Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За гумените уплътнения през зимата.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За гумените уплътнения през зимата.

    Колеги, днес предзимному обработих гумените уплътнения на колата срещу залепване при много ниски температури. За любителите на този вид активност, бих препоръчал следния препарат: МОДЕРИРАНОПолзвам го втора зима и според мен си изпълнява идеално предназначението. Залепнала врата не съм имал оттогава.Нанася се като червило и едно флаконче стига за две обработки на цялата кола, тоест за два сезона.Сега видях в конкретния сайт, че пише "няма наличност".Ако не можете да си го намерите, другата седмица си пътувам от Полша за София и мога да донеса, ако има желаещи. Цената му в кварталния Карфур е 12 злоти или около 6 лева.
    преди - TIPO
    сега - VOLVO XC60

    #2
    Само за инфо, ако ти свърши един ден насред зима и всичката наличност е изкупена- глицерин от аптеката. Аз от доста повече от 2 години не съм имал залепнала врата
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      pakumba написа:
      Само за инфо, ако ти свърши един ден насред зима и всичката наличност е изкупена- глицерин от аптеката. Аз от доста повече от 2 години не съм имал залепнала врата
      Принципно и аз преди ползвах глицерин, но четох, че е вреден за гумата и вместо да изпишеш вежди, вадиш очи. Течният парафин е за целта по-подходящ, но и двете субстанции са течни и поне при мен се налагаше да ги нанасям повече от един път през зимата, за да не залепват уплътненията. Гореспоменатият препарат е като сух дезодорант и не се отмива през целия сезон.Ама как го рекламирам, като че лично съм го забърквал в казана в задния двор Рекламирай го както искаш, но линковете към сайтовете на търговци ги спестявай, моля!
      преди - TIPO
      сега - VOLVO XC60

      Коментар


        #4
        Може би малко се отклонявам от темата, но пък аз знам, че напротив- поддържа гумата. Освен това, за да бъда съвсем извън темата- до 2% глицерин в течността на чистачките потиска изпаряването на алкохола в течността и се избягва кофти ефекта като пръснеш и след 2 сек се изпари алкохола и замръзва водата върху прозореца, освен това поддържал и перата на чистачките.Но и си прав, с едно мазане обикновено не стига или стига на косъм. Освен това ако е малко играчка омазването, предполагам с червилцето е по-лесно.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Аз моите уплътнения ги пръскам със силиконовия спрей за таблото
          Alfa 159 SW 2.4 Ti
          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

          Коментар


            #6
            Вчера видях продукта се предлагаше в Ромпетрол 8 и нещо лв
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              pakumba написа:
              Вчера видях продукта се предлагаше в Ромпетрол 8 и нещо лв
              Но пък за сметка на това в аптеките предлагат течен парафин целогодишно на цена от 1 и нещо лв. Възползвайте се от офертата че гумени оплътнения първо няма и второ монтажа им е леко казано тегав.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Мажа с вазелин и държи цялата зима.
                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                Коментар

                Working...
                X