Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за смяна радиатор парно Браво - СМЕНЕН + пояснения !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    развитие след като смених лепеното си радиаторче с ново/по-скапано/- моето лепене беше добре, лепилото се беше повтвърдило, но пак си беше малко пластично, беше почнало пак да пропуска и си личеше откъде- водата си беше направила дупка в лепилото ми, изглежда не е било добре изсъхнало и като е стоплила колата го е надуло и избило, може би пък просто от времето да си е направила път, не знам. факт е, че основно течеше от тръбите, защото при монтажите бях счупил основата на самото радиоаторче, където влиза о-пръстена и реално той нямаше къде да легне добре. този път го направих както трябва и разглобих допълнително колата, така тръбите можеха да дойдат на точното място. сега е сухо напълно, само дето дими яко новото радиаторче
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #17
      u_bo написа:
      - пластмасасовия капак за който zgabrowski пише: "3. Развива се пластмасовия капак, който е върху радиаторчето. Натиска се надолу и вече радиаторчето се вижда" - Е ПО-ДОБРЕ да се махне напълно.това става като се махне и третата видия която го държи. тя се намира в другия му край(до стената на купето) отдолу точно между двете тръби. най лесно се сваля с къса кръстата отверка. може първо да го напипате с пръст за да го усетите. като се махне капака ,много по-лесно се вадят тръбите от радиатора.
      При мен е шестограм 4 мисля, че беше. Развива се лесно с малка тресчотка. Държа да го отбележа, защото изгубих един час в гъзене с кръстата отверка в ръка, докато се сетя да пробвам с друг камък.
      Alfa 159 SW 2.4 Ti
      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

      Коментар


        #18
        gamma написа:
        u_bo написа:
        - пластмасасовия капак за който zgabrowski пише: "3. Развива се пластмасовия капак, който е върху радиаторчето. Натиска се надолу и вече радиаторчето се вижда" - Е ПО-ДОБРЕ да се махне напълно.това става като се махне и третата видия която го държи. тя се намира в другия му край(до стената на купето) отдолу точно между двете тръби. най лесно се сваля с къса кръстата отверка. може първо да го напипате с пръст за да го усетите. като се махне капака ,много по-лесно се вадят тръбите от радиатора.
        При мен е шестограм 4 мисля, че беше. Развива се лесно с малка тресчотка. Държа да го отбележа, защото изгубих един час в гъзене с кръстата отверка в ръка, докато се сетя да пробвам с друг камък.
        ми като не ползваш огледалце

        Коментар


          #19
          Имам една снимка която може да бъде полезна.Вижда се радиаторчето и тръбите по които тече антифризът.Червените стрелки показват винтчетата с които трябва да се закрепи радиаторчето.Зелените стрелки показват къде е закрепена планката с тръбите към радиаторчето - гайки.Жълтите стрелки показват къде се закрепва предпазната пластмасова кутия към радиаторчето.Долната жълта стрелка показва винтчето което не трябва да се завива при монтажа на радиаторчето, а при монтажа на предпазната кутия.
          Прикачени файлове
          Bravo 1.6 / 16

          Коментар


            #20
            При мен изглежда след монтажа на новото пак тече мамка му, пода е МОКЪР след 1 месец каране... баааси.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #21
              Загуба има ли?При мен също продължава да губи от някъде леко (слава на сервиза, че след гаранцията им че няма да губи пак тече от някъде), но е около една четвърт литър на 250км и се трае.

              Коментар


                #22
                То и 20мл да загуби аз по казанчето за антифриза няма как да го усетя, но целия под си е мокър. Не знам дали изобщо за тея 1-2 месеца откакто съм го сменил е възможно да изсъхне де, но е мокро а не влажно. Дано не е пробито новото, че иди доказвай в магазина.
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #23
                  Колега spark, провери дали не тече от връзката между тръбите и радиаторчето, от "О" пръстенчетата. При мен така течеше след смяната и трябваше пак да разглобявам всичко.
                  Bravo 1.8 16V GT ex.
                  Fiat Croma 1.9 16V mjet

                  Коментар


                    #24
                    И как оправи проблема? О-пръстените бяха хубави и добре прилегнаха. Първите 1-2 дни около тях беше сухо и сглобих всичко, сега в тоя студ ремонта ще почака пролетта...
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #25
                      И все пак има ли накой, който да знае какви са размерите на О-пръстените?
                      Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                      Коментар


                        #26
                        Размера на о-пръстена трябва да е 17.12х2.62мм, аз сложих 16х2.5мм, поне така ги измерих с шублера. В магазините вадят едни кутии и избирай без да пише нищо никъде. Маркираното в зелено на снимката ми излиза като ЕПЕР номера на о-пръстена. Външния диаметър на мястото където ляга о-пръстена е 21.3мм и не знам как точно тоя оригинален о-пръстен се събира там.
                        Прикачени файлове
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          #27
                          spark написа:
                          Размера на о-пръстена трябва да е 17.12х2.62мм, аз сложих 16х2.5мм, поне така ги измерих с шублера. В магазините вадят едни кутии и избирай без да пише нищо никъде. Маркираното в зелено на снимката ми излиза като ЕПЕР номера на о-пръстена. Външния диаметър на мястото където ляга о-пръстена е 21.3мм и не знам как точно тоя оригинален о-пръстен се събира там.
                          17.12+2.62+2.62=22.36 близо е до 21.3

                          Коментар


                            #28
                            Примерно:http://www.hubata-seals.comwww.satel...?дартни: 17.12x2.6217х2.517x3Предполагам, че всеки един от тези ще стане?
                            Прикачени файлове
                            Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                            Коментар


                              #29
                              Аз слойих О-пръстени 16х3 и станаха идеално. Първо пробвах с 16х2 и протече
                              Fiat Bravo 1.2 16v
                              http://www.spritmonitor.de/en/detail/298072.html

                              Коментар


                                #30
                                В събота смених радиаторчето на Bravo-то. Според поста на spark си купих О-пръстени Ф17.12х2.62, а за по-сигурно и Ф17х3. До тук всичко добре. След монтажа обаче на новото радиаторче се оказа, че и без да е запален двигателя (т.е. без налягане в системата) капе. Разглобяване, нови О-пръстени Ф17х3, монтаж - капе... Поставих оригиналните и всичко си дойде на мястото. Сечението им обаче ми направи впечатление е правоъгълно. Реших в първия момент, че това се е получило в следствие на високите температури, продължителното деформиране в отвора, стареенето на гумата и т.н...Най-вероятно не е така. Виждам, че доста колеги са имали същия проблем и мисля, че причината е в новите О-пръстени които слагаме. Просто не са подходящи.
                                Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                                Коментар

                                Working...
                                X