Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каквво масло за скоростна кутия на Марея 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Каквво масло за скоростна кутия на Марея 1.8

    Здравейте,колеги!Въпросът ми е защо в аутодата препоръчителното масло е с вискозитет 75W90 GL-5,а в оригиналната книжка на колата се препоръчва TUTELA ZC 75 sinth GL-4?При проверка в AXM AUTO въпросната TUTELA е с вискозитет 75W80 и отговаря на стандарт GL-5.Кое е правилното масло?Не е ли опасно масло отговарящо на GL-5 да се налее в кутия проектирана за GL-4?Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    еx-fiat bravo 1.6 16V
    now-fiat marea 1.8 16V

    #2
    Не съм гледал какво GL е, налях 75W90 и 40К километра няма забележки ...
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    Коментар


      #3
      veselin10 написа:
      Не съм гледал какво GL е, налях 75W90 и 40К километра няма забележки ...
      Аз карам с D-Parts/ Lemfoil SYNTH 75W90 и вече 35000км никакви шумове или заяждания
      now. BMW E39 523i '98 170hp
      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

      Коментар


        #4
        GL 5 е за хипоидни предавки, които във фиата ги няма. Въпреки това може да се ползва и то ва масло. GL 4 е за цилиндрични предавки, както е фиата.Теоретично погледнато зъбните предавки се износват по-малко при по-гъсти масла, докато синхронизаторите обратното. Маслото е компромис между двете изисквания.Аз слагам GL 4от тази гледна точка, защото така и така нямам хипоидна предавка.В момента съм с Тексако 75/90 синтетика - от 5 години и 80 000 км. Може да го сменя в скоро време.
        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

        Коментар


          #5
          Re: Каквво масло за скоростна кутия на Марея 1.8

          klima написа:
          Здравейте,колеги!Въпросът ми е защо в аутодата препоръчителното масло е с вискозитет 75W90 GL-5,а в оригиналната книжка на колата се препоръчва TUTELA ZC 75 sinth GL-4?При проверка в AXM AUTO въпросната TUTELA е с вискозитет 75W80 и отговаря на стандарт GL-5.Кое е правилното масло?Не е ли опасно масло отговарящо на GL-5 да се налее в кутия проектирана за GL-4?
          Чисто GL5 в скоростната си кутия не сипвай. Двете спецификации GL4 и GL5 не са нищо особенно. Като цяло маслата са еднакви. Различават се по определени присадки. Лошото на чистото GL5 е наличието на повече сяра и това не се отразява добре на синхронизаторите. Най-добре да се използва масло отговарящо едновременно и на двете спецификации. Избора на вискозитет също не е маловажен. Две масла 75W90 могат да се различават адски много! Дай ако искаш пълните данни на автомобила, мога да съдействам при избора.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            Колата е Фиат Марея Уикенд 1.8 16в-97г.
            еx-fiat bravo 1.6 16V
            now-fiat marea 1.8 16V

            Коментар

            Working...
            X