Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат браво 1.4 t-get - изхвърля антифриз при отваряне на капачката на студен двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Доколкото се вижда, единия маркуч на изпарителя отива към парното. По средата има една метална тръбичка с болт 10 или 12 отгоре. Вероятно е за обезвъздушаване. Другия маркуч отива в термостата.
    А предполагам на моделите без газ маркуча от термостата(средния размер, защото има дебел и тънък) с тройник се разклонява към парното

    Коментар


      #17
      Аз не разбрах - при изкачване понякога отслабва ли парното? Или не си се изразил точно когато описваше ситуацията?

      Коментар


        #18
        Ами не мога да кажа със сигурност вече. Топло е за такива тестове

        Коментар


          #19
          Обезвъздушена ли е правилно?

          Коментар


            #20
            ако питаш дали е работила със отворена капачка на казанчето - да. Друг метод не намерих. Болта за който писах по горе не съм го пипал за да не изтече антифриз

            Коментар


              #21
              Optimst5 написа: Преглед на мнението
              ако питаш дали е работила със отворена капачка на казанчето - да. Друг метод не намерих. Болта за който писах по горе не съм го пипал за да не изтече антифриз
              Не каза ли по-горе, че има малко болтче за обезвъздушаване? Него не го ли позлвахте?

              Коментар


                #22
                Не съм, предполагам ще изтече антифриз защото е сложено под наклон
                Click image for larger version  Name:	IMG_20240513_214358.jpg Views:	0 Size:	106,6 KB ID:	2761752

                Коментар


                  #23
                  Optimst5 написа: Преглед на мнението
                  Не съм, предполагам ще изтече антифриз защото е сложено под наклон
                  Click image for larger version Name:	IMG_20240513_214358.jpg Views:	0 Size:	106,6 KB ID:	2761752
                  Това е допълнително сложено за газта. Мислих, че имаш заводски болт за обезвъздушаване.

                  Коментар


                    #24
                    Смених термостата и скобите на водните маркучи, плюс промивка на системата и премахване на посоченото от снимката горе. На следващия ден след смяната нивото беше паднало може би 2 пръста под минимум и долях. Към момента няма други загуби. При отваряне на студено вече не изхвърля антифриз, така че се надявам да съм решил проблема
                    Последна редакция от Optimst5; 27.05.2024, 15:29.

                    Коментар

                    Working...
                    X