Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой с какви гуми кара!?!?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    колкото и да го дъвчим този въпрос, пак ще има 1000 мненияспоред мен най-важното е гумата да е новавъзможно най-скоро произведена
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #32
      Май така излиза Явно лоша гума няма или по-скоро темата трябваше да бъде - какви гуми да не си купуваме, ама карай Всеки си избира според джоба си, но наистина най-важното, за този сезон, гумите да са нови
      Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
      Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
      Fiat Bravo 1.4 120k.с.

      Коментар


        #33
        sclera_bg написа:
        Ивайло Стефанов Попов написа:
        ......... Значи в момоента трябва да знаете че Фиатите чисто новите и последни модели излизат от всеки един завод в Европа обути с гуми Бриджстоун. Това не знам дали е фирмена политика или е поредната сделка, която италианците са сключили с Бриджстоун те да обуват техните коли, което може да идва от Формула 1 когато Ферарито но Шумахер се обуваше само и само с гуми на Бриджстоун като конкуренция на Мишелин, а всички знаете какво пише на Ферарито във Формула 1 пише с големи букви ФИАТ. При това положение най добрите гуми за италианците, с които техните Фиати се движат безпроблемно, безшумно, безаварийно и дълги километри това са Бриджстоун. Това е най добрия вариант в момента и зиме и лете да си обуеш Фиатката.......
        Ами дали Lassa (които са "подразделение" на Bridgestone) не е точната гума за зимата? Не съм имал такива, но много ми ги хвалят (зимните).Аз карам зимата с две (изтрити и скапани) Brigestone отпред и две още по скапани Hankook отзад, и мисля да взема две нови Lassa и да сложа Бриджстоуните отзад.p.s. Лятото съм с Michelin Energy
        До колкото знам Lassa са турски гуми, но за повече информация виж тук:http://www.avtogumi.com/ кликни върху линка на Lassa и там ще прочетеш за тях, а ще видиш и какви модели предлагат зимни и летни може да имат и всесезонни. Както и за всякя гума по отделно има информация какво представлява.

        Коментар


          #34
          Nikcho написа:
          Май така излиза Явно лоша гума няма или по-скоро темата трябваше да бъде - какви гуми да не си купуваме, ама карай Всеки си избира според джоба си, но наистина най-важното, за този сезон, гумите да са нови
          А бе не знам дали лоша гума няма обаче само да не е РЕЦИКЛИРАНО МАРАНГОНИ под имито Стънер, защото тогава не ми носи акъла как ще се кара особено ако е зимата и Стънерките са зимни. Направо УЖАС !!! По добре едни истински Марангони от отколкото РЕЦИКЛИРАНИ такива.

          Коментар


            #35
            За колегата sclera_bg

            Колега sclera_bg от това, което ти пратих тъй като доста се втренчих и ме заинтригува най - вече от написаното в сайта http://www.avtogumi.com/ за гумите Lassa мога да ти кажа, че това за мен са Потурчини гуми от най-големия турски конгломерат Sabanci Holding така, че общото им с Bridgestone е много малко да не кажа почти никакво. Ако погледнеш в сайта http://www.diana-ltd.com ще забележеш, че в групата на Bridgestone са Bridgestone, Firestone и Dayton. Къде са тогава Lassa, просто нямат нищо общо правят се в Турция по технологията на Bridgestone, обаче това не значи, че са в тяхната група и подразделение както си мислиш ти. Моето предложение е все пак като забравим за по предишните теми писани от мен относно гуми Пирели и в каква финансова граница варират, което е непосилно и за мен тъй като и аз няма да мога да си го позволя това смятам да се избира за зимни гуми от средния финансов клас, защото нисък няма ниския е вече втора ръка, което е вече убийствено и безмислено. И лично аз се спирам пред варианти за гуми Марангони, които са Италиански и гуми Sportiva, които са вече частна фирма собственост на немския производител на гуми Continental Group и се произвеждат в Полша и Чехия много по - добро решение отколкото турската Lassa. Виж за тях пак в http://www.diana-ltd.com или направо тук http://www.diana-ltd.com/tyres/sport...inter/w65.html . Ако трябва да избирам чесно казано Марангони не са издържливи като Пирели и по - бързо си изхабяват е не чак толкова кото тяхната РЕЦИКЛАЦИЯ наречена Стънер, но мисля, че в сравнение със Sportiva бих избрал Sportiva смятам, че ще са по - надеждни и смятм тях да сложа на старата си барака. Е не могат да се сравняват с Пирели, но все пак ще са по - добри според мен от Марангони макар, че Италианците и те са водеща сила в произвидството на гуми, но там седи емблематичното производство с надписа на Пирели. За гуми с размер 175/70 R13 Sportiva за 77 лв. бройката смятам, че е добра цена за старата барака като се има на предвид, че ще и слагам чисто нови гуми. Поне засега това съм решил, а ти какво ще направиш не знам твоя воля.P.S. Смятам наистина вече тази тема да е приключим понеже стана доста банална, а и на мен ми омръзна от толкова много писане.
            Прикачени файлове

            Коментар


              #36
              Аз твърдо съм се спрял на всесезони гуми. Моля ви кажете м/у тия два модела кой е по-добре Матадор и Дебика
              Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
              Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
              Fiat Bravo 1.4 120k.с.

