Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Error cli и парното спря да духа топло...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Error cli и парното спря да духа топло...

    Преди 3 дни, след стартиране на двигателя на таблото на мястото на километража ми излезе надпис, че температурата е -15 градуса. На всяко натискане на бутона за проверка на температурата градусите ставаха все по ниски -20, -24, -28 и накрая спряха на -30.Така карах един ден, без да имам проблеми с парното. На следващия ден, вместо температура на таблото ми излезе надписа Error Cli, но парното все още духаше топло.Днес обаче, при загрял мотор независимо на каква температура е настроена "врътката" духа само ледено студено. И в режим AUTO и на 18 и на 30 градуса, все духа студено.Възможно ли е от датчика за външната температура да идва проблема, или да го търся в блока за управление, който е напъхан под жабката в "комина" с перката за парното.Сутринта предното стъкло се беше изпотило, предполагам, че и клапата, която трябва да се затвори, за да не влиза студено от вън, също не реагира...Термометъра не ми беше толкова важен, но без парно зимата не е работа.Някакви идеи? става въпрос за мареа с "автоматичен климатик", или както му беше наименованието на климатика с възможност за избор на температурата.Благодаря

    #2
    Ок, ама...кой номер е грешката?Изпълни процедурата по самодиагностика и виж кой номер грешка ще покаже.

    Коментар


      #3
      Самодиагностика-http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=230734#230734
      FIAT FORUM BULGARIA
      Ракията е над политиката

      Видео от Италфест 2011

      Коментар


        #4
        Ако на макс духа горещо си за датчик на огледалото
        FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

        Коментар


          #5
          Не духа топло. Само ледено студено си вее. Трика за проверка на системата го зная, но не ми показва номер на грешка, а само error cli... Преди имах проблеми с парното, но от друго естество и тогава се оказа, че проблемът е в блока, който командва климатика (тогава просто не работеше вентилаторът, но пък можех да задам топло или студено)... Махнах акумулатора за 12 часа (с надеждата да "отпуши") но не ме огря. Ако някой знае какви са симптомите при неработещ температурен датчик в да гледалото, нека сподели.

          Коментар


            #6
            Сега се сетих, че когато правих теста, не бяха минали 30 секунди от поставянето на акумулатора (в ръководството пише, че поне толкова трябва да се изчака). Утре ще го пробвам пак! Благодаря за съдействието

            Коментар


              #7
              грешка 34направо си купувам друго цяло огледало, че няма къде да търся този датчик

              Коментар


                #8
                Не бързай. Връзката е на вратата, под пластмасовото капаче за огледалото. Може там да е проблема.

                Коментар


                  #9
                  Разглобих връзката, всичко е чисто, няма нагорели клеми или кабели. Разглобих цялото огледало, не виждам как въпросният датчик може да бъде сменен. Нагрях го с една запалка, да видя дали ще ми отчете някакви стойности (защото преди да замине, показваше -30 градуса) но уви. Намерих цяло огледало и ще го поръчам по еконт с опция за преглед. Ще го закача за буксата, ако отново ми изписва този ерор, явно проблемът ще е другаде.

                  Коментар


                    #10
                    Да. обикновено така става- забиват на минималното си показание при повреда. Ако успееш да му изровиш от някъде данните- от -30 до колко мери и какви съпротивления отговарят съответно на -30 и на горната му граница, предполагам ще може да се намери по магазините нещо взаимозаменяемо, чиято цена е стотинки.Аз си бях правил едно време такива уреди....следяха температурата на масло в скорости, масло дигател, температура на изпарителя...

                    Коментар


                      #11
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=36741Виж тук.
                      Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                      ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                      Коментар


                        #12
                        Да споделя малко личен опит...Когато взех бравото, беше лято и постоянно ми изкарваше ERROR CLI, не показваше и градуси когато натисна копчето, климатика също не работеше поради спукан маркуч. В последствие се оказа, че некомпетентен "теникиджия" е сложил огледало без датчик след работа по вратата. Купих си огледало с датчик и след смяната започна да ми показва температурата че даже и с точност до +/- 1 градус с термометъра на една сграда. От време на време обаче все се появяваше този надпис ERROR CLI, външния датчик показваше градуси, но като пусна парното духаше студено. Интересното, е че като запаля колата и покарам малко всичко си е наред, загрява духа топло и изведнъж Error Cli и почва да духа студено. След много ровене из форума и четене на теми и правене на какво ли не, разглобих централната конзола там отдолу между бутоните за включване на климатика има една решетчица зад нея има датчик за вътрешна температура с вентилаторче преди него, извадих ги почистих ги доколкото можах, тъй като не може напълно да се разглоби и "воала" вече 1 година нямам проблем(беше доста зацапано)! Между временно си оправих и климатика, на него му липсваше 15см от тръбопровода, явно пак някой "майстор" се е изявил при смяна на радятора...Дано съм бил полезен.
                        FIAT BRAVO 1.9 JTD 105, 99г.

                        Коментар


                          #13
                          Реших си проблеми с ново цяло огледало. Видях темата, как да си направя датчик, но за 17лв, въобще не ми се разправя. Намерих си огледало от могра, същия цвят за 17лв и го смених. Сега показва, температурата, колко е вярно, не ме интересува, важното е вече имам парно. Иначе този датчика между копчето за климатика и клапата, съм го чистил преди време, но той мисля оказва влияние само при настройване на определена температура. Аз го ползвам или на най-студено или на най-топло. С тези градуси въобще не се занимавам. Не съм вярвал, че заради един глупав датчик, ще се налога да сменям цялото огледало, но явно италианците така са сметнал за добре.

                          Коментар


                            #14
                            Грешка и надпис CL

                            Здавейте от извесно време имам проблем с отоплението на Фиат Браво 1.2 бензин 16 80 коня ..... изписва грешка CL климатроника духа само топло не включва климатик (не охлажда) големия радиатор е сменен защото бе спукан ....друг проблем е че не откривам температурния датчик на въздуха....някаква идея????

                            Коментар


                              #15
                              По-горе в темата има линк към процедура за самодиагностика, която изписва заради кой компонент не ти работи системата.Лесно е, направи я, виж номера на грешката и дай тогава да го мислим. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...Съдейки по проблема на колегата от първото мнение, предполагам, че термометъра в огледалото ти е забил на максимална температура
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар

                              Working...
                              X