Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свещи - стило 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свещи - стило 1.6

    Здравейте колеги , ще сменям свещите на Стилото 1.6 бензин, че откакто съм го купил не съм ги сменял, тогава колата беше на 92хил. км, сега е на близо 130 хил. с марка Бош по книжка ги дават Bosh FQR8LEU2, се води точно модела на свещите!Също ще сменя и въздушния филтър , него от първото ми обслужване на 92 хил и близо 4 години не съм го сменял, него мисля с марка МАНН да бъде! Как мислите добре ли ще е като краен резултат, или ще набутам излишни пари за уж по скъпи и качествени части??

    #2
    Няма да сбъркаш като и купиш свещите които са ти по книжка.За филтъра според мен няма значение какъв ще е.Ти определено доста време не си го сменял.Хубаво е филтъра да се сменя с маслото,а свещите на около 20-25 хиляди.Ако и кабелите не си сменял може и тях да смениш,най-вероятно са пробили.
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    Коментар


      #3
      Филтъра е много важен елемент.Калпав филтър може да съсипе дебитомера ако има или вдигне разхода.Второто го разбрах от опит
      Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
      EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
      EX.Fiar Ritmo 105TC

      Коментар


        #4
        Re: Свещи - стило 1.6

        milenskia написа:
        Здравейте колеги , ще сменям свещите на Стилото 1.6 бензин, че откакто съм го купил не съм ги сменял, тогава колата беше на 92хил. км, сега е на близо 130 хил. с марка Бош по книжка ги дават Bosh FQR8LEU2, се води точно модела на свещите!Също ще сменя и въздушния филтър , него от първото ми обслужване на 92 хил и близо 4 години не съм го сменял, него мисля с марка МАНН да бъде! Как мислите добре ли ще е като краен резултат, или ще набутам излишни пари за уж по скъпи и качествени части??
        Здравей колега! Аз бих те посъветвал да сложиш свещи NGK- за твоята кола са модел са BKR6E. Колкото до възд. филтър- доста си го задържал, а той по принцип е добре да се сменя с всяка смяна на масло, тоест около 10 000км. Нашите пътища са много прашни и мръсни, така че и по-рано да го сменяш няма да сгрешиш. За въздушен филтър може и да не слагаш MANN- все пак той е просто една хартия, а MANN са от най-скъпите на пазара. Ако става дума за маслен филтър- твърдо Да, залагай на качеството и не пести пари.
        ex. Fiat Marea 1.6 16V
        ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
        Lancia Kappa 2.0 VIS

        Коментар


          #5
          Моето беше със свещи NGK BKR5EZ. Сложих Шампион OE 016RC 10YCC по 2,60 лв. бройката. Възд. филтър също на Шампиот 14, 65 лева. Минал съм около 2 000 км. вече и . . . мотора си работи добре. И моят съвет е да сменяш филтъра по често. Също и поленовият.
          Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
          Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
          Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

          Коментар


            #6
            Ще слагам най-доброто аз, свещи Бош 11.40лв бройката, въздушен филтър МАNN 25лв, биалетка някаква холандска 28лв. И смятам, че качвам 20 коня отгоре Yellow_Flash_Colorz_PDT_04

            Коментар


              #7
              Свещи бош купени от България въобще не е наи доброто дори напротив!
              ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
              ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

              Коментар


                #8
                Здравей.Имам Стило 1.6 бензин при обслужването преди половин година му сложих свещи Бош ,и за 6000км започна да ми прекъсва леко , преди 2 седмици ги смених с NGK BKR5EZ и проблемите изчезнаха.Може и да си въобразявам но имам чувството че двигателя работи по-добре сега.
                Fiat Tipo 1.4ie 1993 EX
                Fiat Stilo 1.6 16V 2003

                Коментар


                  #9
                  Re: Свещи - стило 1.6

                  milenskia написа:
                  Здравейте колеги , ще сменям свещите на Стилото 1.6 бензин, че откакто съм го купил не съм ги сменял, тогава колата беше на 92хил. км, сега е на близо 130 хил. с марка Бош по книжка ги дават Bosh FQR8LEU2, се води точно модела на свещите!Също ще сменя и въздушния филтър , него от първото ми обслужване на 92 хил и близо 4 години не съм го сменял, него мисля с марка МАНН да бъде! Как мислите добре ли ще е като краен резултат, или ще набутам излишни пари за уж по скъпи и качествени части??
                  http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=95280&highlight=%D1%F2%E8%EB%EE
                  Fiat Punto 1.1,55hp,1996г.
                  Opel Meriva 1.6 i 16V (101 Hp) AT 2005г.
                  ex.Fiat Stilo 1.6''16V''103hp,2003г.
                  ex.Alfa Romeo 156,1.8"16V"144hp,2000г.
                  ex.Fiat Brava 1.9,JTD,105hp,1999г.

                  Коментар


                    #10
                    аз пък карам с Денсо Иридиум вече над 85 000 км. и нямам ядове.мисля да ги сменя като направя 100 000.
                    FIAT STILO 1.6 16V 3 врати

                    Коментар


                      #11
                      lumitimi написа:
                      аз пък карам с Денсо Иридиум вече над 85 000 км. и нямам ядове.мисля да ги сменя като направя 100 000.
                      На 100 като ги свалиш ми ги прати аз да им врътна още 50 и ги хвърлям :D Добри са ти свещите
                      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                      Коментар


                        #12
                        Atanas71 написа:
                        lumitimi написа:
                        аз пък карам с Денсо Иридиум вече над 85 000 км. и нямам ядове.мисля да ги сменя като направя 100 000.
                        На 100 като ги свалиш ми ги прати аз да им врътна още 50 и ги хвърлям :D Добри са ти свещите
                        http://kosser.net/Polezno/IskroviSvesti.php
                        FIAT STILO 1.6 16V 3 врати

                        Коментар


                          #13
                          Смених нещата аз, свещите Бош пише произведени в Германия, старите ми бяха НЖК с които взех колата, пише Фиат на старите, с новите и с новия въздушен филтър ми падна градско разхода с близо литър на 100км по борд табло, и колата върви като пушка, има повече мощ в ниските обороти от 2000 до 2500 оборота. Доволен съм, а и с новата биалетка утихна всичко по окачването , като нова е ~!!!

                          Коментар

                          Working...
                          X