Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Преминаване от 10W40 масло към 5W40 ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    valti написа:
    Един лек ЪП с един лек въпрос Виждам във форума колега дистрибутира масла Мотул, та да попитам Motul 8100 X-cess 5W40 ще пасне ли, или да заложа на Castrol Magnatec Diesel-a
    Аз карам с въпросния Мотул, масло като масло, ще пасне.
    Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

    Коментар


      #17
      колега, ако питаш мен сложи си 15w40 Супер и колата щети замърка работя в сервиз за масла и аз бях със 10w40 после го смених, на 15w40 Супер (16,50лв/литър) и сега е котенце пунтото
      Fiat punto 1.4 16v 1994 KН 7792 A*?

      http://forum.fiat-bg.org/garage.php?...hicle&CID=1438

      Коментар


        #18
        DJoff написа:
        колега, ако питаш мен сложи си 15w40 Супер и колата щети замърка работя в сервиз за масла и аз бях със 10w40 после го смених, на 15w40 Супер (16,50лв/литър) и сега е котенце пунтото
        Ти бъзикаш ли се Аз 15/40 на мойто типо няма да налея, ти ги съветваш на Стило JTD да налеят, а това, че работиш в сервиз, няма да го коментирам въобще... Щом работиш в сервиз трябва да знаеш какво масло да се сложи на този двигател Изобщо не може да се сравнява твоят двигател с неговия...Офф топик: Колега я ми кажи какъв е този двигател от подписа ти, 1.4 16v на пунто МК1, аз такъв не съм чувал нито виждал да има, единствения 1.4 доколкото знам e GT Turbo. Поправете ме, ако греша...
        Теоритиците си лаят, голфа си върви!

        Коментар


          #19
          След 12-13 наливания на 10в40, последнидите 2 са с 5в40. Всичките ми смени са били с масла от различни марки. Сега карам с 5в40 на волф.Колата не е горяла масло нито преди, не гори и сега. МАторЯ и той не тече от никъде, а е уж на над 200 000 км. Ако колата ти е изправна ефекта ще е положителен.А този който те съветва да налееш 15в40 явно иска сервизите да имат работа. Налей 5в40 и гледай да покрива показателя В4 и няма да сбъркаш. Търси на етикета А3/В4.
          Play Golf ,but not drive golf!!!
          Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
          C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

          Коментар


            #20
            Добре тогава, гледам Мотула покрива тези показатели, така че ще пробвам него да видим как е. Благодаря за съветите. П.С. Аз предложението за 15/40 го приех на шега. ))
            Fiat Stilo 115 h.p. 2004
            Глупаво е да правиш планове за целия си живот, след като не си господар дори на утрешния ден.

            Коментар

            Working...
            X