Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с перката за охлаждане на Пунто 2001г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с перката за охлаждане на Пунто 2001г.

    Здравейте. Наложи се да сменя перката за охлаждането и след като сложих работеща перка, тя неиска да се включи, а стрелката за температурата стига почти до червено. Трябваше да я направя така, че да работи без да спира, понеже незнам каква е причината да не иска да тръгне.. Пуснаха ми и една такава жичка за да може да работи но не се изключва. Ако някой знае, защо не се пуска, когато стигне 90 градуса да сподели, какво да направя... По - късно ще кача и снимка на жичката, която е пусната..Не съм много наясно с нещата и за това се обръщам към колегите с Фиат Пунто 2001г. Бензин за да знам как да го оправя и какво да направя! Благодаря предварително!
    Прикачени файлове

    #2
    пускането и спирането се командва от датчик,който е монтиран в долната част на радиатора.или датчика ти е прецакан(може да му укъсиш буксата и да провериш дали ще тръгне) или си духнал гарнитура.за начало виж като загрее над 90гр дали радиатора е еднакво горещ в горната и долната част и тогава ще коментирам

    Коментар


      #3
      Ако го закарам на диагностика да го видят, дали ще излезе някаква грешка, ако е датчика?Edit: Това което казваш ти за датчика долу, не е ли за по - стария модел на пунтото? Моя е 2001г.

      Коментар


        #4
        грешка на диагностика няма да излезе,а на твоята по спомен си е долу датчика,все пак не мога да помня всичко

        Коментар


          #5
          Някой да знае как да го оправя и евентуално ако има датчик, къде се намира....

          Коментар


            #6
            Датчика дали не беше около термостата, един със зелена букса?Направи някакви снимки, че и аз не помня.
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #7
              Имам снимки, но нищо не се вижда.. Неудобно е за снимане.. :D

              Коментар


                #8
                Води я на майстор, няма смисъл да гадаем.
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  кола

                  Никъде не пише с кой двигател е колата от там ще дойде и вида и мястото на датчика
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Колата е 1.2 бензин 16v

                    Коментар

                    Working...
                    X