Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предпазители ЕЛ-отопление предни седалки Fiat Bravo 1.9 Multijet 150.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предпазители ЕЛ-отопление предни седалки Fiat Bravo 1.9 Multijet 150.

    Здравейте Колеги,
    За много години, живи здрави и само добро през Новата година!
    Отдавна не съм влизал във Форума, така ми се стекоха обстеателствата, но това не значи че съм се отказал от Бравото. Напротив, като напомпена баскетболна топка е, топкаш и отскача, хайде да не го хваля, чееее знае ли се, я си го похвалил, я ......
    По същество:
    Съвсем наскоро разбрах, че отоплението на шофьорската седалка не работи. Почистих бутоните, размених ги и ми стана ясно, че не е проблема в тях. Тръгнах да търся предпазителите, навсякъде в документацията ги намирам в багажно отделение в ляво. Гледах, гледах, но при мен там се набира бас-колоната на музикалната уретба. Не намирам прозорче на изолиращото киче, поради което не виждам защо трябва да свалям изолацията. Отварях всички бушониери, под волана, вън до акумулаторите и не открих или не видях предпазители F56, F67. Приготвил съм сондички за мерене и сравняване през буксите напрежение и съпротивление, но:
    Ако някой се е занимавал и срещал с проблема, моля да сподели, ще му бъда благодаен.


    Последна редакция от Flow; 12.01.2024, 20:18.
    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

    #2
    А зад баскасата погледна ли ? Може да е зад нея.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #3
      https://www.youtube.com/watch?app=de...el=FuseBoxInfo

      След 2:00 минута
      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

      Коментар


        #4
        Благодаря на Колегите откликнали на темата!
        Не съм погледнал зад колоната, защото не ми се разглобяват, пластмаси , кичета, колони. Приех по-мързеливия опит - премерих захранващите U-напрежения на куплунзите на двете седалки - ОК са разлики няма, бушоните където и да са, са ОК . При премерване на R-съпротивленията на нагревателите, обаче забеляазах разлики - на щофьорската седалка единия нагревател е с 74 Ом съпротивление, а същия нагревател на пасажерската е 114 Ом. Дали има окъсяване на шофьорската и при дърпане на по-големия ток изключва регулатора, само мога да гадая. Нямам схема и решението е - така ще бъде. Това отопление го бях забравил, а работеше. Покрай по-студените последни дни се сетих и току виж - проблемче.
        FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

        Коментар


          #5
          Ако си карал колата на автомивка да я мие техен служител - като ударят едно коляно на седалката при чистене , и прекъсването на кабелите е сигурно... И оттам светва и ербег , и подгрява на седалките не работи и те така.
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            #6
            Разбира се, че съм я карал - , възможно е.
            FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

            Коментар

            Working...
            X