Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Напукани гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Всъщност това предложение за 195/55 R16 може и да го обмисля, но за зимните гуми, когато му дойде времето. Тъкмо малко ще се повдигне колата. Сега търся само летни 205/50 R16 и утре или най-късно вдругиден ще купя две такива гуми. Получих доста интересни оферти и за нови гуми, и за такива втора употреба, така че до ден-два ще имам решение.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #32
      snake написа:
      А гуми с ширина 195 няма да стоят добре на джантите... Бая ще трябва да се разпънат и хем ще е грозно джантата да е по-широка от гумата, хем предполагам, че и за гумата няма да е полезно.
      snake написа:
      И тук, и в книжката, и в италианския талон на автомобила пише този размер гуми: 205/50 R16. Единственият друг вариант, който се посочва, е 195/60 R15 при 15 инчови джанти 15", 6Jx 15 , 4x 114.3 ,ET44, централен отвор 67 .
      Не по врат, а по шия?Ето и от важната тема за размерите на джантите:

      Коментар


        #33
        ogi28b написа:
        snake написа:
        А гуми с ширина 195 няма да стоят добре на джантите... Бая ще трябва да се разпънат и хем ще е грозно джантата да е по-широка от гумата, хем предполагам, че и за гумата няма да е полезно.
        snake написа:
        И тук, и в книжката, и в италианския талон на автомобила пише този размер гуми: 205/50 R16. Единственият друг вариант, който се посочва, е 195/60 R15 при 15 инчови джанти 15", 6Jx 15 , 4x 114.3 ,ET44, централен отвор 67 .
        Не по врат, а по шия?...
        Не съвсем. В първия цитат казвам, че гуми с ширина 195 няма да стоят добре на джантите 16-ки. А във втория цитат става дума за джанти 15-ки.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #34
          Точно тази табличка имах предвид, но колегата не каза колко е J на 16-ките. Ако е 7- да 195 ще стоят кофти, но стават.
          Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
          Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
          Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

          Коментар


            #35
            Не знам колко е, защото не съм ги свалял. Утре като си монтирам новите гуми, ще ви кажа колко е. Щом 205 обаче стоят добре, предполагам, че при 195 няма да е баш така. Освен това този размер 195/55 R16 не се споменава и препоръчва никъде (поне в книжката за колата, в италианския талон, както и на лепенката на вратата този размер липсва) за Волво V40, а и дава 1 см. отклонение в диаметъра и 2 км/ч отклонение в показанията на скоростомера при 100 км/ч. И със сигурност всичко по окачването е предвидено да работи оптимално при 205/50 R16. И не на последно място - имам опит в поставянето на гуми, които са мааалко по-тесни от препоръчителните за дадена джанта. Според гумаджията стояха перфектно, но на мен резултатът никак не ми хареса и скоро гумите си намериха нов собственик.Не че това ще ме откаже, ако реша да сложа през зимата 195/55 R16 на същите джанти - само заради цената, която е чувствително по-ниска, но това не е съвсем препоръчително решение.П.П. Малко съм послъгал, защото писах наизуст. Ето всички размери, споменати в книжката. Уточнявам, че тя е за всички модели Volvo V40 и S40, а някои от тях например са с 3 см. по-къси от моята кола: - 205/50 R16 - 215/45 ZR17 - 195/60 R15 - 185/65 R15
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #36
              snake написа:
              Всъщност това предложение за 195/55 R16 може и да го обмисля, но за зимните гуми, когато му дойде времето.
              Вярно, не му е дошло времето, но моето мнение е, за зимата да си намериш втори комплект джанти, но 15-ки. 195/60/15 и 185/65/15 са по-масови размери и нови са с много добри цени. Предимството ти ще е, че няма да са нископрофилни и ще подобри возията през зимата, по ледове и коловози. По-трудно ще кривиш джанти в невидимите дупки, пълни с вода при снеготопене и дъжд. В другата ти тема също бях писал, че предимството на втори комплект е голямо, а дали ще са лети или железни сам ще прецениш.