              Коментар


                #37
                Nikcho написа:
                всесезони гуми
                Е това понятие ми е много странно!

                Коментар


                  #38
                  Nikcho написа:
                  Аз твърдо съм се спрял на всесезони гуми. Моля ви кажете м/у тия два модела кой е по-добре Матадор и Дебика
                  тая дебика си е зимната шарка !! мекички са и са добри за зимата ,само трябва да ги смениш навреме !
                  фиатче Браво 2.0

                  Коментар


                    #39
                    Nikcho написа:
                    Аз твърдо съм се спрял на всесезони гуми. Моля ви кажете м/у тия два модела кой е по-добре Матадор и Дебика
                    Виж сега колега чесно казано Матадор са гуми от времето на Чехословакия, която беше една цяла република преди разделянето и на Чехия и Словакия. Сега марката Матадор е от Словакия, Словажка основана през 1925 година когато Чехия и Словакия бяха едно под името Чехословакия сега в Чехия останаха гумите Барум, които са Чешки, а в Словакия Матадор. Докато Дебика са Полски гуми и почти и като цена и качество са на един и същи кантар с Матадор. Но за тази цена може да избираш сред доста по - големи и стабилни, здрави марки. За тях виж тук на този линк: http://emk-33.com/www/index.php?opti...&Itemid=71Аз лично пред избора ми за гуми Sportiva, който беше така категоричен сега се двуомя дали да не го заменя с едни BF Goodrich !!!!!!
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                      #40
                      kiro_of_the_day написа:
                      sedici написа:
                      Vredestein QUATRAC 2 165/70/13 и зиме е лете. Скоро ще прехвърлят 50к км. Имат поне още 20к км преди да стигнат до ограничителя. Декември ще станат на три години (живот и здраве). Нямат напуквания. По 80лв за брой ги взех. Изключително доволен съм от тях. И зимата и лятото се държат перфектно. Все пак да отбележа, че са закачени на Uno 60SX което тежи 850кг
                      Колега лятото шумни ли са повече от нормалното!? И аз съм се ориентирал към този модел на тази марка! В момента съм с Т-Trac отпред и съм изключително доволен - на мокро са върхът! Между другото вижте какво открих в един руски сайт - по-скоро цените: http://www.polstr.ru/archiv/mir/Shin...uatrac%202_tabVredestein QUATRAC 2 165/70/13 според тях струват 31 долара, а със сигурност не продават на загуба!!! Нашитее гумаджии май доста ни товарят!
                      Незнам по провинцията как вървят цените на тези хубави гуми, но тук ми искат по 90лв. за гума в размер 165/70 R13
                      Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
                      Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
                      Fiat Bravo 1.4 120k.с.

                      Коментар


                        #41
                        През лятото карам Пирели P6 185x65x14, а през зимата Нокиян W - 165x70x14
                        Брава 1.6 16V ELX
                        Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

                        Коментар


                          #42
                          Nikcho написа:
                          Незнам по провинцията как вървят цените на тези хубави гуми, но тук ми искат по 90лв. за гума в размер 165/70 R13
                          Същият размер ми трябва и на мен. Къде са тия цени в София - в кой магазин, гумаджийница, сервиз - и къде се намира? В Кюстендил не съм проверявал за цени...
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #43
                            kiro_of_the_day написа:
                            Nikcho написа:
                            Незнам по провинцията как вървят цените на тези хубави гуми, но тук ми искат по 90лв. за гума в размер 165/70 R13
                            Същият размер ми трябва и на мен. Къде са тия цени в София - в кой магазин, гумаджийница, сервиз - и къде се намира? В Кюстендил не съм проверявал за цени...
                            165/70 R13 - 89 лева , Vredestein Quatrac 2Века Тайърс ЕООДОфис в София (виж карта) бул.
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #44
                              Ето какво са ми писали от Века Тайърс ЕООД :
                              всесезонни гуми произвеждат следните производители - Debica (стари шарки на Goodyear), Goodyear, Matador, Vredestein.За размера 165/70R 13 мога да предложа следните цени :Debica NAVIGATOR 2 - 70Goodyear VECTOR 5 - 122Matador МР 61 - 83Vredestein QUATRAC 2 - 90Цените са с включен монтаж/демонтаж в сервиз по избор или доставка извън София. Ако това не е необходимо, бихме могли да договорим остъпка. Телефони за контакт : 02 / 954 1080, 954 9287, 953 3961
                              Дано съм полезен Аз май на дебиката ще се спра
                              Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
                              Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
                              Fiat Bravo 1.4 120k.с.

                              Коментар


                                #45
                                Летни-Пирели П3000 зимни Мишлен Алпин.
                                N.Y. State of Mind

                                Коментар

                                Working...
                                X