Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Парно: здрав вентилатор,има ток а не върти? Помощ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Парно: здрав вентилатор,има ток а не върти? Помощ

    Вентилатора не върти, свалях го и като му подадох напрежение работи. Купих дори втори вентилатор- няма разлика.Разглобих цялата конзола, свалих потенциометъра на степените и няма нагоряло вътре.Свалих и този с градусите- също няма нагоряло Напрежение стига до вентилатора, с контролна лампа свети, но включа ли вентилатора, то той прави опит да завърти и до там....Няма изгорели предпазители. При опит да включа на коя да е стен не върти нито на авто , нито на 1,2 или 3При включване на климатроника светва индикацията.Ясно че няма ток, а има напрежение. Има ли този вентилатор реле или нещо друго ?Блок за управление?Може и да има връзка но не работи и бутона който показва външната температура на таблото.Брава 1,6 99г с климатроникМоля за помощ !!!
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    #2
    Re: Парно: здрав вентилатор,има ток а не върти? Помощ

    И аз имам подобен проблем дори ако съм превключил на hi и така е останало после като дам на low оставам с пуснато парно или обратното.Провери платката зад пепелника може да е от нея.Защото аз като я махна и я нагрея с един сешоар и я закача докато още е топла и всичко си работи и след истиване пак спира може да е от нея може да пробваш да видим какво ще излезе.

    Коментар


      #3
      Зад пепелника не намерих нищо. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...269430#1269430 Писал съм в други раздели, понеже търся помощ!
      Play Golf ,but not drive golf!!!
      Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
      C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

      Коментар


        #4
        Зад пепелника или малко по отдоло при мен има такава платка провери колата ми е мареа 1,8 с климатроник
        Прикачени файлове

        Коментар


          #5
          mitko_b4 написа:
          Зад пепелника или малко по отдоло при мен има такава платка провери колата ми е мареа 1,8 с климатроник
          Точно това сменихме и всичко си тръгна нормално
          Fiat Marea 1,6 16V 1998
          Lancia Y 1.2 8v 1997
          Fiat Tempra 1.6 1991

          Коментар


            #6
            mitko_b4 написа:
            Зад пепелника или малко по отдоло при мен има такава платка провери колата ми е мареа 1,8 с климатроник
            Тъкмо мислех да пускам тема за вентилатора понеже и моя спря, взех си днес втора рака един и нищо. Моето браво е с климатик, дали модула е същия или подобен поне. Ново ли го купихте това или втора ръка. Ако е ново от къде и колко пари излезе. Дайте оригинален номер.П.П. http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1 това ли трябва да е при мен :O това е безбожно скъпо.
            мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

            Коментар


              #7
              При теб не би трябвало да има подобен модул. Провери дали работи на най силната степен. В случая аз бих се насочил :- бушони- ключа на таблото със степените
              Play Golf ,but not drive golf!!!
              Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
              C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

              Коментар


                #8
                Alex_RT написа:
                При теб не би трябвало да има подобен модул. Провери дали работи на най силната степен. В случая аз бих се насочил :- бушони- ключа на таблото със степените
                Ключа го сменях в началото на зимния сезон понеже нямах четвърта степенсега нямам нито една. вентилатора спря от веднъж като ми изтече радиаторчето на парното . После един път работеха за 2 минути и това е.Като цъкна копчето за климатика и тръгва автоматично първа степен без да се влияе от положението на копчето .
                мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

                Коментар


                  #9
                  Сваляй барчето между седалките и търси другия блок. Може да е олят и от там да идва проблема.
                  Play Golf ,but not drive golf!!!
                  Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                  C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                  Коментар


                    #10
                    Alex_RT написа:
                    Сваляй барчето между седалките и търси другия блок. Може да е олят и от там да идва проблема.
                    утре ще го сваля, но не знам как изглежда това, ще гледам бушони. Зад вентилатора имаше нещо за степените мисля, че е като му дръпна буксата и спира и първата степен която тръгва автоматично с копчето на климатика. Утре ще я мери жичкаджия онази глупост, ще си видя бушоните и да видя между седалките за това което казваш. То как да го разпозная, мислех, че там седи само компа на аербеците (моя е изгорял може би о течове върху него, понеже целия е в окиси (като сменях радиаторчето го загледах.)
                    мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

                    Коментар


                      #11
                      При мен е под парното, а зад пепелника няма нищо. Схемата на кола с климатик не я зная. Най- сигурно проследи кабелите, съветвам дори да пуснеш друга тема с въпроси. Може би ще получиш повече отговори и внимание. За моя проблем четох в английския форум. Аз съм в малък град и умишлено не ходих на майстор, за не ме " окъпят ", а и с тоците не съм скаран.http://www.fiat-bg.com/Downloads/Boo....pdfУспех !
                      Play Golf ,but not drive golf!!!
                      Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                      C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                      Коментар


                        #12
                        Здравейте проблема е решен. Първо свалих пепелника за втори път, махнах барчето на покрай скоростите и там нямаше нищо. Частта която носих при жичкаджия се оказа изправна. Както един колега каза тръгнах да следя кабелите и пипнах буксата на вентилатора да тръгна от нея и вентилатора заработи като я поразместя малко и спира тръгва, извадих я кабелните обувки в нея ги постесних с малка отвечица и всичко заспа .От махането на барчето най-големия ефект е,че го качих в нас изпрах го хубаво (много прах имаше при сглобката с парното) пуснах си хубаво прахосмукачка на мокета и го замих с влажен парцал. Махнах си сензора за аербеците понеже не работеше защото е капало явно с години от радиаторчето докато не е протекло. Избърсах окиси и лепкавините от теча на антифриз . Благодаря за съветите от всички .Остана само един проблем, напипах във вентилатора ми листа, как се сваля този вентилатор за да го почистя ??
                        мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

                        Коментар


                          #13
                          Лягаш под вентилатора, развиваш една видия , хващаш вентилатора и го завърташ.Успех
                          Play Golf ,but not drive golf!!!
                          Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                          C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                          Коментар


                            #14
                            Alex_RT написа:
                            Лягаш под вентилатора, развиваш една видия , хващаш вентилатора и го завърташ.Успех
                            Мерси утре ще го огледам .
                            мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

                            Коментар


                              #15
                              Пробвай като махнеш поленовия филтър за завреш вътре прахосмукачката да ги изсмуче. Това е по лесния вариант.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X