Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой с какви гуми кара!?!?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Alexius написа:
    Е това понятие ми е много странно!
    Да бе Alex, понятието "всесезонни гуми" винаги съм отъждествявал като "дървено желязо".. т.е нещо абсурдно... може, в Испания, област Валенсия, в Палма де майорка и на остров Сицилия да съществува, но тук ЕДВА ЛИ!!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #47
      tomazo написа:
      Nikcho написа:
      Аз твърдо съм се спрял на всесезони гуми. Моля ви кажете м/у тия два модела кой е по-добре Матадор и Дебика
      тая дебика си е зимната шарка !! мекички са и са добри за зимата ,само трябва да ги смениш навреме !
      Колега тия гуми Дебика не са никаква зимна шарка, точно модела Навигатор и Навигатор 2 са всесезонните модели на Дебика, които марката предлага тази година на пазара!!!!!!

      Коментар


        #48
        Nikcho написа:
        Ето какво са ми писали от Века Тайърс ЕООД :
        всесезонни гуми произвеждат следните производители - Debica (стари шарки на Goodyear), Goodyear, Matador, Vredestein.За размера 165/70R 13 мога да предложа следните цени :Debica NAVIGATOR 2 - 70Goodyear VECTOR 5 - 122Matador МР 61 - 83Vredestein QUATRAC 2 - 90Цените са с включен монтаж/демонтаж в сервиз по избор или доставка извън София. Ако това не е необходимо, бихме могли да договорим остъпка. Телефони за контакт : 02 / 954 1080, 954 9287, 953 3961
        Дано съм полезен Аз май на дебиката ще се спра
        Колега виж какво без да те агитирам по - добре си вземи истинскси зимни гуми за сезона махни я тая всесезонна гума с тия стари шарки на Goodyear !!!!!! Купувай нещо истинско и реално, а не с фантазии и мираж. Всесезонните гуми са гуми, направени да се карат през лятото в страни, в които през пролетта и лятото времето е постоянно лошо, студено и дъждовно с обилни и доста чести непрестанни дъждове каквото е времето във Великобритания например. За това ти казвам виж какво бях писал по - горе за гумете Спортива - зимни. Цената им е 77 лева за твоя размер 175/70R13 ще дадеш малко повече по 7 лева за парче, но ще си заслужава в сравнение с Полския вариант за гума Дебика и то всесезонна. Спортива са частна фирма на Континентал и се правят в Румъния и Чехия. Няма значение къде се правят и каква е работната ръка важното е че материята, качеството и материалите от, които е направена са Германски и са по абсолютно същия начин правени както гумите Континентал и по същите изисквания и стандарт. Кажи ми ти зимата в България какво е времето само дъжд ли или и две педи сняг и поледица хлъзгаво с тия всесезонни гуми ще си като все едно със летни.
        Прикачени файлове

        Коментар


          #49
          Някой има ли впечатления от Gislaved? Аз съм се насочила към такива гуми. Чух много добри отзиви.
          Punto 1.2/75

          Коментар


            #50
            Krass написа:
            Някой има ли впечатления от Gislaved? Аз съм се насочила към такива гуми. Чух много добри отзиви.
            Добри били, но цената им се доближавала до тази на фулда, БФ гудрич. Не знам доколко си струва разликата
            _______
            146 JTD

            Коментар


              #51
              Krass написа:
              Някой има ли впечатления от Gislaved? Аз съм се насочила към такива гуми. Чух много добри отзиви.
              Невероятна гума, но да я караш предимно на сняг. За твърда настилка не е добрър избор според мен. Освен че се износва по-интензивно, колата е по-неустойчива. Това е заради мекия каучук и специфичния висок протектор. Накратко казано - гума за сняг!Говоря за NordFrost 3. Новата им гума не знам какво представлява.Аз карам две Gislaved предимно задни и две Мишлен Алпин 2 отпред. Като се катеря на планина или ми престои по-дълъг преход през планина, Ислав заемат мястото си отпред Зависи къде караш. Ако е в Смолян например - скачай с 4 и не се чуди И малко офтопик: веднъж съдбата ме срещна с един скандинавист. Та пича беше категоричен че Gislaved не се произнся гиславед, гислав или свякакви свободни съчинения, а именно ИСЛАВИначе в неговите очи изглеждаме като бабетата с швепса - швец ли не съм чувал, шупец, шпец, лимоне...Мойта баба лека и пръст му каваше ШПЕЦ
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #52
                доволен

                Колеги, през почивните дни имах възможност да изпробвам качествата на новите си зимни гуми. Преди около месец "обух" моят ФИАТ Брава с 4 зимни гуми Sava (175/65/14). Колата се държеще много добре на пътя, но реално не беше виждала сняг. През почивните дни около Коледа прескочих до Беклемето. Това е едно курортно селище над гр. Троян на 1500-1600 метра надморска височина, където имаше сняг. Въпреки че знаех за качествата на закупените от мен гуми, бях приятно изненадан от поведението им на пъят. Имах възможност да ги изпробвам на сняг, на лед и на киша и установих, че се държат перфектно. Не правя реклама, нито пък се хваля, а само споделям за тези, които се колебаят какви гуми да си вземат.

