Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 1.6 16 В 103 кс, загрява само при пуснат климатик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво 1.6 16 В 103 кс, загрява само при пуснат климатик

    Здравейте колеги, при пуснат климатик колата ми загрява с две черти над средата няма значение дали градско или извънградско,след като спра климатика си закова стрелката в средата, работят ми двете степени на вентилатора.Чистих радиатор,подмених антифриза, не знам какво да правя сега,помагайте

    #2
    Днес пак при пуснат климатик по баир надолу по енерция стрелката падна една черта под средата,на равно и на баир нагоре две черти над средата

    Коментар


      #3
      Приятно четене http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=91586
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Фиат Браво 1.6 16 В 103 кс, загрява само при пуснат климатик

        Благодаря, колегата има същия проблем!

        Коментар


          #5
          С тая разлика, че не му пада стрелката. Провери си термостата. Може да е леко открехнат и да не мърда.

          Коментар


            #6
            Оги е прав. Термостат нов иска колата.
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар


              #7
              кола

              А обезвьздуши ли Виж дали компресора не товари много двигаделя
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Първо провери дали системата не е презаредена, второ провери дали ти работят и двете степени при пуснат климатик, после провери дали термозатчика ти работи коректно и тогава се мятай на термостат.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Първо се метни на термостата защото докато правиш проби да не прегрееш работата :D
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    Има две пробки за обезвъздушаване, почнах от по ниската и после тази на радиатора, компресора на климатика идея нямам как да проверя дали товари.Утре ще я закача за тест, имам чуството че втора степен на вентилатора се пуска много късно едва когато стрелката за температурата е на 2 черти над средата

                    Коментар


                      #11
                      Термостата струва 100 лева,за пръв път карам кола с толкова скъп термостат,системата на климатика не съм я зареждал никога,миналото лято си работи перфектно,няма как да имам свръх налягне и да завира радиатора на климатика

                      Коментар


                        #12
                        Радиатора загрява ли прилично след 90гр. Ако загрява но слабо, точно това е ефекта от включване на климатика - прегрява и дори и перка не помага. Термостата е виновника в този случай. Ако охладителната система ти е ок, климатичната няма как да докара мотора до прегряване. В случая обаче явно не е и то не ти работи според мен външния кръг. Всички маркучи след 90гр трябва да са врели, не леко топли. Като обърни специално внимание на радиатора, дали е горещ равномерно навсякъде, КАТО ВНИМАВАШ ПЕРКАТА ДА НЕ ТИ ХВАНЕ РЪКАТА! НЕ БЪРКАЙ ПРЕЗ НЕЯ!!!
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          m.atanasoff написа:
                          ...миналото лято си работи перфектно,няма как да имам свръх налягне и да завира радиатора на климатика
                          И аз на това разчитах, но се оказа, че 7 години карам с 1 кг фреон в системата, а трябва да има 600.
                          Stop giving directions, just say "Follow me."
                          Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                          Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                          Коментар


                            #14
                            Всички маркучи са еднакво топли,радиатора също,някой може ли да ми каже втората степен на вентилатора на коя черта след средата трябва да включи?моята втора степен тръгва на третата черта след средата,мисля че трябва да е по рано,ако изгася климатика първа степен успява да смъкне стрелката до средата но на пуснат климатик не иска,стига до трета черта след средата включва се втора степен и работи докато не свали до втората черта след средата след това пак си остава на първа степен

                            Коментар


                              #15
                              тука още не се е включила втората степен, на колко градуса отговаря това?
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Working...
                              X