Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нещо не ми е ясно с климатроника на Кромата...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нещо не ми е ясно с климатроника на Кромата...

    Колеги от известно време ме мъчи един въпрос относно климатика. Когато е студено, като пусна автоматичен режим /да затопля/, независимо от настроената температура чувам как се пуска компресора и светва звездичката на екрана на климатроника. След което аз я спирам ръчно и климатика минава от full auto режим на auto. Дори да го оставя да работи не виждам промяна в начина и скоростта на затопляне. Някой знае ли защо и каква е логиката на това да работи компресора на студено. Между другото това го правеше и старата ми кола, която също беше с климатроник. Забелязъл съм че когато е много много студено да речем около -10’С тогава не включва компресора при никакви положения. Според вас трябва ли да го изключвам дали не качва разхода като работи компресора или да го оставям както си е автоматично...
    Fiat Croma 1.9Mjet 8V

    #2
    И аз го имах това на предишната кола. По този начин въздуха става по-сух и се потят по-малко стъклата да речем. Имах отделно копче, с което се забраняваше включването на компресора независимо от зададената температура.
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар

    Working...
    X