Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво масло да сложа на пунтото 1.1 96г

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво масло да сложа на пунтото 1.1 96г

    Дойде време за смяна на масло и се чудя какво масло да сложа.До сега карам само със селения голд, но напоследък нещо не съм доволен от него, зимата чувам да лопат повдигачите първата минута откакто запаля.Дайте идея за читаво масло което да не е много скъпо.
    _/''''''''''''''''''''''''\_
    //---------------\\
    [( )== //// ==( )]
    |_|'------------'|_| ....Punto

    #2
    Re: Какво масло да сложа на пунтото 1.1 96г

    MorningEnergy написа:
    зимата чувам да лопат повдигачите първата минута откакто запаля.
    Чуваш копитата на конете под капака.Не се коси
    И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

    Коментар


      #3
      Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
      _/''''''''''''''''''''''''\_
      //---------------\\
      [( )== //// ==( )]
      |_|'------------'|_| ....Punto

      Коментар


        #4
        репсойл 15в40?!? миксфлеет?!?Тубата излиза до 40лв 4л и няма много ментета от него...
        ...хладилник, карам хладилник...

        Коментар


          #5
          Слагай наливно и си карай раотата. 1996та година кола каквото и масло да и сложиш все тая
          Powered by Emzo

          Коментар


            #6
            Масло

            Колега REPSOL TOTAL WOLF не са лоши масла и 4-те литровите туби са около 40 лв.Ако искаш пиши на ЛС ще те ориентирам .

            Коментар


              #7
              кола

              И аз съм на мнението на колегата /evgeni85/слои малко от това Valvoline Oil Treatmenthttp://carindiaaccessories.com/image/cache/data/76846-500x500.jpg
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Re: Масло

                От къде мога да си купя REPSOL ? И valvoline е вариант, по-евтиното печели
                _/''''''''''''''''''''''''\_
                //---------------\\
                [( )== //// ==( )]
                |_|'------------'|_| ....Punto

                Коментар


                  #9
                  Re: Масло

                  аз пък се спирам на 5W40 само за самолети ама не е евтино.
                  >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                  Коментар


                    #10
                    Офф топик... А кво ще кажете във Сервиза на Пежо в Люлин вече предлагат масло TOTAL 0W30 дори не съм го чел предполагам че е поредната шитня .. но без опит няма как да ви там точен отговор пълна синтетика и икономисва гориво..... колко е вярно.......... предлагат ми тотал 10в40 за 43 лв с служителска отстъпка , но до сега съм бил със Castrol 10w40 не съм особено доворен мисля да пробвам Селенията Gold 10w40 и тя ако не ми хареса вече тотал ще пробваме да кажа колата е Fiat Браво 1.8
                    Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                    Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                    Коментар


                      #11
                      Ibiza написа:
                      Офф топик... А кво ще кажете във Сервиза на Пежо в Люлин вече предлагат масло TOTAL 0W30 дори не съм го чел предполагам че е поредната шитня .. но без опит няма как да ви там точен отговор пълна синтетика и икономисва гориво..... колко е вярно.......... предлагат ми тотал 10в40 за 43 лв с служителска отстъпка , но до сега съм бил със Castrol 10w40 не съм особено доворен мисля да пробвам Селенията Gold 10w40 и тя ако не ми хареса вече тотал ще пробваме да кажа колата е Fiat Браво 1.8
                      Слагай Селенията и си карай смело. Масло с вискозитет 0W30 според мен няма да доведе до осезаема икономия на гориво, а по-скоро ще текне от всички остарели гарнитури семеринги и т.н. Като цяло пазарът на масла в България е толкова разводнен и пренаситен, че не може да се хване края на марките и вносителите. Специално за Тотал как 5л 5W40 при едни доставчици струва 65лв, а при други 110лв?! Въобще като цяло марките като Тотал, Кастрол, Елф, Мобил и т.н. имат и доста ментета. Селенията както и Yacco са по-скоро екзотични масла и при тях ментета няма. Продавам и използвам във фамилния автопарк и двете марки масла- съответно в Ланча, Опел, Пежо и Рено и съм много доволен и от двете масла.
                      ex. Fiat Marea 1.6 16V
                      ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
                      Lancia Kappa 2.0 VIS

                      Коментар

                      Working...
                      X