Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo Проблем с парното

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Stilo Проблем с парното

    Здравейте, нов съм във форума. Какво ли не четох и не гледах и да ви споделя моя проблем. Stiloto е 1.6 бенз. 103 коня 2003г. Парното ми духа леко хладко, смених си казанчето за антифриз защото сълзеше близо до капачката и пак нищо. Нямам проблем с загряването, бързо си загрява на 90 градуса, но не духа топлото което беше преди. Маслото ми е ок, колата не пуши бяло за да е гарнитура. Казват ми че е радиатор на парното. Някой с подобен проблем? Главата ме боли вече от това парно....Благодаря
    Последна редакция от gogikr; 08.12.2016, 18:42.

    #2
    Колега провери си моторчето което отваря антифриза към радиаторчето на парното и ако работи коректно - промивка на системата и нов антифриз.
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

    Коментар


      #3
      радиатора на парното ако е спукан ще имаш антифриз в краката според мен може да е е :въздух в системата на парнто от смяната на казанчето .или клапа за отваряне на топло-студено,
      На моето стило маркучите минават от страната на шофиора,наведисе и ги намери хваниги и ако единият е значително по студен значи има въздушна тапа в радиаторът, ако пък нее търси клапата :
      Колата с климатик или климатроник е ?

      Коментар


        #4
        Колата е само с климатик. В системата няма никакво налягане, смисал като отворя пробката зад двигатела направо изтича антифриз но не под налягане, тоест не циркулира. Казват ми че радиатора се е зпушил..Като отворя капачката на казанчето с антифриза при работещ двигател пак нито изпуска въздух нито нищо, все едно отварям шише с минерална вода.. И да единия маркуч е студен, демек този дето излиза за навън.
        Последна редакция от gogikr; 17.12.2016, 12:34.

        Коментар


          #5
          Някой нещо да ме посъветва?

          Коментар


            #6
            Да смени си радиатора на парното.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Промивка на цялата система и сменен антифриз оправи работата. Преди година сипвах стоп теч , щото малко ми изчезваше антифриза, и от това е станала работата. Антифриза ми беше станал като капи портокал и плуваха някви боклуци. За сега е добре имам парно, но ще направя още една промивка март месец. Благодаря ви за мненията

              Коментар


                #8
                Преди това ще смениш радиатора.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар

                Working...
                X