Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за работата на климатроника

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Има ги и двете снимки някъде из форума ама а де.
    Прикачени файлове
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #32
      превеждам, задължително е спазванерто на последователността:температурата на HI; дистрибуторната на MAX DEF; Вентилационната на 0; завъртане на ключа от стоп на контакт; за не повече от 10 секунди вентилационната се върти от 0 на АУТО, 0, АУТО, 0следва код изписан на таблото, но няма начин сега да преведа всички кодове!

      Коментар


        #33
        Снощи от нямане на работа пробвах гореописаната процедура и се получи малко неочакван резултат. Не ми изписва нищо на таблото, за сметка на това АУТО-то и 0-та си смениха местата, но не съвсем. Когато съм на 0 климата работи в режим Ауто, а когато съм на на позиция Ауто перките се въртят сякаш като на първа степен. Защо ли ми трябваше да пипам нещо което работи, ама пусто любопитство Та ако някой знае как да си върна 0-та и АУТО-то да каже.
        Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

        Коментар


          #34
          Колега единственото което ми идва за момента е да откачиш акумулатора, да изчакаш малко, да го закачиш, да дадеш контакт, да изчакаш 1-2 минути, през това време ще мине цикъла на самоподготовка така да се каже, после изгаси, изчакай малко и пробвай наново дали е ок. Врътката която си пипал е само потенциометър, а сигналът от него се обработва в ЕКУ-то. Там някъде вече нещо ако не е наред, не знам... Дано някой колега знае нещо повече. В никакъв случай не давай контакт когато акумулатора е откачен, нали знаеш?Превод от онова: " В случай на засечена грешка, "Error Cli" се изписва на таблото, така системата показва че е запаметила грешката. Ако в този момент се натисне бутона за външна температура, и надписът остане, това означава точно че грешката е свързана с външния сензор. Ако вместо това, на таблото се изпише външната температура, това означава че грешката е свързана с някой от другите компоненти, тогава е възможно да се идентифицира чрез следната процедура (процедурата е описана преди 2-3 поста). На таблото ще се изпише съобщение от типа "Error 12" , "Error 32"... Ако са засечени няколко грешки, те се изписват на всеки 3 секунди, редувайки се. След изреждане на всички грешки, километража се появява отново.Появяването на различен код от тези в таблицата означава следното: Първата цифра показва засегнатия кръг, втората - типа грешка. Типове грешки:1 - Open Circuit - отворена верига2 - Short Circuit To Earth - късо съединение3 - Short Circuit To + Battery - липса на маса, късо към положителния полюс на акумулатора4 - Short Circuit And Open Circuit Indistinguishable - Отворена верига и Късо съединение не могат да се различат5 - Обща повреда в съответния кръг

          Коментар


            #35
            чак сега оспях да се логна незнам защо от нас не става както и да еами аз направих тая далавера но само Ерор ми се изписа без номерация което ме узадачи защото чаках номер за да разбера проблемаопитах и друго извадих кабелите на дясното огледало и ги понаместихкато включих пак даде Ерорабе май трябва да я погледне някой дето разбиравсе пак ви благодаря
            Fiat Marea 1.8

            Коментар


              #36
              simeon3000 написа:
              Снощи от нямане на работа пробвах гореописаната процедура и се получи малко неочакван резултат. Не ми изписва нищо на таблото, за сметка на това АУТО-то и 0-та си смениха местата, но не съвсем. Когато съм на 0 климата работи в режим Ауто, а когато съм на на позиция Ауто перките се въртят сякаш като на първа степен. Защо ли ми трябваше да пипам нещо което работи, ама пусто любопитство Та ако някой знае как да си върна 0-та и АУТО-то да каже.
              Бях забравил да пиша, но се оправи само след третото или четвъртото палене. Сигурно се е ошашкала с-мата нещо.За колегата petyodenev "В случай на засечена грешка, "Error Cli" се изписва на таблото, така системата показва че е запаметила грешката. Ако в този момент се натисне бутона за външна температура, и надписът остане, това означава точно че грешката е свързана с външния сензор."
              Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

              Коментар


                #37
                ясно ще го сменим този сензо р
                Fiat Marea 1.8

                Коментар


                  #38
                  Пак пробвах само ЕРОР 00 изписахм
                  Fiat Marea 1.8

                  Коментар


                    #39
                    преведено ми звучи като "Никаква грешка никъде". За 0 не съм срещал някаква информация, логично да е "нищо".

