Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква е нормалната работна температура на JTD105

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Бившата съм я държал 40 мин да работи на място, без подгрев и стигна до ~70 градуса при същата външна температура и изряден термостат.Просто няма как колата да е в движение и да не лепне средата за толкова време.Подгрева се включва/изключва според температурата на антифриза, ама на какви градуси - не помня... Стига да имаш такъв, ама ми се върти спомен, че твоята май имаше?
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #17
      Има, има че даже и трите свещи са здрави, но незнам на какъв принцип работят, ще поровя малко из нета сега да видя дали ще открия нещо.Намерих информация, чичо гугъл върши работа "За разлика от подгревните свещи в цилиндрите, тези се включват след запалване на мотора, помагат за подгряването на антифриза до около 50-60 градуса и после се изключват поотделно Ефекта им се усеща най-вече при минусови температури, антифриза се загрява много бързо, много бързо се усеща и в купето и мотора влиза в оптимален температурен режим за много кратко време, което е и най-важната роля на тези свещи! "
      FIAT BRAVO 1.9 JTD 105, 99г.

      Коментар


        #18
        А ако свещ/щи, за подгрев на антифриза са изгорели, отчитали ли се като грешка от ECU, или това се отнася само за погревните на мотора..?
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #19
          Мисля, че го записваше, но ако има изгорели свещи, това се индикира и от лампичката за подгрев - премигва към 30 секунди след всяко студено палене. Вече коя и колко свещи има изгорели, трябва да се провери с мултицет или с тест през акумулатора.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #20
            Имах предвид че след запалване за около минута започна да ми мига лампата за подгрев. Смисъл явно вече имам изгоряла свещ/щи, но дали е на мотора или на антифриза. Та явно ще трябва да се проверяват една по една всички...
            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

            Коментар


              #21
              На мотора е, на антифриза не се индикират.Ама хващаш уреда и гледаш и тях, че и те горят.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #22
                Малко да се позатопли и ги мятам, че както са заврени на...
                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                Коментар

                Working...
                X