съвети и майстори смених датчиците и прегледах термостата, но нищо... И накрая се оказа, че проблема е от един реостат, който контролира скоростта на въртене на перката на вентилатора - просто се беше разпоил. Намира се под радиатора. Запоих го и всичко се оправи. Провери го за всеки случай и виж пък дали не е от това. Поздрави и успех!!!
      НИЕ, МОЖЕЩИТЕ, ВОДЕНИ ОТ НЕЗНАЕЩИТЕ, ПРАВИМ НЕВЪЗМОЖНОТО ВЪЗМОЖНО ЗА КЕФА НА ДРУГИТЕ, И СМЕ НАПРАВИЛИ ТОЛКОВА МНОГО С ТОЛКОВА МАЛКО, ЗА ТОЛКОВА ДЪЛГО ВРЕМЕ, ЧЕ ВЕЧЕ СМЕ СЕ КВАЛИФИЦИРАЛИ ДА ПРАВИМ ВСИЧКО ОТ НИЩО!!!

      Коментар


        #18
        Rokambol написа:
        zaio написа:
        Благодаря на Rokambol за данните за градусите, защото си нямах представа каква температура показват чертичките. На снимката съм при извънградско и околна температура 15 градуса. В горещите дни стрлката ми стоеше около средата. Мислите ли, че термостата ми е блокирал в отворено състояние. Не съм правил по-подробни проучвания, но май ще се наложи.
        Правилно мислиш. Ситуацията при мене беше напълно идентична с твоята, преди да сменя термостата. Моя не затваряше и извън града стрелката все си беше като на твоята снимка. Зимата и по-ниско
        Днес направих малка диагностика. Стартирах при студен двигател и оставих да работи на празен ход. Леко-полеко започнаха да загряват първо маркучите на малкия кръг в двигателя, към парното и маркуча към раширителния съд. Дебелия маркуч, за големия кръг от термостата към горния край на радиатора остана студен. Когато, стрелката на термометара на таблото "отлепи" и посчи първата чертичка, термостата отвори и загря дебелия маркуч за големия кръг. Загря до средата на скалата и вентилатор не се включи. После доиде "златото" и ... приключих теста.Човека дето ми продаде колата, казва че, за Италия (от където идва колата) термостатите били с по-ниска температура на отваряне за да се справят по-лесно с тамошните жеги. Мислите ли че, има нещо вярно в това. И вярно ли е и защо когато термостата загрее затваря малкия кръг, което ще рече че ще спре и парното?

        Коментар


          #19
          Извинявам се на MadHead за това че отклоних вниманието от неговия проблем . Всъщност, MadHead до къде стигна с укротяването на температурата.

          Коментар


            #20
            Смених радиатора, но ощо взето нищо не се промени. До момента съм сменил всички температурни датчици, 2 термостата, радиатор и водна помпа. Просто не се сещам друго по охадиелната система. Положението остава без промяна. Започвам да си мисля че това е нормалната работа на този автомобил. Също така моята скала има една точка преди последната бяла чертичка а на колегата таблото няма.Искам да попитам други колеги с такава скала като моята...как се държи при тях?
            Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
            Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
            FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
            Powered by Total & Fobos LPG

            Коментар

            Working...
            X