Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно клапа за въздух

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    pakumba написа:
    като има някой много димящ, дори при затворена клапа влиза при мен. но трябва да е някой камион до мен в задръстване, че да усетя смрад. не знам дали клапата по принцип не може да затвори на 100% или заради липса на филтър, или просто при мен клапане не затваря съвсем плътно. подозирам, че все пак са оставили някаква малка пролука фабрично, да минава мъничко въздух.
    хм, и при мен не се затваря на 100%, отзява съвсем малко, дали това е нормално?иначе като свети бутончето клапата трябва да е затворена, сиреч не трябва да виждаш вентилатора, който се намира под филтъра
    FIAT Bravo 1,9 JTD GT

    Коментар


      #17
      B1keP_B0y написа:
      А още един кратък въпрос Не ме бърка да е счупено, стига да затворя клапата. Как мога да го направя без да я чупя и да я закеркенеча да си седи затворена ? Аз като искам въздух отвън просто ще си отворя джамовете а ако някой ме задушава ще ги затворя.. )
      Със затворена клапа ще можеш да си караш колата само лятото при хубаво време. В останалите дни от годината ще пускаш теми - защо ми се потят стъклата?
      Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

      Коментар


        #18
        simeon3000 написа:
        B1keP_B0y написа:
        А още един кратък въпрос Не ме бърка да е счупено, стига да затворя клапата. Как мога да го направя без да я чупя и да я закеркенеча да си седи затворена ? Аз като искам въздух отвън просто ще си отворя джамовете а ако някой ме задушава ще ги затворя.. )
        Със затворена клапа ще можеш да си караш колата само лятото при хубаво време. В останалите дни от годината ще пускаш теми - защо ми се потят стъклата?
        Е климатика няма ли да продухва стъклата ? Защото ако остана с тая клапа отворена все едно охлаждам вселената ... купето никога няма да се охлади достатъчно :/ Мисля че даже на сенника ми пише за най-бързо продухване на стъклата да се вкл климатика и да се затвори клпата и духалката на макс .. Не споря с вас, защото ми беше изгоряло релето на вентилатора зимата и беше ужас, просто се чудя
        Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
        Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #19

          Коментар


            #20
            B1keP_B0y написа:
            simeon3000 написа:
            B1keP_B0y написа:
            А още един кратък въпрос Не ме бърка да е счупено, стига да затворя клапата. Как мога да го направя без да я чупя и да я закеркенеча да си седи затворена ? Аз като искам въздух отвън просто ще си отворя джамовете а ако някой ме задушава ще ги затворя.. )
            Със затворена клапа ще можеш да си караш колата само лятото при хубаво време. В останалите дни от годината ще пускаш теми - защо ми се потят стъклата?
            Е климатика няма ли да продухва стъклата ? Защото ако остана с тая клапа отворена все едно охлаждам вселената ... купето никога няма да се охлади достатъчно :/ Мисля че даже на сенника ми пише за най-бързо продухване на стъклата да се вкл климатика и да се затвори клпата и духалката на макс .. Не споря с вас, защото ми беше изгоряло релето на вентилатора зимата и беше ужас, просто се чудя
            Спокойно, няма да охлаждаш вселената. Миналото лято в най-големите горещини пътувахме в колата 5 човека по магистрала Тракия, температурата навън беше 39 градуса, на мен клапата ми стои постоянно отворена и климатикът успяваше да поддържа нормална температура вътре (макар че вентилаторът беше на макс).А в онази жега при 150 км/ч. температурата на двигателя беше на средата между дебелата чертичка за 90 градуса и началото на червената зона Но при 120 км/ч. си падаше на около 90 градуса.
            Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

            Коментар


              #21
              deadairplane написа:
              B1keP_B0y написа:
              Е климатика няма ли да продухва стъклата ? Защото ако остана с тая клапа отворена все едно охлаждам вселената ... купето никога няма да се охлади достатъчно :/ Мисля че даже на сенника ми пише за най-бързо продухване на стъклата да се вкл климатика и да се затвори клпата и духалката на макс .. Не споря с вас, защото ми беше изгоряло релето на вентилатора зимата и беше ужас, просто се чудя
              Смени си преводача Там пише за бързо размразяване, нещо което през МАЙ едва ли ще ти е неубходимо.
              Аз искам да направя манипуацията веднъж колега не всяка зима и лято да я отварям и затварям, затова имам предвид запотяването през зиматаа не за сега! Преводача си ми е ок и това имах предвид с продухване темата я писах на 3 часа сън, така че се извинявам за неяснотата
              Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
              Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

