Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Относно бензина 100 октана на Шел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Относно бензина 100 октана на Шел

    Колата ми е Мареа 1.6 16в 1998 г. и се кара само на бензин. Обикновенно сипвам 95, но наскоро се възползвах от някаква промоция и допълних резервоара с около 30 л от споменатия бензин. Резултатът - вечно леко нестабилният празен ход се оправи а колата набира осезаемо по бързо. Въпросът ми е има ли някаква опаснст за двигателя или за бензиновата помпа при каране само с този бензин или е по добре да го смесвам с по нисък октан.
    Fiat Marea 1,6 16V 1998
    Lancia Y 1.2 8v 1997
    Fiat Tempra 1.6 1991

    #2
    няма опасност. като се адаптира еку-то леко нестабилния празен ход най-вероятно ще се завърне.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      Или пък няма да се върне... Само бъдещето ще покаже -само едно е ясно че с бензин с по високо октаново число няма да навредиш на колата. Даже може да се окаже че лв/км е по изгодно.
      ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
      ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

      Коментар


        #4
        Един мой познат кара дизела си с SHELL V-POWER NITRO.Това е новата модификация на SHELL V-POWER DIESEL.Каза че е много доволен.Пробвах и аз и повярвайте ми струва си 20 ст. отгоре
        STILO-2003-115 HP-JTD Power
        Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

        Коментар


          #5
          Аз погрешка сипах 7 литра от този дизел, понеже не обърнах внимание на коя колонка спирам :DМоже и да си въобразявам, но всякаш по-леко набираше при 1-2-3 скорост.Обаче като видях цената ~2.79 ме преяде :DПри заредени 20 лв. разликата в количеството е ~0.6 литра, което хич не е малко, пък ако ще да лети.Та относно бензина, колега, щом ти харесва как работи колата и не те бърка цената - сипвай, няма ядове.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            въобразявате си и аз карах с 100 октана моето браво 1.8 около месец нито набира по бързо нито харчи по малко пробвал съм всички 100 октанови бензини като го сипеш ти се струва че варви повече после като почнеш да не сравняваш виждаш че е същото

            Коментар


              #7
              абе мани ти тая работа. не знам дали гори по-малко, едва ли, ама как върви...
              браво 1,6/90 - 09 г.

              Коментар


                #8
                40 дни по късно наистина ми се струва че вървежа си е същия/т.е сега не ми се струва , че набира по- бързо/. Явно и свикнах и не ми прави впечатление, но празния ход си остана стабилен в сравнение с периода когато карах с 95.
                Fiat Marea 1,6 16V 1998
                Lancia Y 1.2 8v 1997
                Fiat Tempra 1.6 1991

                Коментар


                  #9
                  nikolay nikolov написа:
                  40 дни по късно наистина ми се струва че вървежа си е същия/т.е сега не ми се струва , че набира по- бързо/. Явно и свикнах и не ми прави впечатление, но празния ход си остана стабилен в сравнение с периода когато карах с 95.
                  Сипи сега обикновен бенз...и пак ще усетиш разликата ))
                  Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                  BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                  BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                  Коментар

                  Working...
                  X