Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Намерен: Дренаж на изпарителя на климатика-Браво/а/Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Четох по чуждите форуми за тези миризми и за почистването на климатика (климатроника) и там препоръчват и има добри отзиви за препарат за почистване на климатици на фирмата WEURTH http://www.wuerth.bg/ струва 42 лв. флакончето е 300 мл. и е за два пъти.Тази течност се впръсква в трабата за кондензната вода като климатичната и вентилационната система са спряни впръсква се половината съдържание 30 сек.Рзтворените замърсения безпроблемно оттичат,препарата да остане да подейства поне 10 мин. преди пускането на климатичната система.Спрей за дезинфекция на климатици WEURTH http://www.wuerth.bg/ аз не мога да немерия тази тръбичка и ползвах друг препарат докато намеря или някой ми покаже тази тръбичка за да стане както трябва.
    Fiat Marea 1.6 16v

    Коментар


      #77
      Майна, не можа ли поне два-три поста да пуснеш, преди да да си изцикаш гнусната реклама, ей така, да замажеш очите на хората. Не че не е ясно и без това... Тоя Вюрт за какви Фиати върши работа?!? И моето мнение е за триене, след това на адаша!

      Коментар


        #78
        tomny написа:
        Майна, не можа ли поне два-три поста да пуснеш, преди да да си изцикаш гнусната реклама, ей така, да замажеш очите на хората. Не че не е ясно и без това... Тоя Вюрт за какви Фиати върши работа?!? И моето мнение е за триене, след това на адаша!
        не ти правя никаква реклама като гледам всеки си пише какви ли не химии е слагал просто четох чужди форуми и реших на своя глава да пиша ако искаш трий,мен ми е все едно.Нито работя в някаква компания,нито нищо-имам фиат мареа и тoва е мисля,че имам право да предложа нещо а който каквото иска да си слага и който каквото иска да трие
        Fiat Marea 1.6 16v

        Коментар


          #79
          georgi7 написа:
          Четох по чуждите форуми за тези миризми и за почистването на климатика (климатроника) и там препоръчват и има добри отзиви за препарат за почистване на климатици на фирмата WEURTH http://www.wuerth.bg/ струва 42 лв. флакончето е 300 мл. и е за два пъти.Тази течност се впръсква в трабата за кондензната вода като климатичната и вентилационната система са спряни впръсква се половината съдържание 30 сек.Рзтворените замърсения безпроблемно оттичат,препарата да остане да подейства поне 10 мин. преди пускането на климатичната система.Спрей за дезинфекция на климатици WEURTH http://www.wuerth.bg/ аз не мога да немерия тази тръбичка и ползвах друг препарат докато намеря или някой ми покаже тази тръбичка за да стане както трябва.
          georgi7 написа:
          tomny написа:
          Майна, не можа ли поне два-три поста да пуснеш, преди да да си изцикаш гнусната реклама, ей така, да замажеш очите на хората. Не че не е ясно и без това... Тоя Вюрт за какви Фиати върши работа?!? И моето мнение е за триене, след това на адаша!
          не ти правя никаква реклама като гледам всеки си пише какви ли не химии е слагал просто четох чужди форуми и реших на своя глава да пиша ако искаш трий,мен ми е все едно.Нито работя в някаква компания,нито нищо-имам фиат мареа и тoва е мисля,че имам право да предложа нещо а който каквото иска да си слага и който каквото иска да трие
          ако е така, моля дай линк към тези чужди форуми в които си чел позитивните отзиви за препарата?че и два пъти си пуснал линк към сайта му в БГ.@tomy колега, това ’майна’ като обида ли трябва да го четем

          Коментар


            #80
            Тая вечер си измих Мареата и вика да погледна в ъглите под чистачките и ужас пак по една шепа листа и тем подобни.Изчистих, измих, налях вода и се изниза за миг под колата.Дренажа до сервото също си пуска вода от чистачките.Предния път слизах в канал и видях къде е дренажа на климатика, тая вечер се вглеждах от горе да го видя ама мишън импосибъл Та ако е запушен тоя дренаж къде би отивала водата от него...в купето ли!?
            now. BMW E39 523i '98 170hp
            ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
            ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