              Коментар


                #22
                После щеше да има тема "Помощ, потят ми се стъклата" А при мен и предното се поти яко, като натоваря 4-ма мокри, и затворя клапата. Даже и климатика не смогва да изсуши.За най-бързо продухване - справка с функцията MAX DEF - вентилатор на макс, климатик включен, клапа ОТВОРЕНА, а не затворена, и парно на МАКС, ЗАдни реотани включени. Това е най-бързото продухване

                Коментар


                  #23
                  колега - да затвориш клапата за постояно - НЕ е вариант - личен опит !доста колеги ще ти го потвърдят ,и никой няма да го отрече - ако е пробвал двата варианта иначе на зелено - мнения многоне слушай старило , а патило

                  Коментар


                    #24
                    Ясно и без това ми се струваше от типа операция "ще оправя едно, друго ще счупя". Мерси на всички за мненията, слагам и поленов и си свиркам
                    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                    Коментар


                      #25
                      spark написа:
                      Със затворена клапа си нямаш на идея какъв парник става в колата като вали дъжд. Айде на предното стъкло ще пуснеш духалката но страничните и задното се запотяват и те яко и НИЩО не се вижда.
                      Аз лично открих лек за изпотяването (говоря за кола с климатик). Просто пускам климатика и ако ми стане студено, надувам и парното. Пробвайте, ефекта е невероятен. Стъклата не се изпотяват изобщо.
                      Настоящата - Ford Focus ST
                      Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
                      Франкенщайн - R.I.P.
                      Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

                      Коментар


                        #26
                        За съжаление много хора се бъркат и смятат че пускането на климатика ще доведе до студ, а всичко зависи от положението на врътката "студено/топло". Всъщност ти си правиш "ръчен" MAX DEF.

                        Коментар


                          #27
                          днес свалих, отворих моторчето. свалих го за 10 мин ю- маха се жабката, после има 1 болт, който се развива на самото моторче и другите не могат и се чупи. веднагичеки ги счупих и го свалих. след това с ножовка се отваря, също за минути. няма никакъв проблем дотук. вътре има едно моторче с червяк и 3 колекца, с 2 оси. едното колекце ми е разцепено на 2, като си личи как е осуквано самите зъбци са осукани. да не би да го държи постоянно под напрежение или какво? да не би да не работи някаква работа, дето да го изключва ли не знам от какъв зор се осуква? някакви идеи за поправка- т.е. единствения вариант е да се направи ново колце, което не знам как ще стане
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #28
                            pakumba написа:
                            днес свалих, отворих моторчето. свалих го за 10 мин ю- маха се жабката, после има 1 болт, който се развива на самото моторче и другите не могат и се чупи. веднагичеки ги счупих и го свалих. след това с ножовка се отваря, също за минути. няма никакъв проблем дотук. вътре има едно моторче с червяк и 3 колекца, с 2 оси. едното колекце ми е разцепено на 2, като си личи как е осуквано самите зъбци са осукани. да не би да го държи постоянно под напрежение или какво? да не би да не работи някаква работа, дето да го изключва ли не знам от какъв зор се осуква? някакви идеи за поправка- т.е. единствения вариант е да се направи ново колце, което не знам как ще стане
                            имаше писано -- че са направили метално такова колелце при часовникар..

                            Коментар


                              #29
                              Аз съм си мислил че вместо това моторче може да се монтира моторче от централно заключване и да се отваря и затваря с един реверсивен ключ с 0 лева средна позиция. Такова моторче използвам успешно вече втора година за отваряне на предния капак на "ренде" еспейс. Просто трябва да отделя малко време да го направя.
                              Обичам си работата.

                              Коментар


                                #30
                                Valentin_V написа:
                                Аз съм си мислил че вместо това моторче може да се монтира моторче от централно заключване и да се отваря и затваря с един реверсивен ключ с 0 лева средна позиция. Такова моторче използвам успешно вече втора година за отваряне на предния капак на "ренде" еспейс. Просто трябва да отделя малко време да го направя.
                                няма ли да е малък хода на това моторче ?дали ще стига от край до край ?

                                Коментар

                                Working...
                                X