Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Резистор на вентилатора за браво 1.6 !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    таз е като мойта - т.е. за коли с климатик

    Коментар


      #17
      Аха, схванах! Значи са я монтирали климатикаджиите, заедно с климатичната инсталация!

      Коментар


        #18
        какъв извод да си правя ? да куповам ли резистор да го слагам, защото ми се вижда не по-сложно от сменянето на крушка или има някакъв чалъм и може да не се налага и само ще се набутам с 18 лв ??
        Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
        Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #19
          Ами аз не видях жица с конектор която да свържеш към резистора. Иначе за пробата - този вентилатор на снимката си е мой и в наличност и имам резистора! Проблема е в свързването с ел. инсталацията!

          Коментар


            #20
            При мен кабела който отива към перката се разклонява и отива към резистора, а откъде идва този кабел - идея си нямам.
            Brava 1.6 EL, '98
            182A4

            Коментар


              #21
              хах, егати шашмата ... дано електричарите му разбират, и то ще се търси електричар, фен на Фиат във Варна ..
              Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
              Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

              Коментар


                #22
                това на снимката не е от 1.6 100% първо перката е доста по-малка, второ самия резитор не прилича въобще на този от 1.6
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #23
                  твойто 1.6 е без клима нали

                  Коментар


                    #24
                    не, с фабрична клима е. на колегата може да е допълнително постовано, но предполагам поне самия вент на 1.6 с клима и без клима трябва да е еднакъв. вента на снимката е значително по-голям, което не е лошо де
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #25
                      То, че е допълнително слаган вентилатора - така си е! Монтиран е доста бездарно и си личи, че не е от Бравото! От някакъв друг фиат е "уйдурдисвана" таз’ перка!

                      Коментар


                        #26
                        pakumba написа:
                        това на снимката не е от 1.6 100% първо перката е доста по-малка, второ самия резитор не прилича въобще на този от 1.6
                        значи моята е по-малка :/ Аз ще видя на срещата браво-тата как са да си направя изводи какво има да се прави
                        Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                        Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                        Коментар


                          #27
                          pakumba написа:
                          не, с фабрична клима е. на колегата може да е допълнително постовано, но предполагам поне самия вент на 1.6 с клима и без клима трябва да е еднакъв. вента на снимката е значително по-голям, което не е лошо де
                          незнам колега, може да ми дърпа повече като консуматор. поне едно 200 300 оборота падат като се включи перката, почти като при включен клима се държи ..
                          Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                          Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                          Коментар

                          Working...
                          X