            Коментар


              #81
              u_bo написа:
              georgi7 написа:
              Четох по чуждите форуми за тези миризми и за почистването на климатика (климатроника) и там препоръчват и има добри отзиви за препарат за почистване на климатици на фирмата WEURTH http://www.wuerth.bg/ струва 42 лв. флакончето е 300 мл. и е за два пъти.Тази течност се впръсква в трабата за кондензната вода като климатичната и вентилационната система са спряни впръсква се половината съдържание 30 сек.Рзтворените замърсения безпроблемно оттичат,препарата да остане да подейства поне 10 мин. преди пускането на климатичната система.Спрей за дезинфекция на климатици WEURTH http://www.wuerth.bg/ аз не мога да немерия тази тръбичка и ползвах друг препарат докато намеря или някой ми покаже тази тръбичка за да стане както трябва.
              georgi7 написа:
              tomny написа:
              Майна, не можа ли поне два-три поста да пуснеш, преди да да си изцикаш гнусната реклама, ей така, да замажеш очите на хората. Не че не е ясно и без това... Тоя Вюрт за какви Фиати върши работа?!? И моето мнение е за триене, след това на адаша!
              не ти правя никаква реклама като гледам всеки си пише какви ли не химии е слагал просто четох чужди форуми и реших на своя глава да пиша ако искаш трий,мен ми е все едно.Нито работя в някаква компания,нито нищо-имам фиат мареа и тoва е мисля,че имам право да предложа нещо а който каквото иска да си слага и който каквото иска да трие
              ако е така, моля дай линк към тези чужди форуми в които си чел позитивните отзиви за препарата?че и два пъти си пуснал линк към сайта му в БГ.@tomy колега, това ’майна’ като обида ли трябва да го четем
              Проверявах за препарат който ми препоръчаха и влязох в този форум http://www.elaborare.info/forum/vbul...d.php?t=199242 да прочета нещо за него и случайно попаднах на добри отзиви за wuerth и като гледам никой не ,,плюе
              Fiat Marea 1.6 16v

              Коментар


                #82
                Абе "майна" кво ни лъжеш тука се едно сме балами, то в тоя форум само некви жени си пишат за дамски превръзки и ароматизаторчета :D
                АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
                Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

                Fiat 1100L 42г.

                Коментар


                  #83
                  Понеже никога не съм виждал дренажа да капе, както съм писъл и в други постове да попитам следното. Гумената част е чиста.Срязах кечето на коша да видя до къде стига. В най-горния край има тръбичка(усеща се на пипане) тази по която се стича конденза, но през гумата да се почисте е невъзможно. Хрумна ми идея с губерка(голяма игла) да пробия гумата точно срещу тръбичката и да разчовъркам. Изпарителя на климатика е по- високо и предполагам не мога да го засегна. Вероятно дренажа е запушен някъде във вътрешната част от пепел, боклуци и т.н.. Удачно ли е да правя този опит с иглата? И да я натикам ще почистя само легналата част, а нагоре към изпарителя не. пластмасовия детайл за оттичане е с форма Г.Някой някога успявал ли е да го отпуши!? И имали възможност от вътре в купето да се почисти!?п.с. Причината е , че се образува лека влага вътре в духалките и най-вече на средните.Това за работа около 5 мин.( на празен ход) на дълго не съм обръщал внимание дали се увеличава влагата в духалките. След като подуха малко вентилатора (след спиране на климатроника всичко исъхва). Не знам дали причината бе високота температура в купето, или отворената клапа за циркулация за да с еобразува лека влага по духалките. Някой да е забелязвал подобен случай пруи него.Благодаря
                  now. BMW E39 523i '98 170hp
                  ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                  ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                  Коментар


