Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Липсващ датчик за външна температура

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    deadairplane написа:
    Това е датчик за климатроници, тези които са с обикновенни климатици или нямат изобщо, съответно нямат такъв датчик. Аз съм с обикновен климатик и нямам такъв датчик.
    Ясно. Това не го знаех.
    SEAT Leon Cupra 300
    Triumph Street Triple 765 R

    Коментар


      #17
      продават ли само датчика и каде?
      FIAT Marea 1.6,16v ELX.1997

      Коментар


        #18
        Купувате си от Метро за 5 лева или от некоя бензиностанция за 8-10 лева един термометър външна температура, с дисплейче, режете датчика, запоявате го на мястото на стария и си свиркатеработи перфектноhttp://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=18353
        Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

        Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

        ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

        Коментар


          #19
          ogi28b написа:
          когато е по-студено от 3 , а не от минус 3 , почва да мига 10-на пъти
          Лошото е че при мен изобщо не излиза температурата на дисплея. Натискам бутона и нищо...
          Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
          2000г.
          Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

          Коментар


            #20
            valentin написа:
            моя датчик е блокирал на +50.Като откачих буксата показа -30 и грешка
            Интересно, колата ми беше за пребоядисване през лятото или есентана - предния калник, врата, броня и капак във Ванто.След като си я взех я покарах вечерта и ми направи впечатление, че външната температура сякаш се повишава - 37, 38.След 2...3 часа стана 46...7 и реших, че се е побъркало нещо. Последно си остана на 50 и повече не мръдна до голямите студове, когато показва 46...7. Това последното ме учуди, защото бях решил, че просто когато са боядисвали вратата, са откачили датчика. Та мисълта ми е, че проблема трябва да е в лявата врата (датчик, куплунг или кабел) защото там само са пипали.

            Коментар


              #21
              chaki написа:
              ogi28b написа:
              когато е по-студено от 3 , а не от минус 3 , почва да мига 10-на пъти
              Лошото е че при мен изобщо не излиза температурата на дисплея. Натискам бутона и нищо...
              Най-вероятно не ти работи бутона. Аз сега се заиграх с моето огледало и открих, че ако се разкачи датчика с натискането на бутона се изписва еррор ....По моя проблем:Почистих буксата и я напръсках с контактен спрей - нищо не стана и пак показа 46.Свалих огледалото, датчика е залят със смола в пъпката. Премерих му съпротивлението и тук дойде интересния момент.Беше 5.7К и когато започнах да го затоплям с ръка почна да пада. Изведнъж стана обаче 6,9К. Взех да дърпам кабелите и нищо видимо не се случи, но след малко пак мерих и 8.3К. Със затоплянето взе да пада под 8К.Излезнах да тесвам в 6ч и показа стойност на термометъра 25Ц след първо натискане и 27Ц при всяко следващо - зарадвах се и го сглобих и преди малко го монтирах.Показа 31Ц и предполагам, че вече работи, като след 15мин мисля да ходя пак да видя колко показва.Предполагам, че проблема е механичен и е в датчика. Това за всички с 50Ц показание П.П.Явно проблема е в датчика или самия климатроник, защото резултата след 20мин е 25Ц при първо натискане и 27Ц при всяко следващо, което е странно. При тестовете с разглобено огледало ми го направи същото , но реших че е случайно.

              Коментар


                #22
                Здравейте съфорумци,весели празници.От известно време ме тормози един проблем с датчика за външна темпер. показанието на дисплея за вн.темп. е -30 и така си стои,искам да го сменя обяче незнам каде се намира пущината, а колата е Крома и весело изкарване на новата година
                Fiat Croma 1.9TDid-96g
                min-3.9/100
                max-7/100

                Коментар

                Working...
                X