Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за джанти и размери

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за джанти и размери

    Здравейте.Искам да питам някой тука на ТИ с джантите. Проблема е следния:Махам джанти 15 цола 6j ET38 и слагам 7J ET38 и се оказа, че тази джанта, която съм сложил 7J се търка в маркуча на спирачката. Гумите са 195/45/15 и са на 1 пръст от амортисьора , ако сложа гуми на 50/55 височина най вероятно ще се трие, та въпроса ми е, да преправя малко маркуча на спирачките да го прибера на вътре или да търся джанта с по малко ЕТ да излиза малко повече ?колата е пунто mk2
    Punto JTD
    http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

    #2
    Аз съм с 17" с гуми 205/40, ЕТ 45 на 7J и нищо не ми търка при теб как закачат незнам, за преден спирачен маркуч ли говорим ??Намери си едни ладови фланци 5мм и пробвай да видиш дали ще опира.
    punto HGT

    Коментар


      #3
      Потърси джанта, която е по-изнесена навън. С по-малко ЕТ. Това ЕТ 37-38 е подходящо за 6-инчови джанти за коли като твоята и моята. Ти си сложил 1 инч по-широка, но понеже ЕТ се запазва - то половината допълнителна ширина от един инч (около 12-13 мм) отива наввътре към маркуча за спирачките. За да запазиш същото отстояние от вътрешния ръб на джантата до маркуча като на оригиналната джанта, която е била 6 инча / 38 мм - би трябвало да търсиш джанта, която е изнесена по-наъвн с толкова милиметри, колкото добавяш от всяка страна. В случая - добавяш 1 инч - по 13 мм отвътре и отвън. Значи трябва да търсиш джанта с ЕТ не повече от 25-26. ННадявам се, че ме разбра. Джантите не са консумативи, но подобни теми е по-добре да се обсъждат там, при гумите, затова местя темата в раздел Консумативи. Погледни и важните теми в него, има една с размерите на джантите, която ще ти помогне при избора.

      Коментар


        #4
        Искам да попитам понеже в един сервиз ми казаха че на Пунто е само един размер и всички други видове размери не пасват 165/65/14. вярно ли е?

        Коментар


          #5
          r_nikolov написа:
          Искам да попитам понеже в един сервиз ми казаха че на Пунто е само един размер и всички други видове размери не пасват 165/65/14. вярно ли е?
          Фиат пунто се произвежда от 1993 г. тЪ до наши дни, размери на джанти и гуми има колкото искаш, кажи за кой модел те интересува и може да помогнем, а тоя който ти е казал, че става само един размер му прати много поздрави от целия Фиат форум и тоя сервиз повече не го посещавай
          punto HGT

          Коментар


            #6
            didich написа:
            r_nikolov написа:
            Искам да попитам понеже в един сервиз ми казаха че на Пунто е само един размер и всички други видове размери не пасват 165/65/14. вярно ли е?
            Фиат пунто се произвежда от 1993 г. тЪ до наши дни, размери на джанти и гуми има колкото искаш, кажи за кой модел те интересува и може да помогнем, а тоя който ти е казал, че става само един размер му прати много поздрави от целия Фиат форум и тоя сервиз повече не го посещавай
            Става дума за Пунто 99г. 1.1; 55 кончета

            Коментар


              #7
              r_nikolov написа:
              Става дума за Пунто 99г. 1.1; 55 кончета
              До колкото успях да видя в някакъв каталог това пунто излиза от завода с 155/70 R13, от там нататък влизаш в някой сайт за гуми и джанти, цъкаш си оригиналния размер и след това почваш да си играеш с калкулатора всякакви размери и джанти така, че да си запазиш оригиналния диаметър на джантите максимално близко с минимално отклонение + - , за 14 цола гумите са 165/60 (165/65 както ти е казал ония специалист в сервиза спрямо оригиналния размер са с + 23мм, което е недопустимо и ще ти показва грешно километража, разхода може да се вдигне, отделно ще стане и по-тромава), ако сложиш някоя широка джанта ще ти трябва и широка гума, да предположим, че слагаш 14" на 7J, минимално широка гума ще ти трябва на 195, но за да докараш оригиналния размер отношението, тоест втората цифра на гумата ще трябва да е по малка и отиваш на 50, и какво се получава 195/50/14 спрямо 155/70/13 е само +3мм за 14-ката , ако сложиш 8J на 14 цола, примерно отиваш на 215 гума, защото по малкия размер ще са много стречнати, от там другата цифра ти отива на 45 и така м/у 215/45/14 и 155/70/13 остават само +2мм в разлика Ако искаш да отидеш на 15 цола можеш да сложиш гуми 185/45, разликата с 155/70/13 е точно 0, тоест с еднакви диаметри са , ако ти е тясна джантата можеш да минеш на по тесен размер гуми примерно 165, от там другата цифра идва на 50, тоест м/у 165/50/15 и 155/70/13 е само 1мм разликата и т.н и т.н.
              punto HGT

              Коментар

              Working...
              X