                    #84
                    dimmX написа:
                    Понеже никога не съм виждал дренажа да капе, както съм писъл и в други постове да попитам следното. Гумената част е чиста.Срязах кечето на коша да видя до къде стига. В най-горния край има тръбичка(усеща се на пипане) тази по която се стича конденза, но през гумата да се почисте е невъзможно. Хрумна ми идея с губерка(голяма игла) да пробия гумата точно срещу тръбичката и да разчовъркам. Изпарителя на климатика е по- високо и предполагам не мога да го засегна. Вероятно дренажа е запушен някъде във вътрешната част от пепел, боклуци и т.н.. Удачно ли е да правя този опит с иглата? И да я натикам ще почистя само легналата част, а нагоре към изпарителя не. пластмасовия детайл за оттичане е с форма Г.Някой някога успявал ли е да го отпуши!? И имали възможност от вътре в купето да се почисти!?п.с. Причината е , че се образува лека влага вътре в духалките и най-вече на средните.Това за работа около 5 мин.( на празен ход) на дълго не съм обръщал внимание дали се увеличава влагата в духалките. След като подуха малко вентилатора (след спиране на климатроника всичко исъхва). Не знам дали причината бе високота температура в купето, или отворената клапа за циркулация за да с еобразува лека влага по духалките. Някой да е забелязвал подобен случай пруи него.Благодаря
                    Проведох процедурата по чистене със спрей.След това се усещаше влага при работа на климатика. Пътувах наскоро повече километри с работещ климатик в жегата и от дренажа правеше локвичка и се вижда как капе от него. Преди това на място съм чакал или на къси разстояния проверява и се чудех защо няма вода. Иначе бърках с една клечка и нищо не падаше.
                    Fiat Bravo 1.2, 1999

                    Човек това звучи гордо, но всичко може да се очаква от него!

                    Коментар


                      #85
                      Както някой колеги казват, май трябва да я позапържа някъде на дълго и по-продължително на клима, та да видим резултата
                      now. BMW E39 523i '98 170hp
                      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                      Коментар


                        #86
                        Я сега да попитам и аз . Моя компресор е слаган отделно... и целия климатик явно. Един майстор ми каза че сам нямал някаква част оригинално и затова като вклччва климатика на празен ход оборотите падат до почти 500. каква ще да е тази част? И също така нямам конденз и ми изключва компресора ако оборотите не са поне 1400? Някой ако може да помага..... Защо изключва компресора на градско каране( с чести спирания и падане на оборотите под 1200-1400) и защо нямам конденз след цял ден каране с вкючен климатик? Интересното е че при мен компресора тръгне ли не изключва изобщо и много тормози колата също така. Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 Yellow_Flash_Colorz_PDT_21 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Фреона уж е колкото грама си трябва.П.С. Нямам влага по прозорците, нито е мокро на най ниската част (долу до централата на аербезите).
                        Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                        Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                        Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                        Коментар


                          #87
                          Колеги, някой няма ли допълнително слаган климатик, кажете нещо никой ли не се сеща?
                          Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                          Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                          Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                          Коментар


                            #88
                            При мен също е слаган допълнително. Компресора изключва за няколко секунди при натискане на педала на газта. До колкото знам, е нарочно, за да се улесни тръгването. Ако искаш, снимай компресора, за да видим дали системите са еднакви.

                            Коментар


                              #89
                              http://paunofff.snimka.bg/automobile...26712.20387108 не знам дали се разбира нещо, иначе черната тръбичка над компресора е от газта за изпарителя. Иначе има една тръба която отива до шофьорския преден фар и влиза в един цилиндър, мисля че това го има и при моделите с фабричен климатик.А майстора кое има в предвид с това че нямам част която да вдига оборотите при включването на компресора незнам
                              Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                              Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                              Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                              Коментар


                                #90
                                До колкото виждам, е същия. Компресор Harrison, системата е Diavia. При мен, обаче, си работи нормално на празен ход. Понякога изключва, но в никакъв случай не се налага да държа високи обороти, за да стои включен. Много не разбирам въпроса ти. Как така, хем "изключва компресора на градско каране", хем "тръгне ли не изключва изобщо и много тормози колата"?

                                Коментар

                                Working...
                                X