                    Коментар


                      #40
                      абе нешо и има щото винаги показва 50 градуса като натисна копчето за градуси
                      Fiat Marea 1.8

                      Коментар


                        #41
                        Имам още 2 въпроса:1. Положението Max def - що е то ?2. Ще мине зимата и ще дойдат тези 1-2 месеца най-приятно време в годината, когато няма да ни трябва нито парно, нито климатик. На какво положение трябва да бъдат тогава врътките на градусите и на вентилатора, просто да не бачка климатроника, нито да охлажда, нито да затопля ?
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #42
                          Max def ти изсушава стъклата за отирацетелно време. През тези 1-2 месеца просто си слагаш вентилатора на 0 и си нагласяш градустие примерно на 22 и това е
                          Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                          Коментар


                            #43
                            nanio написа:
                            Max def ти изсушава стъклата за отирацетелно време. През тези 1-2 месеца просто си слагаш вентилатора на 0 и си нагласяш градустие примерно на 22 и това е
                            А след като вентилатора е на 0, има ли изобщо значение на какви градуси е нагласен климатроника ?И още един въпрос. След тези 1-2 приятни месеца ще дойде и лятото . Да предположим, че климатрониците ни ще работят нормално в жегите. Кога включваме компресора ? И изключваме ли го преди да изгасим колата ?
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #44
                              ogi28b написа:
                              преведено ми звучи като "Никаква грешка никъде". За 0 не съм срещал някаква информация, логично да е "нищо".
                              и аз искам да питам нещо примерно като се кача в колата и е паля за сефте през деня задължително ли е да чакам да загрее поне малко за да почне да ми пуска "топло" или мога направо да си пусна климатроника и да задуха топлото
                              Brava 100 16V '99

                              Коментар


                                #45
                                eeeee колеги, все едно никога никой не е питал нищо за климатика...MAX DEF-функцията настройва всички променливи на такова положение при което размразяването на стъклата е максимално , и обдухването им е оптимално. Това включва: Изпращане на клапата за смесване на въздуха в позиция HI, независимо от положението на потенциометъра за избор на температура; Включване на перката на вентилаторчето в купето на максимална скорост, независимо от текущата и степен; Отваряне на клапата за рециркулация, независимо от положението на копчето и за управление; Включване на компресора , независимо от положението на копчето му за включване (Освен в случаите когато е възможно замръзване, следи се от датчик на изпарителя); Включване на нагряването на задното стъкло, независимо от положението на копчето му за включване. Така свежия въздух който навлиза, силно се охлажда от изпарителя, влагата в него кондензира в/у изпарителя, после студеният и сух въдух се загрява силно от радиатора, в резултат на което е способен да поеме огромно количество влага в обема си.Трите врътки работят независимо една от друга: Клапата управлявана чрез врътката за температура променя положението си, независимо дали перката работи или не. Перката, дори врътката и да е на 0, се включва принудително на 1-ва скорост, за да не замръзне изпарителя.Най-лесно ми се вижда да държите перката на АУТО, и да регулирате градусите в онези 1-2 месеца. Преди изгасване на ДВГ, компресора задължително да се изключва. Мисля че е ясно защо.Колегата от горния пост: дори и да пуснеш "климатроника", Колата няма откъде да ти вземе топлото, за да почне да ти го духа, освен ако нямаш нагреватели на антифриза, които сега се сещам че и аз трябва да подменя, защото нито 1 не работи И най-важното - това за което става въпрос в тази тема не е климатроник. това е "климатична система с полуавтоматично управление на термостатичните настройки".Разбира се, възможно е да не съм прав....

                                Коментар

                                Working...
                                X