Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Термостат fiat bravo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колеги,да питам най-вероятно имам проблем с термостата или така си мисля.1.Паля,чакам 2-3 мин и тръгвам пътуване до центъра на Пловдив от Тракия и обратно там общо към 10-12 км+ чакане по светофари 5-6 мин общо около 25 мин каране температурата е на малко след първата черта.2.пловдив-бачковски манастир 25 км стрелката е на 2 ра чертаспоред вас това нормало ли епри външна температура 6-15C

    Коментар


      #17
      Твоето беше JTD ли?Нормално е да загрява бавно, 4-5-6 км, но стрелката трябва да е в средата и да не мърда от там след това.Симптомите са точно на термостат.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #18
        приятел за един месец каране съм я виждал най много на 2 ра черта,в средата никога не е била....предполагам че е хубаво да сменя термостата и ще се оправи...то може би за това ми дава и малко по голям разход

        Коментар


          #19
          Като взех колата термостата беше блокирал отворен и гореше с около 0,5 л повече. Като го смених се оправи. От 4-5г карам обаче с термостат в маркуча и засега няма никакви проблеми.
          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

          Коментар


            #20
            Провери първо дали оста на термостата е чиста.При наличие на твърда частица в оста термостата пак може да не затвори.А може и термостата да е заминал.
            Fiat Brava 1.9 JTD

            Коментар


              #21
              Вариантите са оригинален или такъв от рено в маркуча. Разликата в цената е доста голяма.Тук можеш да видиш какво съм писал в последния пост:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=95329&start=45
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар

              Working...
              X