                Коментар


                  #53
                  Както вече писах от онзи ден съм отпред с две чисто нови (DOT 4606) Debica Frigo Directional за по 65 лева. От Фриго 2 не се произвежда моя размер 165/70/13. Като придобия впечатления - ще докладвам. Засега ми прави впечатление много лекото въртене на волана. Отзад отидоха досегашните предни - Vredestein T-Trac - според мен доста добри на мокра настилка.За лятото съм и обещал две нови за отпред, ама ще видим какви - Vredestein T-Trac май пак ще да са...
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #54
                    екстра сар спират си добре и на завой/спирачки пак

                    Коментар


                      #55
                      И аз съм със зимна SAWA.Нямам забележки.Колата е стабилна и си правих опити-тръгване и спиране на път с променящ се наклон.Дизеловото Типо е тежичко отпред и нямаше проблеми.На лед не съм се пробвал,но мисля,че резултатите ще са лоши.От леда няма спасение.
                      Octavia RS
                      Evo 10-служебната играчка.

                      Коментар


                        #56
                        Аз съм фен на Tigar - миналата зима изкарах с две зимни WinterA отпред и останах много доволен. Държи се добре на сняг и киша и най-важното - много са здрави. Падах в какви ли не дупки и издържаха на неща при които друга гума би направила балон.За лятото сложих отново Tigar, модела Hitris - те са чисто мокри гуми и на сухо сцеплението им не е колкото ми се иска, но пък на вода нямат грешка.
                        Fiat Ritmo 105TC
                        1600cc 105к.с.

                        Коментар


                          #57
                          Pirelli P6000P 185/60R14 82HИНФОРМАЦИЯ:P 6000 Powergy(TM) намалява съпротивлението по посока на движение и значително допринася за икономията на гориво.ПРОТЕКТОР:"Новата вълна" в дизайна на протектора представлява почти непрекъснат блок, който върви от центъра към външния ръб на гумата, отделен от елипсовидни канали за изхвърляне на водата, преминаващи през протектора.ПОКАЗАТЕЛИ:Високо ниво на сцепление при ускоряване, завой и спиране, дори и при много мокри условия.В допълнение на това, като задоволява изискванията на съвременните производители на автомобили, подобрява нивото на пластичен и акустичен комфорт и има изключителен принос за намаляване разхода на гориво. Това е новата повратна точка в развитието на съвременните показатели на гумите.

                          Коментар


                            #58
                            Аз съм с:летни Pirelli P3000 - 165/65х14зимни Kormoran SnowPro - 165/65х14
                            FIAT Punto 1.7TD

                            Коментар


                              #59
                              От 27.03.07г. отпред съм с две нови Maloya "Crono 470t" 165/70 R 13 79 T по 69лв. за бр. с DOT 4806 http://www.rudy96.com/prod_mal.htm - четвъртата надолу. Задните са две Vredestein T-Trac 165/70 R 13 79 T - втора употреба (2002г.)Засега съм доволен от Малоята и то много, ама вчера направо се опулих като ейтоя и настръхнах (няма такъв) като видях написано на тях...Made in Rusia! Къде ли съм жмАл като съм купувАл... Никога нямаше да ги взема, ако бях видял, че са "сделани", ама дано се окажат само предразсъдъци! ДАНО! И тук опираме пак до невежеството или откровенната некоректност на гумаджиите! Значи дава ми брошурка, на която си пише, че еди коя си година, Малоя е купена отВредстейн и т.н. и т.н. но марката си е Швейцарска и т.н. А гумаджията - НЕ! Холански са,та Холандски са! А то какво се оказа накрая...Ако може някой да ме успокои относно братушките, ще съм му благодарен.
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар


                                #60
                                kiro_of_the_day написа:
                                Засега съм доволен от Малоята и то много,......Ако може някой да ме успокои относно братушките, ще съм му благодарен.
                                Споко, ще те изкарат докато им свърши грайфера, а след това ги сменяй. А Русия отдавна не е това, което беше... (което и аз не знам за добро или лошо е).
                                Fiat Ritmo 105TC
                                1600cc 105к.с.

                                Коментар

                                Working...
                                X