              Коментар


                #37
                Без съмнение е голямо предимство, ако човек може да си позволи 2 комплекта гуми с джанти. Обаче засега не виждам такава възможност, защото у нас съхранявам и втория комплект гуми на астрата и ще стане малко нахално да завзема всички свободни пространства с гуми и джанти. Засега съм решил при първа възможност да си купя и две всесезонни гуми, които ще сложа на задните колела. Например тези: http://promogumi.bg/Tyre/87146921071...0R16%2087V%20/ А отпред според сезона да сменям летни и зимни. Т.е. да карам с общо 6 гуми.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #38
                  В крайна сметка купих 2 бр. летни гуми (втора употреба) Hankook Ventus Prime 205/50, R16, 91W, общо за 160 лв. На място ми ги монтираха на джантитe и ги балансираха, като това беше включено в цената. Гумите са ДОТ 2010 г., грайферът е между 6-7 мм, нямат жаби и лепенки, не са криви, не са нацепени. Е, не са нови, но са приемливи. Притеснявах се, че индексите 91W могат да означават, че гумите ще са по-шумни или ще возят по-твърдо, но нищо подобно - безшумна и мека возия!Покрай търсенето на тези гуми стигнах до извода, че излизат много интересни оферти за гуми втора ръка, както и за чисто нови, но с по-стар ДОТ.И обещаните означения, които видях на джантите, когато ги свалиха: 6,5J 16H2 ET44
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #39
                    snake написа:
                    В крайна сметка купих 2 бр. летни гуми (втора употреба) Hankook Ventus Prime 205/50, R16, 91W, общо за 160 лв. На място ми ги монтираха на джантитe и ги балансираха, като това беше включено в цената. Гумите са ДОТ 2010 г., грайферът е между 6-7 мм, нямат жаби и лепенки, не са криви, не са нацепени. Е, не са нови, но са приемливи. Притеснявах се, че индексите 91W могат да означават, че гумите ще са по-шумни или ще возят по-твърдо, но нищо подобно - безшумна и мека возия!Покрай търсенето на тези гуми стигнах до извода, че излизат много интересни оферти за гуми втора ръка, както и за чисто нови, но с по-стар ДОТ.И обещаните означения, които видях на джантите, когато ги свалиха: 6,5J 16H2 ET44
                    Много добър избор. Това са напрактика нови гуми, а на тези джанти спокойно ще сложиш 195 гума и няа да седи грозно. Аз имам на Мареата 195 гуми сложени на 6.5J и си седят съвсем добре... просто да си знаеш.

                    Коментар


                      #40
                      Явно е така. Както се вижда и от таблицата, 195 наистина са си съвсем по мярка за тези джанти. Остава единствено въпросът дали няма да опират при натоварена кола, защото диаметърът все пак се увеличава с 1 см.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #41
                        Няма да опира - 1см в диаметър са 5мм в радиус - с толкова ще се доближи до калника. А 5мм приблизително е разликата в радиусите на една чисто нова и една поизносена гума. Ако искаш виж моите снимки в гаража - зимните ми са 185/60/15 на джанти 6J, а летните ми са 195/55/15 на джанти 6,5J.Скоро продадох джанти 7,25J с гуми 195/50/15 и изобщо не бяха разпънати гумите. По принцип и аз съм за това което е предписано...

                        Коментар


                          #42
                          Поздравления, колега snake. И за гумите и за това 6,5 J. Както виждаш, нещата се нареждат чудесно и можеш да си спокоен с гуми 195.По принцип и аз съм за това, което е предписал производителя, но...
                          Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                          Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                          Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                          Коментар


                            #43
                            Дайте мнения, че нещо се затруднявам да взема решение. Да поясня - няма да си правя експерименти и ще карам с предписания от производителя размер 205/50 16. Решил съм, че ще имам общо 6 гуми - отпред ще сменям зимни и летни според сезона, а отзад целогодишно ще карам с един комплект гуми. Две летни гуми вече имам и са монтирани на предните колела. Задните обаче трябва в най-скоро време да се сменят. Мислех за задни да купя две всесезонни гуми, например тези: http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/15115201/ . Обаче тия дни ми изпаднаха и купих много изгодно 2 бр. чисто нови зимни гуми Fulda Kristall Supremo, но с DOT 3108. И точно тук е дилемата: а) Да използвам тези зимни гуми като предни през зимата, въпреки по-стария DOT, а за задни да си купя и монтирам 2 нови всесезонни.б) С двете зимни гуми да си реша проблема със задните - още сега да ги монтирам за задни и да си стоят там целогодишно, а когато дойде зимата да си купя 2 нови зимни гуми за предни? Да, знам, качествата на зимните гуми, които ще използвам целогодишно, ще се влошат от експлоатацията им през лятото. Освен това имат по-лоши характеристики в топло време от летните. Но пък от друга страна ще са задни и може да се направи компромис, а и аз не карам състезателно.И двете решения имат и предимства, и недостатъци, с които съм наясно. Наясно съм, че и двете решения не са идеални, но от финансови съображения това са ми опциите. Кое от двете решения да избера? Аз клоня към решение Б, първо защото няма да давам още пари сега, а и освен това ми се струва малко рисковано да дам 420 лв. за две нови всесезонни гуми. Всичко се случва - може и да се окажат калпави, да дадат дефекти, някой да ми ги нареже, а парите са сериозни.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #44
                              ако гумите са съхранявани правилно им няма нищо въпреки че са на 5г
                              Bravo 1.9d 97г

                              Коментар


                                #45
                                Syron приятелю .... лично гарантирам ... немско качество на добра цена и са от КАУЧУК работя в аутобокс ... ние сме главни вносители на тази марка гуми,страшно много хора карат вече стях и досега не съм имал рекламация .... ако искаш повече информация и цени пиши на лс (може и като на колега 5-10 % отстъпка да ти направя за комплект )

                                Коментар

                                Working...
                                X