Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат пунто 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат пунто 2

    Здравейте колеги от месец имам пунто 1л2 60 2003 та имам няколко въпроса бързо вдига температурата до средата и замръзва там дори и сега в студа по принцип там ли му е работната температура , другото е че не пуска перката един път само я пусна като беше по топло а стрелката не е минавала средата до там стига и замръзва там иначе радиатора се стопля маркуча от термостата също, без клима е и радиатора е по големия
    FIAT PUNTO MK1 преди -FIAT PUNTO MK2 facelift &FIAT GRANDE PUNTO 1.4 95

    #2
    Няма по хубаво от това карай спокойно
    Kара фиат стило 1.2..16v.2002г.Преди Фиат пунто 1.2 8V,2001г,Опел кадет 1.6i(газ)1988г.Лада 1500 чиста!1977г.

    Коментар


      #3
      Значи причината да се съмнявям е че още на следващия ден след като я купих такмо отивах да я обслужа и пред сервиза изхварли малко антивриз но не беше минавала средата ,оказа се че е имало въздух и беше откачен вентилатора,оправиха ми го но от тогава не съм го чул да се включи температурятя не минава средата не надува маркучите ,но ми се струва странно че не пуска перката в града или при работа на място на стария фиат 1л2 75 често се пускаше в града
      FIAT PUNTO MK1 преди -FIAT PUNTO MK2 facelift &FIAT GRANDE PUNTO 1.4 95

      Коментар


        #4
        Аз бях със същия модел 2,загряваше бързо и удари ли средата край,но внимавай слабото място е малките мъркучета където се обезвъздушава влизащи към радиатора за парното.
        Kара фиат стило 1.2..16v.2002г.Преди Фиат пунто 1.2 8V,2001г,Опел кадет 1.6i(газ)1988г.Лада 1500 чиста!1977г.

        Коментар


          #5
          aa

          Отам може да зима въздух така ли да го разбирам
          FIAT PUNTO MK1 преди -FIAT PUNTO MK2 facelift &FIAT GRANDE PUNTO 1.4 95

          Коментар


            #6
            Ако смуче въздух, няма ли да прегрява?

            Коментар


              #7
              нито едно от двете :Dпросто от там се обезвъздушава не съм чул или видял от там да смуче въздух (освен ако не си завил пробрката)температурата ти е перфектна ако кажеш че и парното духа топло просто не пипай нищо стрелката на такова пунто стои точно на средата ни по горе ни по доле
              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

              Коментар


                #8
                Вчера я припалих и дигна си до средата парното духаше хладно,преди няколко дена си духаше топло в средата на уреда 90 градуса ли е
                FIAT PUNTO MK1 преди -FIAT PUNTO MK2 facelift &FIAT GRANDE PUNTO 1.4 95

                Коментар


                  #9
                  petar 1986 написа:
                  Вчера я припалих и дигна си до средата парното духаше хладно,преди няколко дена си духаше топло в средата на уреда 90 градуса ли е
                  ами нз дали е 90 градуса но за 4 години при загрял двигател не е помръдвала от там
                  Прикачени файлове
                  Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                  Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                  Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                  Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                  Коментар


                    #10
                    не е 90 градуса, този уред на таблото е много неверен, и е направен така умишлено, в много голям диапазон стрелката не се помръдва въобще, това е присъщо и за други марки автомобили, не само при фиат, ако се вържеш с някой ecuscan, ще видиш и следиш реалната температура на охладителната течност и диапазона в който стрелката седи там сигурно е нещо от сорта на 65-100 С (best guess), тези уреди на таблото за температурата, обикновенно не вършат никаква работа за предотвратяване на проблем, защото почти сигурно е, че отчетат ли висока температура вече е късно поздрави

                    Коментар


                      #11
                      danny написа:
                      не е 90 градуса, този уред на таблото е много неверен, и е направен така умишлено, в много голям диапазон стрелката не се помръдва въобще, това е присъщо и за други марки автомобили, не само при фиат, ако се вържеш с някой ecuscan, ще видиш и следиш реалната температура на охладителната течност и диапазона в който стрелката седи там сигурно е нещо от сорта на 65-100 С (best guess), тези уреди на таблото за температурата, обикновенно не вършат никаква работа за предотвратяване на проблем, защото почти сигурно е, че отчетат ли висока температура вече е късно поздрави
                      не е късно,все много разбирате,2 пъти ми се пукаха маркучите(в по предния ми пост)стрелката си отчете много над средата почти в червено,спрях си налях си течност и газ до сервиза,идеята е да се гледа по таблото а не да се кара само с поглед на вън и после ...ко стана тя тя стрелката си беше в средата
                      Kара фиат стило 1.2..16v.2002г.Преди Фиат пунто 1.2 8V,2001г,Опел кадет 1.6i(газ)1988г.Лада 1500 чиста!1977г.

                      Коментар

                      Working...
                      X